אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יוזמה: להשלים מניין בבסיסי צה"ל בראש השנה

שני צעירים דתיים בוגרי ישיבת הסדר ראו שמצב התפילות בצבא בראש השנה הוא לא מספק ויחד הם הקימו מוקד בשם 'צו השנה' שיתמוך ויסייע בהשלמת מניין בעלי תקיעה וחזנים בבסיסי צה"ל ומוצביו גם בראש השנה.

יוזמה: להשלים מניין בבסיסי צה"ל בראש השנה
  גם לחיילים מגיע מנין בר"ה (פלאש90)

חגי תשרי בפתח ואיתם גם אווירת הקדושה שבבתי הכנסת.

אולם לחלק גדול מהלוחמים בצה"ל לא קיימת ההבטחה כי אכן יוכלו לחזור לביתם בחג ולערוך אותו כשורה. לא פעם עולה הבעיה בבסיסים הצבאיים של מחסור במניין, בעל תקיעה או חזן שיודע את נוסח התפילה, ולעיתים נדמה שהקסם הקיים בתפילת ראש השנה לא מצליח להחזיק מעמד בבסיסים הצבאיים.

ניסיון לשינוי המצב עלה ביוזמתם של שראל שפייר ונדב מלכה. עוד כשהיו תלמידים בישיבת ההסדר "בית אורות", החליטו השניים לצאת ולתרום לחיילי צה"ל בשהות בבסיסם בראש השנה.

לאחר התנדבות חד פעמית בבסיס השייטת בעתלית, שם סייעו בהשלמת המניין ובהפחת חיים לאווירה החגיגית, הם החליטו כי היוזמה חייבת להתרחב ולפרוס את כנפיה על בסיסים ומוצבים רבים ככל האפשר, למען חיזוק רוחם של חיילי צה"ל.

שפייר ומלכה מקימים בימים אלה את מוקד "צו השנה" אשר ירכז את פניותיהם של רבנים צבאיים, מפקדים וחיילים המביאים את הצרכים מצה"ל לחיזוק המניינים בבסיסים בראש השנה. הדרישות מצה"ל ירוכזו וימופו ע"י המוקד ו'ישודכו' לתלמידי הישיבות, האברכים ואנשים נוספים מהציבור הרחב שיביעו את נכונותם לשבות בבסיסים ובמוצבים השונים בראש השנה.

המוקד יבצע התאמה ותיאום בין הצרכים מצה"ל לבין הפונים. כמו כן, ידאגו במוקד לאישורי כניסה לבסיסים ולמוצבים ולקליטה ואירוח נאות של הפונים, בסיוע הרבנות הצבאית.

הישיבות ידאגו לחיילים

יוזם המהלך, שראל שפייר: "אנו באים מתוך מטרה למלא את החוסר שנוצר בבסיסי צה"ל בראש השנה בשל המחסור בחיילים למניין, בעל תוקע או חזן שיודע את נוסח התפילה. עד היום לא נתנו על כך את הדעת בצורה מספקת ואנו מאמינים כי בדרך זו נחזק את חיילי צה"ל ונעזור להם להרגיש קרובים, גם כאשר הם רחוקים מביתם ומבני משפחתם".

איגוד ישיבות ההסדר יסייע למוקד "צו השנה" על ידי קישור בינו ובין ראשי ישיבות ההסדר. הודעה מסודרת מטעם האיגוד נשלחה לישיבות ויידעה אותן על האפשרות לשלב את התלמידים והאברכים בהשלמות המניינים בבסיסי צה"ל ומוצביו בראש השנה במסגרת זו.

בנוסף, איגוד ישיבות ההסדר פנה לישיבות על מנת שיבררו עם התלמידים המשרתים בצבא את הצרכים מהבסיסים ומהמוצבים בהם הם משרתים וימצאו תלמידים ואברכים מהישיבה שיגיעו לבסיסים ומוצבים אלו על מנת שישלימו מניין לחבריהם. מהלך זה יוביל לערך מוסף המשמר את הקשר החם בין הישיבה לתלמידיה בתקופה בה הם משרתים בצה"ל.

מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, איתן עוזרי: "מדובר ביוזמה ברוכה הצומחת מהשטח ומבליטה את הקשר בין ישיבות ההסדר, הצבא והחיילים בשטח. אנו באיגוד נערכים לסייע בכל הנדרש על מנת שכלל החיילים ובתוכם גם חיילינו יוכלו להשתתף בתפילות החג גם כאשר הם רחוקים מביתם ומהישיבה, ממלאים את תפקידם בצבא ושומרים על מדינת ישראל".

==

אם אתם רוצים להתנדב להשלים מניין בצה"ל בראש השנה פנו למוקד 'צו השנה': tzavhashana@gmail.com או לשראל שפייר 050-6231172; נדב מלכה: 052-5665052

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
ישר כוחם , יהדות ואהבת ישראל במיטבם . ירבו כמותם בישראל
אסולין שמואל | 20-08-2012 23:00
מקדשי שם שמים ומזכי הרבים בצהל מצוה נעלה. להרבות קודש היכן שחסר ולא מערימי הקשאים להשטמט ולהחסיר.
2
למה שלא ישתפו גם תלמידים מה"ישיבות הקדושות"?
אחד שיודע | 23-08-2012 16:02
למה רק ישיבות הסדר?