אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"לצערי יש אצלכם שתומכים במנהיגים מושחתים אצלנו"

מוחמד מסאד, ישב בכלא הישראלי, ולאחר שחרורו החל לפעול למען השלום. במפגש עם ראש מועצת שומרון, שנפגש עם מנהיגים פלסטינים נוספים שיצאו לוועידת בחריין, אמר: "לצערי יש אצלכם בישראל, אנשים שתומכים במנהיגים מושחתים אצלנו וזה מה שגורם לנו להמשיך בחיים של שפיכות הדמים"

"לצערי יש אצלכם שתומכים במנהיגים מושחתים אצלנו"

מוחמד מסאד, ישב בכלא הישראלי, ולאחר שחרורו החל לפעול למען השלום, כתב ספר כדי למנוע ממחבלים מתאבדים לפעול.

במפגש במועצה האזורית שומרון לפני הועידה הכלכלית בבחריין, עם מנהיגים פלסטינים נוספים אמר לראש המועצה יוסי דגן: "אני כפלסטיני מאמין שקודם כל אנחנו רוצים לדאוג לביטחון לעם שלנו, צריכים להתחשבן עם המנהיגים המושחתים שלנו, אחר כך תהיה כלכלה טובה, כי עם כל הכבוד יבוא טרוריסט אחד ויעשה פיגוע אחד, יגרום לעוד סבל וצריך לעצור את זה לפני הכלכלה".

עוד הוסיף, "רוב העם שלי מאמין במה שאני מאמין. לצערי יש אצלכם בישראל, אנשים, פוליטיקאים שתומכים במנהיגים מושחתים אצלנו וזה מה שגורם לנו להמשיך בחיים של שפיכות הדמים. הגיע הזמן שתשמעו את הקול של העם ולא את הקול של האנשים שמרוויחים מהטרור והפוליטיקה.

אני מבטיח לשני העמים שאנחנו נמצא אנשים- משני העמים- שיתכננו עתיד מובטח לילדים שלנו, אנחנו לא רוצים עתיד כמו ההיסטוריה שחיינו אותה".

צילום: רועי חדי

מפגשים מתחת לרדאר

מנהיגים פלסטינים אשר יצאו הבוקר לוועידת בחריין – הפסגה הכלכלית אותה מארגן הממשל האמריקאי בדרך לתוכנית שלום, הגיעו להיפגש עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, קודם ליציאתם מהארץ, בכדי לדון בנושאי הוועידה.

הצדדים הדגישו כי כל אחד מהם. מטרתו דאגה לעתיד ילדיו, ומציאת דרך של שיתוף פעולה כלכלי בין המתיישבים לערבים המתגוררים ביוש, כך שיוכלו לחיות זה לצד זה ברווחה. הפגישה הנה המשך לרצף פגישות וקשרים שמקיים ראש המועצה האזורית שומרון עם ההנהגה המקומית הערבית, בכדי לייצר אלטרנטיבה לדרך הטרור של הרשות הפלסטינית. וליצירת שיתופי פעולה כלכליים שיביאו לרווחה.

המפגש התקיים במשרדי המועצה האזורית שומרון.

בין השאר נפגש דגן עם אשרף ג'עברי שיצא הבוקר לבחריין. עם מוחמד מסאד (כאמור), ועם גורמים נוספים שביקשו לשמור על חסיון שמותיהם. קודם לכן הגיע דגן לחברון לסעודת איפטאר בביתו של געברי, וכן הגיע עם השייח תמימי מרמאללה לפגישות בבית הלבן ובקונגרס. כולן בנושא השלום הכלכלי.

אשרף ג'עברי (צילום: רועי חדי)

דגן אמר לגעברי: "אני שמח שבאת לכאן. בשנים האחרונות אנחנו רואים שייחים ומנהיגים ערבים שפועלים כדי לייצר חיבור אמיתי בין ערבים ליהודים ביהודה ושומרון. יש בינינו מחלוקות אך אנחנו מכבדים זה את זה. ואם הקבה שם אותנו כאן באותה אדמה אנחנו צריכים לראות איך מכבדים אחד לשני, איך לא הורגים אחד את השני. * מה שקורה בבחריין יכול להיות רצוי. פעם ראשונה לא עושים הסכמים בין פוליטיקאים שמנותקים מהשטח, אלא שמים דגש על השטח, על שיתופי פעולה כלכליים, שזה מה שיכול להביא את השלום, משם זה יכול להתחיל*".

געברי אמר לדגן בפגישה: "אנחנו מעוניינים באיזור תעשייה גדול כפי שיש בברקן, לבנות בית חולים בחברון. 25 שנה עברו מאז הסכמי אוסלו. מה התוצאות? רק דם. צריך לדבר על איך אנחנו נחיה. מה יהיה בעתיד לילדים שלנו. שלא יחיו כמו שאנחנו חיים. שיהיה מצב כלכלי חזק. שתהיה להם פרנסה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
לך תאמין
אלי | 25-06-2019 6:51
סתם כתבה שמטעה את הציבור
2
רק אצלנו ראש ממשלה מאשר מכירת צוללות לאויב.
לערבים אין כזה מושחת | 25-06-2019 7:44
יש להם הרבה מה ללמוד מממשלת הליכוד.
3
יוסי נרקומן מצלמה
חיים | 25-06-2019 8:59
מחפש מצלמה וכבוד,אין לו מידות,יצטלם עם מחבלים,העיקר שיתפרסם
4
אתם מתכוננים למדינה דו לאומית?
מגיב | 25-06-2019 11:24
החברה שנפגשו איתך יודעים שאתה לא תתן להם זכויות שוות במדינה הדו לאומית?