הרב דוד חי הכהן: "לא לוותר על הנהגת המפלגה לאלו שאינם מייצגים אותה"

הרב דוד חי הכהן יוצא גד בחירה בראש מפלגה "שאינם מייצגים את ערכיה, מתוך שיקולים פוליטיים, כתב במכתב ששיגר מכתב לחברי מפלגות הימין: "אל תטעו בוויתור על הנהגה אמיצה ובטוחה למען שותפות רופסת"

"לא לוותר על הנהגת המפלגה למי שלא מייצג את ערכיה"
  (צילום: יוסי זליגר, נועם רבקין פנטון/ פלאש 90)

‏על רקע המגעים לחיבורים במפלגות הימין יוצא הרב דוד חי הכהן מבת ים, בקריאה לחברי מרכז הבית היהודי, בבקשה מהם לפעול בכדי שאת המפלגה הדתית לאומית בכנסת ייצגו רק נציגים אשר ערכי הציונות הדתית עומדים בראש מעייניהם, ומשכך –  חשש משילובה של שרת המשפטים לשעבר איילת שקד בראשות הרשימה.

במכתבו כותב הרב באופן נחרץ נגד בחירה בכאלו שאינם מייצגים את ערכי המפלגה וזאת מתוך שיקולים פוליטיים "תנועתנו שהחלה כתנועה ערכית נסחפה לקלחת פוליטית ורבים בתוכה רואים את עיקרי הצלחתה בגידול המנדטים ובמספר חברי הכנסת, גם אם יוותרו על משמר התורה והארץ.

"דבר זה הביא לדלדול כוחנו, חלקים מתוכנו החליטו לזלוג למפלגת "הליכוד" הנחשבת לאומית (אם כי האחראית לגירוש מגוש קטיף ולחורבן מקומות רבים בישוב, ולהגבלת זכויותינו הלאומיות) אבל טענה בפיהם, הרי בליכוד ישנם יהודיים דתיים רבים וכוחה של הליכוד כמפלגת שלטון חזק יותר. חלק פנו למפלגות החרדיות, כי משום שחולשת המאבק מצדנו על ערכי התורה נתנה להם להעדיף את הנאמנים לתורה, גם אם הם אינם מתמסרים כמונו למען ארץ ישראל." כותב הרב.

הרב ממשיך "הנהגת הציבור הדתי לאומי בכנסת חייבת להיות בנאמנות מוחלטת, לשמירה על תורת ישראל וארץ ישראל. עמידה איתנה מאחרי עמדת הרבנות הראשית בענייני נישואין, גיור וכשרות. מאבק בלתי מתפשר על שלמותה של ארצנו הקדושה וערכי המשפחה היהודית. אשרינו שזכינו להנהגה נפלאה של הרב רפי פרץ ור' בצלאל סמוטריץ ד' יחיים, הנחשבים ללוחמים בלתי מתפשרים לכל דבר שבקדושה, לימוד התורה, שמירת הארץ, שמירת השלום והאחווה עם כל חלקי עמנו ללא יוצא מן הכלל." כותב הרב על ההנהגה הנוכחית של איחוד מפלגות הימין.

הנהגה לא ראויה תפגע במחנה

הרב חוזר ומדגיש שלא לוותר על הנהגת המפלגה תוך מה שהוא מכנה "ויתור על הערכים". לדבריו, "זוהי הזדמנות פז להראות לכל העם כי קמה תנועה מובילה הראויה להנהיג את העם כולו. אל תטעו בויתור על הנהגה אמיצה ובטוחה זו, למען שותפות רופסת שאין בה שום ביטחון ורק תחליש אותנו חלילה. ניסיוננו בחינוך הראה לנו כי ככל שעומדים על הרמה הגבוהה בשמירת התורה אנו זוכים להצלחה, וכל ויתור על ערכים למען הצד הכמותי גורם להתפוררות ועזיבת המחנה. זכרו כי בחורי ישיבות ההסדר והגבוהה הם העומדים בראש הלוחמים למען הצלחתנו הכוללת, ואם חלילה הנהגה תהיה לא ראויה – תאבד לנו הסיירת המובילה." כתב.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
צודק.והערך העיקרי - רבנים נדחפים לכל מקום
ומבלבלים את המח | 03-07-2019 12:09
כפי שנהוג מזה שנים.
ערכי הציונות הדתית 2019=מוסר הנביאים לפח
מתנחל אבל ישר. | 03-07-2019 15:56
ממליצים להמליך שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים על בני ישראל עם קרובו..
2
רק איילת! היחידה שלא מתרפסת בפני הרבנים
הפוך | 03-07-2019 13:00
כל אחד מהרבנים יכול להעמיד את עצמו לבחירה. כך עשה דרוקמן בעבר. מי שלא עושה זאת, או שלא נבחר, או שפרש (דרוקמן) קולו שווה לקולו של כל בוחר אחר.
3
למה לא?
שאלה | 03-07-2019 13:02
מה הבעייה עם קצת חילול שבת שנעשה בד' אמות?
4
טעות בכתובת איילת שקד עם כל חילוניותה
המיואש | 03-07-2019 13:30
נאמנה לערכי הציונות הדתית הרבה הרבה יותר מלא מעט עסקנים רקובים חובשי כיפות בבית היהודי, בוודאי יותר מבנט ויש לה מודעות סביבתית מפותחת יותר מאשר לרב פרץ
איילת נאמנה לעצמה ותקפוץ לליכוד מיד כשתוכל
רמי | 04-07-2019 9:45
סיכוי גדול שמיד לאחר הבחירות תווצר סוף סוף הקונסטלציה שתאפשר לגברת שקד לערוק לליכוד איך נראה אז?? גם מקום שני זה הרבה יותר מדי לאור נסיון העבר והחשש מהעתיד
מסכים
אני | 03-07-2019 18:09
מסכים
5
תודה לרב
אמת!! | 03-07-2019 15:18
בתור מפונה מגוש קטיף הוא תמיד הגן עלינו ולא שכח אותנו. הזכיר את הפינוי הכואב כמעט בכל שבת בדרשתו בבית כנסת. הדברים כל כך אמיתיים ונכונים. נמעס מהליכוד
6
הגאווה והיהירות של סמוטריץ זה מערכי המפלגה???
בת ימי | 04-07-2019 0:09
הרמאות של סמוטריץ את הצבא שהצהיר שתורתו אומנותו כדי להתחמק משירות צבאי כדי ללכת ללמוד תואר ראשון במשפטים זה מערכי המפלגה?
7
קומבינת גבעת האולפנה זה במצע של המפלגה?
תלמידי הרצי"ה | 04-07-2019 7:34
תמורת ישיבה חדשה ובתים לאברכים מותר הכל?