בקרוב: טוויטר תתחיל להסתיר ציוצים "בעייתיים"

הרשת החברתית הודיעה על מדיניות חדשה כלפי פוליטיקאים ובכירי ממשל, במסגרתה ציוצים פוגעניים יוסתרו ולא יימחקו במקרים מסוימים. ההסתרה תתבצע במקרים שבהם נקבע כי עדיף להשאיר את הציוץ לטובת האינטרס הציבורי

בקרוב: טוויטר תתחיל להסתיר ציוצים "בעייתיים"
  (צילום: שאטרסטוק)

שינוי מדיניות בטוויטר: הרשת החברתית הפופולרית הודיעה על מדיניות חדשה כלפי פוליטיקאים ובכירים נוספים, אשר מנצלים את עמודי הטוויטר שלהם כדי להפיץ מסרים הנחשבים כהסתה או מכילים מסרים פוגעניים.

לפי המדיניות החדשה, הבכירים שיצייצו תכנים המפרים את כללי ההתנהלות של האתר לא ייחסמו- אך הציוצים השנויים במחלוקת יוסתרו ולא יוצגו באופן אוטומטי. אלו שעוקבים אחרי הפוליטיקאי יראו אזהרה האומרת ש"ציוץ זה מפר את חוקי טוויטר בנוגע להתנהגות פוגעת. עם זאת, טוויטר קבעה כי ייתכן שכדאי להשאיר את הציוץ הזה זמין, זאת למען האינטרס הציבורי". המשתמשים יצטרכו ללחוץ על האזהרה בכדי לראות את הציוץ שהוסתר.

הסתרת הציוצים תתבצע רק בחשבונות של דמויות פוליטיות, שיש להן יותר מ-100 אלף עוקבים. בחברה גם הבהירו כי הם מתכננים להשתמש בתוויות האזהרה רק ב"מקרים נדירים", שבהם נקבע כי מומלץ להשאיר את התוכן בזכות האינטרס הציבורי.

"בעבר התרנו לציוצים שהפרו את חוקי ההתנהלות להישאר בטוויטר כי זה היה למען האינטרס הציבורי, אבל לא היה ברור מתי ואיך עשינו את ההבחנה הזאת" אמרו בהנהלת האתר. "כחלק מהתרומה שלנו לשיח הציבורי, אנו מחוייבים לאפשר לכל אחד להתבטא על כל נושא שחשוב להם- וזה יכול להיות חשוב במיוחד בקשר עם בכירי ממשל וגורמים פוליטיים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו