אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המסורת נמשכת: אלפים עלו לציון הראי"ה קוק זצ"ל

קרוב ל 10,000 איש הגיעו היום לציון קברו של הראיה קוק זצ"ל בהר הזיתים, במלאות 77 שנה לפטירתו. קבוצת חרדים הגיעה וקיימה טקס בקשת מחילה מהרב בשמם ובשם חבריהם. מארגן העליה ח"כ אורי אריאל: "זוהי מסורת חשובה של הכרת הרב ותורתו והליכה בדרכו".

המסורת נמשכת: אלפים עלו לציון הראי"ה קוק זצ"ל
  על ציון קבר הראי"ה (פלאש90)

עכשיו זאת כבר מסורת.

אחרי ההצלחה בשנה שעברה, התקיימה היום (ג') התקיימה עליה נוספת לציונו של הראי"ה קוק זצ"ל ביום פטירתו במלאת 77 שנים לפטירתו. למקום הגיעו קרוב ל-10,000 איש, רבים מהם בהסעות מאורגנות של ישיבות גבוהות והסדר מכל רחבי הארץ.

בין הרבנים שהגיעו לציון נין למנות את ראש ישיבת 'מרכז הרב', הרב יעקב שפירא, ראש ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, ראשי ישיבת 'הר המור' הרבנים מרדכי ועמיאל שטרנברג ונשיא הישיבה, הרב צבי טאו, ראש ישיבת בית אל הרב זלמן מלמד.

העולים לקבר אמרו פרקי תהלים כמקובל ונשאו תפילה על ארץ ישראל, עם ישראל וגאולתו.

העליה שצפויה להמשיך ולהתקיים מדי שנה אורגנה ביוזמת יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל ('האיחוד הלאומי'), אליו חברו תוך איחוד כוחות סיעות ה'איחוד הלאומי' ו'הבית היהודי' וארגונים מובילים בציונות הדתית ביניהם מרכז ישיבות בנ"ע, עם כלביא, מועצת יש"ע ותנועות הנוער הדתיות.

במהלך היום אף הגיעה במפתיע קבוצת חרדים ובמעמד עשרה ביקשו מחילה מהרב זצ"ל בשמם ובשם חבריהם.

חלקת קברו של הרב קוק היום (אריק בן שמעון)

המארגנים דאגו לכל הצדדים הטכניים: הסעות מסודרות, סדרנים, אהלי צל ושתייה, כאשר לצד האוהל שהוקם לצד הציון, הוקם אוהל נוסף בו התקיימו שיעורים לאורך כל היום.

ח"כ אורי אריאל, שבעצמו כהן, ולא הגיע אל חלקת הקבר, אמר: "היום נוכח הר הבית נוכח מקום בית מקדשנו ליד קברו של הראיה זצ"ל אנחנו מתפללים לגאולת עם ישראל בארץ ישראל על פי תורת ישראל.,

"אנחנו רואים איך הרב קוק השכיל והעמיד מאות אלפי תלמידים שהולכים בדרכו ומפתחים את הארץ יחד עם כל עם ישראל והם באים לומר כאן: זאת הארץ שלנו זאת התורה שלנו זה העם שלנו וביחד אנחנו נמשיך בדרך שהתווה הרב קוק זצ"ל."

"זאת מסורת חשובה של הכרת הרב, לימוד תורתו והליכה בדרכו ובעז"ה עלה נעלה"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
שהחינו שחרדים מבקשים מחילה זה הזמן להכיר בציונות הדתית
עקיבא | 21-08-2012 20:37
2
שום חרדי לא ביקש סליחה
דוד | 21-08-2012 20:39
3
חרדים לייט.
shlomi052 | 21-08-2012 22:30
אומנם,אחרי מות-קדושים.יחד עם זאת,החרדים הללו מייצגים רק את עצמם בלבד.על מה בקשו מחילה,זאת איני יודע.כי החזרה בתשובה צריכה להיות בכיוון ההפוך... ידועה המחלקת הגדולה בשנות העשרים בין הרב קוק לבין רבה של י-ם הרב זוננפלד,מהרי"ל דיסקין ושאר גדולי עולם.וביום הקמת הרבנות ע"י הרב קוק,הרב זוננפלד הכריז על יום תענית.ומאז ועד היום נשאר הקרע ההוא, וההבדלה והבירור נעשו ממילא גם הם.יחד עם זאת,אני שמח שיש כמה אבירי לב ואמיצים מהציונות הדתית שמשמיעים קולות אחרים...בפרט כשמגיעים לפרשה ששם כתוב,"אני יוסף...אוי לנו מיום הדין...ומזה הם חוששים,ובצדק.והם גדולים ממש כמו יהודה שאמר "צדקה ממני".כמה כבר כאלה אתם מכירים עד שיתאוששו כל השאר,אם יזכו?
4
משרואים את פירותיו לא ברור על מה יש לבקש סליחה
החרדים צדקו | 21-08-2012 23:29
מסורתיים עם כיפה, כל אחד עושה מה שבא לו, כל פרופסור נהיה מאן דאמר בענייני מחשבה והשקפה, כל רמה של שמירה על מצוות נתפסת כלגיטימית, מתבטלים כלפי החילונים ושונאים את יראי ה' ואוהביו, מחוברים יותר לחילונים ולומדים מדרכיהם מאשר מאלו שחייהם קודש לעשות דבר ה'. הרב קוק, שהיה חרדי לכל דבר בהקפדתו על ההלכה (שהרי לא צמח בישיבה תיכונית) מהווה לא יותר מאשר איצטלה לא מחייבת לדרך המשובשת והמסולפת של הדתיים הלאומיים. שאלה קטנה ושכל אחד יענה לעצמו בכנות - לו הרב קוק היה לומד בישיבה תיכונית או ישיבת הסדר, היה לכם את הרב קוק?!
5
הדלי"ם הם אלו הנדרשים לבקש סליחה!
רונן שנקר | 21-08-2012 23:40
מרן הרב קוק שישב ולמד תורה בפרישות וערך תיקון חצות בכל לילה היה מתפלץ לו היה רואה להיכן הגיעו הדלי"ם אוהדי החילונים עם פלזמות בסלון וכיפלה קטנה וחרורה התלויה בסיכה.
6
חסידעיים
בן לציון | 21-08-2012 23:44
עכשיו נתברר כי הציונות הדתתי חסידת ולידעים זו היתה אחת הביקורות על הרב זצ"ל
7
מי ביקש סליחה?
דודי | 21-08-2012 23:46
מה זה הקשקוש הזה "חרדים ביקשו סליחה"? אולי תגידו לנו שם אחד מי שביקש סליחה. אולי מרן הגרי"ח זונונפלד זי"ע הגיע לבקש סליחה? אולי מרנן ורבנן חברי הבד"צ של העדה החרדית ביקשו סליחה? אולי הרה"ק בעל דברי יואל מסאטמאר זי"ע ביקש סליחה? אולי הרה"ק ממונקאטש זי"ע ביקש סליחה? אז מי בדיוק ביקש סליחה
8
אני לא מאמינה שחרדים בקשו סליחה נהפוך הוא
פרלה | 22-08-2012 0:37
המסורתים חייבים לבקש סליחה על זה שהחרדים מוכיחים אותם והם בשלהם לא מבינים שכולנו בסירה אחת בדין ערבות זה לזה!!!
9
לומר את האמת מה הרב זצ''ל היה אומר תמיד!!!
הראל | 22-08-2012 9:19
אהבתי שהראי''ה קוק זצ''ל כתב: גדול ושומר יותר על העם זה שלומד תורה כל היום מאשר זה המחזיק בנשק.....אהבתי גם שהוא רשם באיגרות שלו שאסור בתכלית האיסור לעשות חתונה עם ישיבה מעורבת.....למה הדתיים הלאומיים לא מקיימים את זה??? כנראה שהם לא שמים על הרב שלהם ומסלפים את הדברים שלו....ממש חבל, כדאי להתבונן שוב במכתבים שלו, אלו הן דבריו בלי פרשנויות.
10
כל כך הייתי רוצה לבוא
גל | 23-08-2012 2:16
ישתבך שמו, הרב קוק רב שאני כל כך אוהבת ספריו כל כך מוערכים כל כך מלאים ביהלומים, למה ל א אמרתם לי הייתי רוצה גם לבוא