הפרלמנט האירופי במושב ראשון: הבריטים מחו בהמנון

מחאה נרשמה במושב הפתיחה של פרלמנט האיחוד האירופי, כאשר נציגי המפלגות הבריטיות הפנו את גבם במהלך שירת המנון האיחוד. הבריטים הביעו את התנגדותם להשתתפות במושב, הנערך במקביל לרצון המדינה לפרוש מהאיחוד האירופי

הפרלמנט האירופי במושב ראשון: הבריטים מחו בהמנון
  מחאת נציגי בריטניה בפרלמנט האירופי (צילום מסך)

חודשיים לאחר הבחירות לפרלמנט האירופי, חברי הפרלמנט הנבחרים התכנסו היום (שלישי) בשטרסבורג למושב הראשון של הקדנציה והושבעו באופן רשמי לתפקידיהם החדשים. במהלך פתיחת המושב נרשמה מחאה מקרב נציגי המפלגות הבריטיות, שהביעו את התנגדותם להשתתפות במושב על רקע רצון המדינה לקדם את הסכם הברקזיט ולפרוש מהאיחוד האירופי.

המחאה התרחשה לקראת סיום טקס ההשבעה, כאשר 751 חברי הפרלמנט עמדו לשירת המנון האיחוד האירופי. עם תחילת ניגון ההמנון, חברי מפלגת העצמאות הבריטית– המכונה "מפלגת הברקזיט" על רקע תמיכתה בקידום הפרישה מהאיחוד- הפנו את גבם כמחאה. במקביל, חברי המפלגה הדמוקרטית הליברלית- התומכת בהישארות של בריטניה באיחוד האירופי- הביעו מחאה גם כן כשעטו על עצמם חולצות צהובות עם הכיתוב "עצרו את הברקזיט".

צפו במחאה:

"יש לי הרגשה שעדיין נהיה כאן אחרי ה-1 בנובמבר, למרות שעד אז אנו מקווים שבריטניה כבר תפרוש מהאיחוד" אמר יו"ר מפלגת העצמאות נייג'ל פאראג'. "אנחנו לא מנסים להזיק לפרלמנט, אך רק רוצים לייצג את אזרחי בריטניה שלא רוצים שנהיה בפרלמנט האיחוד".

פאראג' הוסיף והבהיר כי חברי מפלגתו ימשיכו לקדם את הסכם הברקזיט בפרלמנט. "לא נשב כאן ונקשיב לאחרים תוקפים את ראצנו" אמר. "ברגע שמישהו יתקוף את בריטניה- כולם ידעו שאנחנו עדיין כאן".

כזכור, לפני הבחירות לפרלמנט האירופי נקבע כי בריטניה עדיין מחוייבת להצביע ולשלוח את נציגיה לפרלמנט- זאת מכיוון שהיא עדיין חברה באיחוד לאור העיכוב ביישום הפרישה. בתום ספירת הקולות מפלגת העצמאות עקפה את הליברל-דמוקרטים התומכים בהישארות באיחוד ואת המפלגה השמרנית המשמשת כמפלגת השלטון בבריטניה, כשזכתה ב-29 מושבים בפרלמנט. באיחוד האירופי הבהירו כי במידה ובריטניה תאשר את הסכם הברקזיט עד ה-30 ביוני, הנבחרים הבריטים לא יממשו את כהונתם בפרלמנט- אך לאחר שתאריך היעד לפרישה נדחה ל-1 בנובמבר בעקבות פרישתה של תרזה מיי, נציגי בריטניה אמרו כי ישתתפו במושבים עד אז.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו