אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ריבלין במסר למפגינים: "אין לאיש מאיתנו דם סמיך יותר"

נשיא המדינה פנה הלילה אל קהילת יוצאי אתיופיה בעקבות המחאות האלימות במוקדים רבים ברחבי הארץ: "אנחנו מוכרחים להיזהר מאוד מההסלמה של המחאה ומגלישה שלה לאלימות שאין לה מקום"

ריבלין במסר למפגינים: "אין לאיש מאיתנו דם סמיך יותר"
  (צילום: נעם רבקין פנטון/ פלאש90)

נשיא המדינה פנה הלילה (שלישי) אל קהילת יוצאי אתיופיה בעקבות המחאות האלימות במוקדים רבים ברחבי הארץ.

אחיותי ואחיי אזרחי ישראל, ובתוכם אחינו ואחיותינו, בני קהילת יוצאי אתיופיה. אלה ימים קשים מאוד. סלמון טקה שאיבד את חייו נמצא במחשבות של כולנו, והשאלות קשות ומייסרות. אנחנו מוכרחים לעצור, שוב, לעצור -ולחשוב יחד כיצד ממשיכים מכאן. אין לאיש מאיתנו דם סמיך יותר, ולעולם לא יהיו חיי אחינו ואחיותינו הפקר. עלינו למצות את חקירת מותו של סלמון – ועלינו למנוע את המוות הבא. את הפגיעה הבאה. את ההשפלה הבאה. כולנו מחויבים לכך.

אנשים אחים אנחנו. הגענו לכאן, כולם, למולדת שלנו, שהיא הבית שלנו, של כולנו, וכולנו שווים בו. נילחם על הערכים שלנו, נילחם כדי להבטיח עתיד בטוח, לכל ילד וילדה שגדלים כאן. לא נשלים עם מציאות שבה הורים מפחדים לאפשר לילדים שלהם להסתובב בחוץ מחשש שייפגעו בשל צבע עורם או מוצאם. זוהי לא מלחמת אחים – זוהי מלחמה משותפת של אחים ואחיות על הבית המשותף שלהם, ועל העתיד המשותף שלהם. אני משתאה מהמנהיגים והמנהיגות הצעירים והצעירות של הקהילה, שאני פוגש פעם אחר פעם, מיטב בנינו ובנותינו, ואני מבקש מכולנו – לפעול באחריות ומתינות. אני יודע שאתם עושים כל שביכולתם כדי להעביר את קול המחאה ולהנהיג שינוי שכולו תיקון ובניה של עתיד טוב יותר. אף אחד לא מבקש נקמה. סערת הנפש מגיעה מתוך שבר ותפילה גדולה לתיקון. וכולנו שותפים, כולנו מוכרחים להיות שותפים במהלך הזה לתיקון. אין לנו ברירה אחרת, אין לנו בית אחר.

אנחנו מוכרחים להיזהר מאוד מההסלמה של המחאה ומגלישה שלה לאלימות שאין לה מקום. אני קורא לכולנו, בתוך השבר, לשמור על האיפוק והמתינות. הזעם, אסור לו שיבוא לידי ביטוי באלימות. קומץ המוחים שבחר באלימות- איננו פני המחאה, ואסור שיהיה פני המחאה המובנת לכולנו מאוד. ביתי- ביתכם הוא. בואו נשב יחד עם כל הגופים האחראים לשלום אזרחי ישראל. רק כך, בשיח פתוח, ונוקב ככל שיהיה, נגיע לשינוי. נמשיך לעמוד יחד כחומה בצורה מפני האלימות, כל צורה של אלימות, וניאבק יחד על הבית המשותף שלנו, על העתיד של הילדים והילדות שלנו.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
''עמי השחרחר למה תפסת את הטרור בצמתים''?
עידו 2 | 02-07-2019 23:26
רובי. אל תדבר ''שירה'' עם שורפי מכוניות
גזענות
הרצל | 03-07-2019 7:40
אל תדברו שטויות ,אין גזענות הכל ורוד ויפה ,איזה שכנים מקבלים אוהבים וווואו אני מלא גאווה ואהדה לחברה הישראלית לכו לעזאזל ישקרנים אלק אין גזענות כל יפי הנפש שנמצאים פה
2
האתיופים טיפשים
יבנאל | 03-07-2019 4:45
רק בשבוע האחרון דיברו על העלאת אתיופים בגלל המצב השורר שם . אחרי אלימות כזאת מי ירצה לעלות אותם
3
גזענות
ישראל | 03-07-2019 6:34
איפה גיזענות מנסים בכל דרך להכניס כל ארוע שיכל לקראת למסגרת של הפליה וגיזענות הכל שטויות ישנה בעיה של נוער שלא מוצא את עצמו במיוחד בקהילה האתיופית והריכוז שלהם בכל עיר מהווה בעיה חמורה גם לגבי השיטור. ישנה בעיה כלכלית יחסית גבוהה בחברה האתיופית דבר שלוקח זמן לשפר .ארוע כזה כמו שקרה יכל להיות בכל מקום ואים כל מיגזר .גם העיתונות והעיתונאים בוחשים ומתסיסים את כולם במיוחד במיקרה הזה את העדה האתיופית שממילה יש להם רגשות של נחיתות והפליה לוקחים אתמול ילדה בת שש עשרה ומתיילים לראיין אותה בנושא והיא ממקום גילה חוזרת על המישפט השוטר רוצח השוטר רוצח.הייתי רוצה לראות מישהוא מתמודד עם חבורה כזו שמאיימת עליך ומה מישהו אחר היה עושה
4
בני עמי בחרו בטרור
רובי ריבלין | 03-07-2019 6:43
בני עמי בחרו בטרור
5
נשיא
תום | 03-07-2019 6:59
הנשיא צריך לדבר אל המפקדים והשוטרים שאמורים להגן עלינו כאזרחים..ולא לשלוף במיידי כמו בסרטי המערב הפתוח נשק ולירות עלינו..עדיף לסגת מהגאוה העצמית ולא לקפח חיי יהודי אחד..כמו שכתוב במסכת אבות ..איזהו גיבור הכובש את יצרו..
6
בני עמך בחרו בדרך הטרור. מה אפשר לעשות?
לא שוכח | 03-07-2019 11:08
מאוד מתאימה גם כאן תגובתו של יאיר נתניהו לריבלין על פרשה אחרת. ציטוט:יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עקץ את נשיא המדינה ראובן ריבלין, בעקבות דבריו נגד השיח הפוליטי נגד הציבור הערבי בישראל. נתניהו השתמש בדברים שאמר ריבלין בעבר על העם היהודי, וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי זה הכול כי בני עמך בחרו בטרור. מה אתה מתפלא?.