אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עדי רן: רק בגלל היצר המיני חוזרים בשאלה

באווירת הסערה שיצרה הודעתו של יובל דיין, הזמר והיוצר עדי רן שחזר בתשובה החליט להסביר מהי הסיבה האמיתית והיחידה לדעתו שבגללה חוזרים בשאלה

עדי רן: רק בגלל היצר המיני חוזרים בשאלה
  (צילום: Yaakov Naumi/Flash90)

הודעתו הדרמטית של יובל דיין , כי החליט לחזור בשאלה ולהוריד מעצמו כל סממן חיצוני דתי- גררה תגובות רבות ברשת. כעת גם זמר הרוק עדי רן שחזר בתשובה החליט להגיב לעניין ולהסביר למה לדעתו מתרחקים מהדת וחוזרים בשאלה.

זמר הרוק היהודי, הסביר בפוסט נוקב כי הסיבה היחידה לדעתו שעומדת מאחורי התרחקות מהדת הוא הרצון להתיר לעצמם לספק את היצר המיני שלהם בלי ייסורי מצפון: "אמר רב יהודה אמר רב יודעין היו ישראל בעבודת כוכבים שאין בה ממש ולא עבדו עבודת כוכבים אלא להתיר להם עריות בפרהסיא" במילים אחרות נאמר זאת כך. כל ההתרחקויות מהקדושה, חזרה בשאלה מה שקוראים תנועות כמו "ההשכלה" של חלק מהעם לאורך כל ההסטוריה וכו' בפרטי ובכללי סיבתם האמיתית רק אחת היא…לגאול את השמוק מיסורי המצפון הרובצים עליו.

בשביל זה מורידים את הבגדים המשונים גוזזים תפאות ותזקן (זאת גם הסיבה שמגדלים ולובשים את זה מהצד השני) לפעמים מפסיקים לשמור שבת כשמתקשים לשאת את הדיסונאנס. בקיצור אל תכתבו לי פה כל מיני שטויות. זאת המציאות. עכשיו מה עושים עם זה?"

עדי רן ממשיך בפוסט ומציג מה האפשרויות שיש כדי לטפל בעניין: "לשנות את התורה אי אפשר. וגם מאד לא רצוי. להתמסר לייצר זה מהלך קשה ואתה יודע שזה שקר ושבתכל'ס אם לא היו יהודים בעולם שומרי תורה ומצוות חרדים מאד בני אדם היו כבר מזמן שועטים לגורלם של בני המבול כי מחריבים כמותם את כל הסכרים ומבטלים את כל ההבדלות.

בני האדם היו משתחררים לגמרי מכל חוק אלוקי ונוהגים רק ברמה מסוימת של ציות על פי החוק המדיני. אותו חוק שמחוקק על ידי בני האדם לפי פחות או יותר אחיזתם בתאוות שלהם. או של מיעוט שלט בהם. כמו הפרלמנט של סדום ובתי הדין שלהם. בקיצור מה עושים? בלי מוטיבציה להיות קדוש זה לא יילך.

צריך מוטיבציה להיות קדוש. צריך לאהוב את האמת יותר מהכל. להכיר ולייקר אותה גם שאתה בעצמך רגל פה רגל שם. בכל יום אתה בסכנה להיסחף אל מי העונג האובדניים. מה יעשה אדם כשרב החברה שסביבו וגם חוקי המדינה והמדיה והתקשורת במהותן משווקים לאדם את השקר ומזינים את הייצר .

גם מה שנראה מוסרי משם זה אך ורק כסות דקה או ניסיון להסדיר איך שהוא התנהלות סבירה במעורת רשעים. כמו לשכב עם הבת שלך זה אסור אבל עם אשת איש או בן מנך זה מותר וכו' וכו'.ומה שהיה מקודם אסור יכול להשתנות ברגע שיש קמפיין טוב ומתוקצב הייטב של בעלי עניין."

"היהדות זה הסטארטאפ המוצלח ביותר שהיה מעולם"

עדי רן המשיך וסיפר כי לו באופן אישי ברור שהוא לא הולך לחזור בשאלה בשום מצב "תכף תגידו לי שרק רבינו ספריו ודעתו יכולים להוציא אותך מהמטריקס הזה. אתם צודקים, אבל גם את זה קשה לקיים וללמוד וכו' וכו'. אני רק משתף אתכם במחשבות שלי. לא רוצה להיות מטיף. אבל אני רוצה לשתף אתכם גם בהחלטות שלי.

וההחלטה שלי היא להתחזק באמונה ולחתור להעפיל אל ההר. אני מאמין בתורה ובמצוות ובצדיקים. אני מאמין ברבינו נחמן ובנ נח.ואני חושב שהיהדות זה הסטארטאפ המוצלח ביותר שהיה מעולם. אני מאמין בהשם יתברך שאף על פי שהוא אוהב את כולם יש לו מתנות גנוזות למבקשים אותו .השבת המצוות ומדרגות התודעה האין סופיות שמוצפנות בהן.

אני ב"ה אלך בדרך גם אם אוותר יחידי בעולם. יכולים להפיל אותי במעשים אבל לא בתודעה ובהבנת האמת הבהירה והזכה. התובנה השכלית שלי כה איתנה שאפילו אני לא יכול לקלקל אותה לעצמי. ויש מכם שיבינו למה אני מפרסם דווקא עתה את הדיבורים האלה אבל גם בלי זה הם נצרכים ממילא."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
27 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
קישקוש
דרומי | 27-06-2019 10:55
אז הכל מסתכם ביחסי מין?! כמה רדוד ושיטחי....אם אדם אכן מאמין בה' ובתורה הקדושה מה תעזור לו חזרה בשאלה כדי לספק את יצרו המיני??? וכי אז אלוקים יוותר לו? אם אדם החליט שהוא לו מאמין ו/או לא חושש לעונש (מה שמחזיק כנראה 90 אחוז בדת) ממילא הוא יחיה על פי האינסטיקטים האנושיים שלו שכוללים גם מין חפשי.....
יובל ברח עם תלמידה שלו
חדשים מקרוב באו | 28-06-2019 6:07
כן. זו הסיבה כדי לברוח עם ילדה בת 20 כשאתה בן 50 ואבא ל7 . צריך כיסוי של אידיאולוגיה גדולה . סוף סוף מישהו מפרסם את האמת
.
לא כזה פשוט | 27-06-2019 11:34
קצת קשה להגיד קשקוש על דברי הגמרא הייתי אומרת . ובכל מקרה. הרי בסופו של דבר הספקות של האדם הן המתירות אותו מין החבלים . ושלא ישתמע חס ושלום לפנים אחרות חבלי התורה וההלכה אינן באות לכבול אותנו אלא ההיפך לתת לנו חבל להאיחז בו על מנת לא ליפול לשאול . המיניות בעיקר אצל גברים היא יצר שאין מעצור לו ומלחמה שאין מנוס ממנה גדולים ועצומים היו צריכים לצעוק אש אש על מנת לברוח מהסכנה. הבריחה היא באמת משום חוסר הוודאות חוסר האמונה וחוסר היראה . אבל כל ה נןבע רק משום שאנשים חושבים שחזרה בתשןבה זה חד פעמי ופתאום הם יהיו צדיקים והיצר יעלם וכמובן שזה לא כך. אלא כל יום ביומו בעולם הזה מוטלת עלינו העבודה לקיים כל מצוות עשה ולהתרחק מכל מצוות לא תעשה. וכמו שאם לא תעבוד לא תקבל משכורת אם לא תעבוד לא תקבל כוח להמשיך.
תעקוב אחרי דתל"ש מצוי ותראה שעדי רן צודק
שי | 27-06-2019 11:25
מי שזורק מערכת של ערכים ומחויבויות מבלי לאמץ מערכת חדשה, עושה זאת כדי לספק את היצר. אילו דיין היה עוזב את היהדות לטובת דת אחרת, היה ניתן לומר שמדובר בחיפושים אחר האמת. אלא מה, האיש מנהל אורח חיים של רווק תל אביבי, כולל חברה דנדשה.
2
הכי גדול שיש
משה | 27-06-2019 11:01
לכל הסרוגים אלו משפטי המפתח של הכתבה בקיצור מה עושים? בלי מוטיבציה להיות קדוש זה לא יילך .צריך מוטיבציה להיות קדוש. צריך לאהוב את האמת יותר מהכל. להכיר ולייקר אותה גם שאתה בעצמך רגל פה רגל שם
3
לא בגלל תאוות חוזרים בשאלה, אגלה לך סוד עדי
א | 27-06-2019 11:39
רן, בעולם החרדי יש הרבה יותר תאוות וסטיות מאשר בעולם החילוני. ואני כמובן מתכוונת לחרדים האשכנזים. מי שבחר לגור בגטאות שלהם להתלבש כמוהם להתחנף אליהם הוא הוא זה שיברח מהדת השקרית שהם אוחזים בה. אני חזרתי בתשובה לפני 10 שנים, מהר מאוד הבנתי שאני לא רוצה שום קשר לעולם החרדי. יותר מזה, אני לא משייכת את עצמי לשום קהילה דתית. אני אדם פשוט שרוצה לעבוד את ה' בשמחה, שאין לו רצון בעולם רודף תאוות, וטוב לי. מאחלת ליובל דיין למצוא את עצמו בעולם ולהיות שמח, לא לנסות להידמות ולהיראות כמו אף אחד אחר. הוא אמר את האמת והגיע הזמן שהיא תאמר. בהצלחה!
מי אשם?
איש פשוט | 07-08-2019 22:16
אל תאשימו את החרדים יש ביניהם צדיקים בינוניים ורשעים כמו בכל חברה אחרת מי שטועה וחושב שצריך לחקות אותם כמו יובל ולא חי את עצמו ומלא רגשי נחיתות הוא אשם לעצמו!
איתך ולא איתך
איש פשוט | 07-08-2019 21:59
נכון שצריך להתחבר ל ה לתורה ולצדיקי אמת לפי נשמתך בקשר ישיר, בלי חיקוי והסתפחות לקבוצה כזאת או אחרת בהדרגה מדרגה לדרגה בשמחה ואהבה ואז התורה סם חיים ,אך כשטועים כמו יובל והולכים הפוך מגיע חושך גדול ואז נופלים ומחפשים פורקן וריגוש בטומאה
איתך
שמי | 27-06-2019 22:17
אני מסכים איתך עדי רן שטחי וחלקי יש הרבה יותר מזה והעולם החרדי יוצר בעיות קשות מאוד בעבודת ה׳ ובגילוי הנשמה
.
לא בגלל תאוות | 27-06-2019 11:50
אלא מגלל תאוות שסותרות את האמת שלך כשאתה לא אוחז בה בצורה נכונה. וזה הבדל קטן שאומר הכל.
4
עדירן צודק
אלי | 27-06-2019 11:41
חד וחלק נכון. מתחת לכל מכבסת המילים שכתב יובל דיין בפוסט שלו שלא נחשוב שזה לא אמת מה שכתב אבל בשורש זה היצר המיני לאלה שחוזרים בשאלה. מסכים מאוד עם מה שעדירן כתב
5
ומה הסיבה האמיתית לחזרה בתשובה ?
כדאי שתברר לעצמך | 27-06-2019 11:42
ואז אולי תשב בשקט.
horizon
zac | 28-06-2019 16:49
יש הרבה סיבות, אבל רובן לא מביאות לשבת בשקט, אלא להפיץ טוב בעולם אח שלי
.
חיפוש האמת | 27-06-2019 11:48
הרצון להבין שאם היצר הוא זה שמניע אותי אז הרוכב טפל לסוס . ואם אני רוצה לשלוט בסוס שקיבלתי. כנראה שצריך לאלף אותו. קיבלנו אחלה ספר הוראות. מי שמקשיב לו יודע איך מפעילים את זה ומי שמחפש אחר האמת מוצא אותה. זה למה חוזרים בתשובה
6
אמת פשוטה וזכה אמרת
בן | 27-06-2019 20:21
אמת פשוטה וזכה אמרת, אשרייך
7
אז אמר
יואב | 27-06-2019 21:20
לא מחייב שהוא צודק
8
אדם גס רוח נוקט בלשון גסה
הזהו חוזר בתשובה? | 28-06-2019 0:14
אבדה הבושה
תובנה שטחית מאוד
גיל | 18-07-2019 13:50
כל אחד מבין לפי מעלתו ויכולת התפישה שלו.
9
מי שלא רוצה לשמור מצוות לא רוצה להיות בן של מ
וחבל.... | 28-06-2019 15:21
מאוד...
10
זה רק מעיד על עדי רן
אחד | 28-06-2019 22:55
אם ההבנה שלו שרק בגלל מין אדם עוזב את הדת (ואני לא מדבר כרגע על מקרה יובל דיין שייתכן וכאן זה נכון),זה מראה עליו ועל קו המחשבה שלו (ואולי גם על התשוקות שלו)
של צדיק לגביי הנושא!
הוא הביא לך פסוק | 23-01-2020 17:27
והוא צודק ! מה אתה חושב ? סתם אומרים במקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים גיורים אינם עומדים ? כל הזימה שהוא עבר בצעירותו יושבת לו בנקודה בתוך המוח , נקודה שגם אחרי עשרים שנה היא נשארת במוח אם לא עושים תשובה נכונה !!! יובל דיין , צר לי עלייך מאוד ! מקווה בשבילך שתחזור לאמת ןלא תרוץ אחרי השקר שמצייר בתוך מוחך שאתה מפסיד ומפסיד ומפסיד !!!!! הלכת עם רבינו עשרים שנה ! והוא נד ר רק על אמונה , זאת אומרת שלא הלכת בדרך שלו אלא בדרך של מסביב , גם שם חיפשת גאווה להיות האיש שמחזיר בתשובה !
11
עדי רן צודק, היהדות זה הסטארטאפ המוצלח ביותר!
עדן | 30-06-2019 1:14
כל כך התגעגענו לשירים האיכותיים שלו עם כל האמת והקירבה לאלוקים.. שאפילו פוסט פשוט בפייסבוק מצליח לעורר אותנו בתשובה..
12
דברי עדי רן
מאדאם איקס | 02-07-2019 16:02
כל הכבוד לעדי רן על דבריו האמיצים.נדיר למצוא מישהו שאומר את הדברים המדויקים בלי מורא. בדבריו,עשה קידוש ה'.
13
שטויות
חרדי | 18-07-2019 11:23
איך אתה מסביר זוגות שחוזרים בשאלה ביחד? כל כך רדוד אתה שזה מפחיד. תשווה את זה לזמר חילוני שהיה אומר שאלה שחוזרים בתשובה עושים את זה בשביל הקוגל בטיש. ההיסטוריה הוכיחה שכשאדם רצה לעשות משהו לא הפריע לו הזקן והפיאות אלא הוא פשוט עשה את זה
14
אדיר!
בצלאל | 21-07-2019 23:17
תודה לך כבוד הרב עדי רן! חותם על כל מילה שלך, אני בדיוק שם כמוך!
15
פשוט ונכון
יהודי | 06-08-2019 20:21
גם אני נשאר עם האמת עד הנשימה האחרונה בסד אשריך עדי לא עובדים עבודה זרה כמו יובל המבולבללללללללללללללל רק כדי לשחרר את ה שמו..מרגשי האשמה!יובל הפראייררר
16
הוא הפסיד את גרושתו חתיכת פראייר!!!
בחיי שחשבתי רק על זה | 23-01-2020 17:21
20 שנה הוא זרק ! 20 שנה של חיי אמת או מספיק להיות קרוב לאמת מאיפה שהוא היה לפני כן !! יובל יקירי , העישונים דפקו לך את דעת התבונה ! מה עוללת לעצמך בזה ?? את הדת צריך לקחת באהבה וללא נקיפות מצפון ! רשום בתורה הקדושה , ״ דע את מקומך ״ , זאת אומרת שכל אדם יודע מה היכולת שלו ! אבל אתה באת והחטת רבים שרצו להתקרב וגתה נתת להם את הגושפנקה של הכל שקר והכל סתם !!! האמנת בצדיק ולא בתורת בקדוש ברוך הוא ! לחמוד ספרים של צדיק זה בסדר וגם אהי מאוד מחובר לרבי נחמן אבל דע שכל איש דת ואיש אמת צריך ללמוד , מוסר , גמרא , הלכות , לא להיכנס לכל מיני מחשבות יצריות ושפיטות מעוותות בתוך במוח שלך שנוסע הכל מהסיטרא אחרא שאתה מכניס למוח שלך כל הזמן ! בעינייך ראיתי זימה גדולה !! השארת את אשתך לשעבר מתוסכלת ומבוישת ! ביישת אותה ! אני באמת מאחל לך שבורא עולם ימחל לך על הוצאת שיבה ולשון הרע על התורה הקדושה !