דפדפן פיירפוקס יציע: אינטרנט בלי פרסומות- בתשלום חודשי

האם הייתם מוכנים לשלם כסף כדי להיפטר מפרסומות באינטרנט? חברת מוזילה הודיעה על מיזם חדש לדפדפן "פיירפוקס", במסגרתו משתמשים יוכלו לשלם 5 דולר בחודש בתמורה להסרת הפרסומות מכל האתרים המשתתפים במיזם

פיירפוקס יציע: אינטרנט בלי פרסומות- בתשלום חודשי
  האם תשלמו כסף כדי להיפתר מפרסומות? דפדפן "פיירפוקס" (צילום: שאטרסטוק)

האם הייתם מוכנים לשלם כסף כדי להיפטר מהפרסומות באינטרנט? בחברת מוזילה, המפתחת של דפדפן האינטרנט הפופולרי "פיירפוקס", מאמינים שכן: החברה הודיעה על השקת מיזם חדש, אשר יציע למשתמשים לשלם דמי מנוי חודשיים- בתמורה להסרה כוללת של הפרסומות המוצגות באתרי האינטרנט המשתתפים במיזם.

על פי הודעת החברה, מיזם האינטרנט הלוקחים חלק במיזם. בתמורה, האתרים הללו יסירו את הפרסומות עבור המשתמשים המשלמים. במוזילה אמרו כי חלוקת הכספים תיעשה באופן יחסי בהתאם לכמות הגולשים שמבקרים בכל אתר ותדירות הביקורים הללו- כך שאתר שיקבל יותר צפיות ירוויח גם יותר כסף מדמי המנוי.

דפדפן המיזם יגיע בגרסה למחשב וכן בגרסה לסמארטפון, כשבחברה התחייבו כי יהיה סנכרון מלא בין הגרסאות השונות- כך שמשתמשים יוכלו לגלוש ללא פרסומות מכל מכשיר שברשותם. המנוי החודשי גישה לגרסאות אודיו מוקלטות של מאמרים נבחרים, המלצות על תכנים רלוונטיים, וכן אפליקציה ייעודית שתשמש לצורך קריאת כתבות ארוכות יותר.

המטרה: למנוע פגיעה באתרים מחוסמי פרסומות

הפרסום ברשת הוא אחד השווקים הרווחיים בעולם, כשאתרים רבים מתקיימים בזכות הפרסומות המוצגות בהם. עם זאת, בשנים האחרונות פרסומות באינטרנט החלו להיתפס כמטרד בעיניהם של גולשים רבים, כשרבים מאמינים כי הפרסומות הפכו לפולשניות ומעצבנות מדי ובמקרים מסויימים אף מהוות איום לפרטיות וביטחון המשתמש- זאת לאחר שאתרים מסויימים החלו להשתמש בפרסומות כדי להפיץ וירוסים ותכנות ריגול זדוניות.

הדבר הוביל לעליה בפופולריות של חוסמי פרסומות, אשר מונעות את הצגת הפרסומות בדפדפן- אך אלו גם מורידים מהכנסות האתרים ופוגעים ביכולת תפעול האתר וסיפוק תוכן איכותי לגולשים. כתגובה, אתרי אינטרנט רבים החלו להגביל את הגישה לתכניהם וגובים דמי מנוי בתמורה לגישה לאתר. בחלק מהאתרים דמי המנוי מחליפים לחלוטין את הפרסומות, ובאחרים התשלום מתבצע במקביל להצגת פרסומות- אם כי ברוב המקרים המנויים ייחשפו לכמות פרסומות מצומצמת יותר.

למרות השקת המיזם, הודעתה של מוזילה עדיין הותירה סימני שאלה רבים בשלב הזה לא ידוע מתי הדפדפן החדש יושק, וכן אילו אתרים ישתתפו במיזם להסרת הפרסומות. כמו כן לא ברור האם השירות יוצע בכל העולם או רק במדינות מסויימות- ואם כן, האם המחיר יהיה אחיד בכל מדינה. בינתיים, אלו שמעוניינים להירשם יכולים להיכנס לאתר מוזילה ולמלא סקר על העדפותיהם בנוגע למיזם, כשבסופו המשתמשים יוכלו להשאיר כתובת מייל לעדכון בעת ההשקה הרשמית.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כרום חוסם פרסומות חיצוניות אבל לדוגמא ואינט
מיקי | 06-07-2019 7:55
מפרסם בתוך העמוד שלו ומי שרוצה נכנס לשם . בניגוד לפרסומות התפרצות שהן מטרד ב