מרהיב: הדג הגדול ביותר בעולם נצפה בישראל. צפו

צוות של רשות הטבע והגנים הצליח לתעד כריש לוויתן שהגיע לשמורת האלמוגים באילת. כריש לוויתן הוא הדג הגדול ביותר בעולם. הפרט הגדול ביותר מגיע לאורך של 12 מטר שמשקלו עד 20 טון. צפו

(צילום: שני אלוש/ רשות הטבע והגנים)

צוות של רשות הטבע והגנים הצליח לתעד הערב (שלישי) כריש לוויתן שהגיע לשמורת האלמוגים באילת. כריש לוויתן הוא הדג הגדול ביותר בעולם. הפרט הגדול ביותר מגיע לאורך של 12 מטר שמשקלו עד 20 טון.

(צילום: שני אלוש/ רשות הטבע והגנים)

יורם חמו מנהל מחוו"ה ברשות הטבע והגנים סיפר כי "הפרט שנצפה היום במפרץ אילת היא נקבה צעירה עד 3 מטר. הכרישים לא מסוכנים לאדם מכיוון שהם ניזונים מפלנגטון ולא אוכלים בשר. הכרישים עדינים מאוד ויש לשמור מהם מרחק ולא להטריד אותם בנגיעה או בהפרעה באיסוף מזון".

(צילום: שני אלוש/ רשות הטבע והגנים)

בתוך כך מבהירים ברשות הטבע והגנים, כי מדובר בערך טבע מוגן. כריש הלוויתן הוגדר גם בספר האדום של IUCN – האיגוד הבינלאומי לשימור הטבע ומשאבי הטבע, כמין בסכנת הכחדה (Endangered, EN) – כלומר בסיכון משמעותי להכחדת המין מהטבע.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
תיקון
מומיןאמא | 10-07-2019 7:40
פלנקטון וזו הערה בקטנה... ממליצה לאתר סרוגים להגיה את הכתבות שלכם לפני פרסום.. לא נעים לקרוא כתבה עם שגיאות כתיב ותחביר. זה חוזר על עצמו פה וזה לא מכבד.
מסכים
איתי | 11-07-2019 9:05
הבעיה היא שאין הגהה על תוכן באינטרנט כמו שיש בעיתון, ובנוסף העובדה שכולם רוצים לשחרר את הידיעה הכי מהר, וכך רואים טעויות גם בגלובס, yet, ישראל היום, וכל האתרים הגדולים. זה ממש בושה ומבזה את הקוראים.
2
מידע שגוי
רמי | 10-07-2019 9:15
לוויתן כחול הוא הדג הגדול בעולם.
תגובתך אינה נכונה. לוויתן הוא יונק
דייג | 10-07-2019 11:05
לוויתן הוא לא דג. הוא יונק. כריש הוא דג. לוויתן אינו מטיל ביצים, הוא ממליט כמו חיות יבשה, ודגים כן מטילים ביצים. לוויתן חייב לעלות מעל פני הים אחת לשעתיים כדי לאגור אויר. דגים אינם חייבים, הם נושמים מהזימים. ולכן הנתון בכתבה נכון. מבין הדגים כריש הוא הדג הכי גדול.
3
יש אותם וגם כריש נמר אוכל פלנקטון ושוחה בשקט
אף אחד | 10-07-2019 9:33
ואורכו 15 מטר - יחסית אוכלוסיה בסדר בים סוף. סודוקו , קוקה-קולה : אות מופיעה שלוש פעמים להוציא ליחידה ניפרדת