"הרגשתי כישלון": מאיה ורטהיימר חושפת את ההתמודדות עם טיפולי הפוריות

בזמן שמחאת "צאו_לי_מהרחם תפסה תאוצה ברשת, השחקנית מאיה ורטהיימר החליטה לחשוף לראשונה את התהליך הקשה שהיא עוברת כדי להביא ילד לעולם: "אין סוף בדיקות וזריקות ותקוות ואכזבות והרגשה שהגוף שלך בוגד בך ושאת כשלון"

"הרגשתי כישלון כאישה": מאיה ורטהיימר נחשפת
  (צילום: חיים גולדברג)

לא הרבה נשים מצליחות לדבר על זה, אבל הבאת ילד לעולם יכול להיות תהליך רגיש וקשה עבור לא מעט זוגות.

אשתו של הח"כ אסף זמיר, השחקנית מאיה ורטהיימר שמוכרת לחלק גדול מאיתנו כדבורה מהסדרה האהובה 'שבאבניקים' החליטה לחשוף לראשונה את ההתמודדות שלה עם תהליך הפוריות הקשה שהיא ועוד אלפי נשים עוברות בדרך אל הבאת ילד לעולם.

"יש ימים שאני צוללת לדיכאון ומרגישה כמו קליפת אדם" חשפה מאיה על כתבת השער האחרון של מגזין "את", בו חשפה את התהליך המורכב.

"כמעט שנתיים שאני ואסף בתוך התהליך הקשה הזה"

בפוסט שהעלתה לצד השער, כתבה מאיה: "כתבת השער שלי ב״את״. לצד ההתרגשות הטבעית שיש מכל כתבת שער, הפעם אני מודה שאני גם מתה מפחד. התראיינתי לכתבה הזו הרבה לפני שפרצה מחאת ה״צאו לי מהרחם״, והעובדה שהכתבה יוצאת אחרי השבוע הסוער האחרון, שבו נשים רבות ואמיצות העלו את הנושא לסדר היום, מעצימה עוד יותר את החששות שלי מהחשיפה. כמעט שנתיים שאני ואסף בתוך התהליך הקשה הזה. מצד אחד הוא הדבר הכי פרטי בעולם ומצד שני אני יודעת שכלכך הרבה נשים חוות אותו ומתמודדות עם הקשיים שלו שהכי חשוב לי שהן ידעו שהן לא לבד!

אבל זה באמת תהליך המעמיד למבחן את האופטימיות גם של אדם כמוני, שתמיד אופטימית. אם זה לחכות/למדוד/לספור…אין סוף בדיקות וזריקות ותקוות ואכזבות ואת לא יכולה שלא להרגיש לפרקים שהגוף שלך בוגד בך ושאת כשלון"

"מבקשת מהסביבה להפסיק לשאול" 

מאיה המשיכה וסיפרה על התחושה הקשה והתמודדות עם השאלות מסביב: "אני התרגלתי לחיים שבהם כל הזמן מנסים ותוך כדי את מחכה לראות אם תפס או לא תפס, מקווה לטוב אבל מכינה את עצמך גם לאכזבה. ולרגע את אולי בהריון ומתרגשת, ורגע אחרי את מבינה שלא תפס. כשגם כשזה כבר מצליח ואת בהתרגשות, את לא מרשה לעצמך לפתח ציפיות כי בכל רגע זה יכול שוב להיכשל, אז את מבקשת מהסביבה להפסיק לשאול ומבטיחה שכשיהיה מה לעדכן את תעדכני.

כי השאלות של כולם רק גורמות לחופש שלך לשמור משהו לעצמך עוד יותר להיפגע. אולי כרגע הפסקתי לנסות כי אני נכנסת לפרויקט חשוב? אולי בדיוק בשניה שאת שואלת, אני בהריון אבל מבועטת מהמחשבה ששוב זה לא יתפס ולא רוצה להצטרף להסביר את זה שוב לקרובים ולצער אותם.

ובכלל, אני רוצה את הזכות לשתף כשבא לי וכשאני צריכה את החיזוק מבחוץ, ולשמור דברים לעצמי כשזה מה שאני צריכה. כי בתכלס כל הדברים האלה שאני מדברת עליהם הם שלי ושל אסף בלבד. אני מאד מעריכה כל אדם שרוצה לעזור לי (תודה אני לגמרי מסודרת עם מטפלים ועצות מכאן ועד להודעה חדשה) אבל יותר מהכל, אני שמה את הפחד שלי בצד.

הראיון הזה כבר מאחורי והתחיל בכך שלפני חודש החלטתי שחשוב לי לדבר על הדבר הזה. גם בשבילי וגם בשביל כל מי שעוברת אותה הדרך. המון נשים מרגישות לבד במערכה הזו, אבל אנחנו לא לבד!!! הרגשתי לבד ולכן החלטתי לשתף ,אנחנו לא צריכות להיתייחס לעצמנו ככישלון כי כל דבר בא בזמן שלו ואולי נפסיק להסתובב באסותא כאילו אני מסתירה איזה סמי סוד מדינה שרק אף אחד לא יגיד ״איזה קטע היא כישלון״!!אנחנו לא!! אנחנו מושלמות בדיוק כמו שאנחנו (בשלם יש הכל מהכל גם פגמים😉). ואין לי ספק שבסוף יהיה טוב! כי כשאומרים ״הכל בסדר״ זה כי לכל דבר יש ״את הסדר שלו״ אז בינתיים רציתי להזכיר לעצמי ולכולן, שגם עכשיו טוב. אז תודה על ההודעות, החיזוקים והחיבוקים" סיכמה מאיה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
בע"ה במהרה ובקלות לך ולכל מי שרוצה וקשה לה
תות | 02-07-2019 7:20
יהיה לך בקרוב
2
האני מאמין שלי..
ניר | 02-07-2019 16:06
בנות ישראל שימרו נידה, שימרו על נישואין כהלכה ובעזרת ה' לא תדעו צער. אין שום ספק! לנו בישראל יש טהרה, יש תורה. יש סדר רוחני שתלוי במעשים בהתנהגות מקדמת דנא. שימרו עליו. זה הכוח שלנו זו גם הרפואה שלנו! זה הבריאות הפיזית והרוחנית שלנו. הגוף מקושר עם הנפש ועם הרוח, תקראו בתורתנו. תקראו בספרי גדולי אומתנו . אינני יודע מי עושה כן ומי לא. אני רק בר לומר את האני מאמין שלי. אלו דברים פשוטים פשוטים . אנשים מבקשים רפואה, מבקשים מה' דברים אבל אינם שומרים על מצוותיו. המצוות הם לנו, לתפקידו בעולם הזה. ה' כביכול אינו זקוק להם. אנחנו זקוקים לקדושה. תקראו על זה תעמיקו תראו איזה חכמה יש בדבר. הלוואי שדברים אלו שיצאו מתוך הלב יתקבלו על לב שומע ומבין. אמן.
כי אין זוגות דתיים שזקוקים לטיפולי פוריות?
מה | 05-07-2019 14:35
ותמיד הבעיה היא בנשים, נכון? גבר למשל, לא יכול להיות עם זרע לא תקין, רק נשים שלא שומרות נידה, מביאות על עצמן את האסון הזה! וואו... פתרת פה לכולם את הבעיה, כל הכבוד איינשטיין. והנה עצה בשבילך- את הדת שלך תשמור לעצמך ואל תדחוף אותה לגרון שלנו.
3
חוסר מודעות של הסביבה
אנונימי | 03-07-2019 6:31
גם אני הייתי בתוך המסע הקשה הזה במשך שש שנים להיות אמא אנשים זורקים משפאים בלי לחשוב יותר מדי ומבחינתם הם מעודדים אבל בפנים הם הורסים ומדכאים יש צורך לענות להם בצורה עדינה למרות התסכול והכאב כדי להכניס להם למודעות שהם צריכים לחשוב טוב טוב לפני שהם פולטים משפטים הרסניים. אני תודה לאל זכיתי בבן מהמם מלאך משמיים בנצלחה לכולן ובעזרת ה שתזכו כל הנשים שהתקופה הזו תהיה מאחוריכן תוך חיזוק הקשר הזוגי
4
הרגשתי כישלון
עליזה | 06-07-2019 23:59
מיה יקרה, הרשי לי לברך אותך לפרי בטן. המייל שלי: alizaorpaz@gmail.com