אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אורבך לפעילי הבית היהודי: "תנו לנו לעבוד בשקט"

בהודעה שנשלחה למתפקדי הבית היהודי, ניר אורבך התייחס למאמצי האיחוד בימין: "אנו נמצאים בעיצומם של מספר מהלכים, ומתכוונים להמשיך ולחבר את כלל הגורמים- כולל חברינו מעוצמה יהודית- לרשימה אחת"

אורבך לפעילי הבית היהודי: "תנו לנו לעבוד בשקט"
  (צילום: פלאש 90)

על רקע הקריאות הגוברות לאיחוד בקרב מפלגות הימין, ראשי הבית היהודי שלחו הבוקר (שישי) הודעה לכל מתפקדי המפלגה שבו התייחסו לנושא וקראו לפעילים להתאזר בסבלנות ולחכות לסיום המשא ומתן בין כל הצדדים.

"פרשת פרה אדומה מופלאה ומטהרת את טמאי המת מטומאתם. האברבנאל אומר שזו הקדמת תרופה למכה. לפני הכניסה לא"י והעיסוק במלחמות, צריך לדעת איך להטהר. היום דרך הטהרה העיקרית היא בניית אחדות כאיש אחד בלב אחד, וזו המשימה" נכתב בהודעה, שעליה חתמו מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך ויו"ר המפלגה הרב רפי פרץ.

"אנו נמצאים בעיצומם של מספר מהלכים, ציבוריים ופוליטיים וחשבנו שנכון לעדכנכם היכן הדברים עומדים" הסבירו. "מטרת העל והמשימה המרכזית של הבית היהודי היא לחבר את כלל הגורמים הפוליטיים בציונות הדתית לכדי רשימה אחת. מטבע הדברים, את ההסכם הראשוני אנו עושים עם שותפינו מהאיחוד הלאומי- והנקודות בהסכם מולם מסוכמות כמעט לחלוטין".

"במקביל נבחנות אפשרויות לחבירה לנציגי ציבור נוספים, בהם בחרו אנשי הציונות הדתית בבחירות האחרונות, על מנת לגוון ולמקסם את הרשימה" הוסיפו. "אנו סבורים שרק ריצה משותפת תחזק את כוחה של הציונות הדתית, בעוד ריצה בשני ראשים מסכנת את כולנו ועלולה שוב להוריד לטמיון מאות אלפי קולות- כפי שהיה במערכת הבחירות הקודמת".

"לצורך כך פתחנו השבוע בקמפיין 'רצים ביחד מנצחים ביחד', ואנו מתכוונים אי"ה להמשיך ולחבר את כלל הגורמים- כולל חברינו מעוצמה יהודית– לרשימה אחת" נאמר. עם זאת, ראשי המפלגה הבהירו כי "טיבו של מו"מ שהוא מתנהל בחדרים סגורים וכדי להצליח, צריך לשמור על פרופיל נמוך. אנו מציעים לא לקבל כפשוטם שום מסרים, ראיונות או תדרוכים ששומעים בתקשורת ולאפשר לצוות המו"מ שלנו למצות את התהליך ולמקסם את ההישגים לטובת הציונות הדתית ולטובת המפלגה".

עוד ציינו כי "השבוע התחלנו להיערך כבר לקראת תחילתה של מערכת הבחירות שתפתח רשמית בעוד כחודש. הקמנו את התשתית הראשונית של מטה הבחירות, שכרנו משרדים נוספים בראש העין ובנחלים, הקמנו מערך דוברות והסברה והתחלנו לאייש את מטה השטח. הקמת המטה תושלם אי"ה בעוד מספר ימים בעת חתימת ההסכם הרשמי עם האיחוד הלאומי".

"בשבועות הקרובים אנו מתכוונים להגיע בעז"ה למספר סניפים רב ככל שניתן ובשיתוף חברי המרכז ופעילים ופעילות מרכזיים, מתפקדי הבית היהודי, נבנה את המטות המקומיים לקראת הבחירות" סיכמו. "אנו שמחים על השותפות והתמיכה שאנו מקבלים מכם. נמשיך ונעדכנכם בכל ההתפתחויות ככל שתהיינה. שבת שלום, חודש טוב ובהצלחה לכולנו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
חיבור עקום בין מצוות פרה אדומה לאחדות ישראל
א | 05-07-2019 10:17
מקווה שהחיבור בין כל מפלגות הימין לא יהיה גם עקום. אורבך לא בדיוק תלמיד חכם אז שלפחות יהיה פוליטיקאי טוב ויפסיק לפסול את כל השותפים בימין.
2
תקדמו את העו"ד שלמד משפטים בהיותו בישיבה.
מופת לנוער הדתי | 05-07-2019 12:30
גיבור ישראל אמיתי.לכן הוא חבר בקבינט הבטחוני.
אחי, תרפה!
איש | 06-07-2019 22:38
.
3
הקולות שלנו בלכוד,לא אצל מי שלא עבר אחוז חסימ
מנכל חרבענה | 05-07-2019 16:18
מנכל מטומטם שלא נבחר באופן דמוקראטי, לא מבין בפוליטיקה ופועל בניגוד לחוקים. צריך פוליטית לחסל אותו
4
עד עכשיו היית המפלג. עכשיו אתה רוצה לאחד?
זאב | 05-07-2019 17:21
קודם כל תודה רבה שאתה רוצה איחודים. רק אל תשכח שכיום הבית היהודי היא המפלגה הקטנה ביותר והכי לא רלוונטית, אבל מתנהגת כמו טווס שמחליט מה טוב בשביל כולם. ברגע שתבינו את זה ותפנימו יהיו חיבורים. בכל מקרה אני עם עוצמה יהודית עד הסוף, כן חיבור לא חיבור.
5
לא ממש מאמינים לך ולא לרפי
עידו | 05-07-2019 17:56
אתם חושבים שתוכלו לעבוד על המצביעים? היה לכם הסכם חתום עם עוצמה יהודית - כאשר מתמנים שרים הם פורשים ובן-גביר נכנס. אז או שאתם שקרנים או שאתם סתם טיפשים להאמין שמישהו יחתום איתכם שוב על הסכמים. בכלל מי זה רפי ומי זה אורבך שהשתלטו על המפדל בלי בחירות? שני עסקנים קטנים שלא יעברו את אחוז החסימה.
תגוב. אינפנטילית
ליבי | 06-07-2019 18:55
של אחד שלא מבין כלום בענין החוק הנורבגי. לך לישון יא כהניסט
6
אחדות
לודאי | 05-07-2019 19:20
רק חבל שבקמפיין האחדות שפרסמתם נעדרים אנשי עוצמה יהודית. ככה לא בונים אחדות.
7
בהצלחה לישראל הדמוקרטית בראשות אהוד ברק
ע.פ | 06-07-2019 19:56
אהוד ברק גיבור ישראל וראוי להנהיג אותנו בתקופה קשה זו.