נתניהו על הקיצוץ: "קשה מאד, אך זה מה שנדרש"

על רקע התנגדות השרים לקיצוץ המתוכנן בתקציבי המשרדים, ראש הממשלה אמר כי "קיצוצים הן דבר קשה מאד, אני לא רוצה לעשות את זה- אך זה מה שנדרש". גם שר האוצר קרא לתמיכה בקיצוץ: "הוא לא סימפטי, אבל צריכים זאת"

נתניהו על הקיצוץ: "קשה מאד, אך זה מה שנדרש"
  (צילום: יונתן זינדל\פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (שני) לקיצוץ הרוחבי המתוכנן בתקציבי המשרדים, זאת על רקע התנגדות חלק מהשרים שמשרדיהם צפויים להיפגע. בדבריו הבהיר כי "זה דבר קשה- אך זה מה שנדרש".

"אנחנו מביאים שורה של החלטות תקציביות. הראשונה, 800 מיליון שקל לפרויקט ביטחוני שאי אפשר לעצור אותו. 350 מיליון כדי שפרויקט הצהרונים לא ייפסק וזה מאפשר לנו את לפתוח את שנת הלימודים. וכמה עשרות מיליוני שקלים לטובת אותם אנשים שבתיהם עלו באש" אמר בפתח ישיבת הממשלה."זה למעלה ממיליארד שקל. אנחנו יכולים להקצות את זה ולהגדיל את הגירעון, הבעיה היא שזה חוסר אחריות ראשון במעלה. אנחנו צריכים לשים סייג".

"קיצוצים הן דבר קשה מאד, לקחת ממשרדי הממשלה זה קשה, אני לא רוצה לעשות את זה- ואני מבין את השרים שאצלם עושים את הקיצוץ" הוסיף. "יחד עם זאת, זה מה שנדרש. צריכים כאן לעשות סדר עדיפויות, והצרכים האלה עומדים לפני צרכים אחרים. זו מנהיגות. בזה נמדדת מנהיגות. בעבר התמודדנו עם גירעונות גדולים מאלה ואני מאמין שהשולחן הזה יגלה את שניהם בשעה הקרובה".

במקביל, שר האוצר משה כחלון אמר כי "כלכלת ישראל היא כלכלה חזקה. הצמיחה היא גבוהה. חוב תוצר נמוך משמעותית. בשנים האחרונות, אני אומר כאן לשרים, התקציבים שלכם במשרדים גדלו. אני יכול להראות את זה למי שרוצה". עוד הגן על מדיניותו במשרד האוצר: "ביצענו צעדים שהחוק מאפשר לנו, אנחנו בבחירות מיותרות שעולות לנו הון עתק, את הצעדים שיכולתי לעשות במשרד האוצר כדי להקל על המשק ועל התנאים הפיסקליים – עשינו".

"כמו שאמר ראש הממשלה, ברגע שהכנסת תתכנס ויהיה אפשר להעביר בוועדת הכספים צעדים, נטפל גם בגרעון ונעים תקציב ל-2020 ול-2021" סיכם. "אני קורא לחברי הממשלה לתמוך בקיצוץ, הוא לא סימפתי, אבל אנחנו צריכים לקצץ קצת יותר ממיליארד שקלים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
והכי חשוב - מיליארדים למשתמטים הקדושים.
קצין במיל. | 24-06-2019 12:44
וכל המרבה בהשתמטות ובסחטנות - הרי זה משובח.
2
מי שאשם בפועל בקיצוץ - הוא רוה"מ שהביא לבחירו
נורית | 24-06-2019 14:44
אם לא היו בחירות הגרעון היה יותר קטן - ורוהמ שרוצה להימלט מכלא מעשיהו יעשה הכל אבל הכל כדי שישאר בשליטה בשלטון עם השטיקים-כפי שסיפר לנו מר האוזר על מסירת רמת הגולן מאחורי גבם של אנשי הממשלה- במזל זה לא התבצע -אבל זה האדם שדואג רק ל ע צ מ ו !!
3
ביבי נתניהו
גברת | 24-06-2019 20:27
עד מתי תתעלל בציבור.כל הזמן מספר סיפורים .כדי להסיח את הדעת.נותן לציבור להאמין לסיפורים אעשה כך ואעשה אחרת.לא עושה כלום.האנשים חיים במינוסים מטורפים.לא מצליחים לגמור את החודש.הקשישים חיים מהיד לפה.כך גם הנכים וניצולי שואה.אי אפשר לקנות דירות בלי ירושה מההורים.עוד קיצוצים .למה היחס הנוראי הזה.אתה העיקר חי ברווחה . מה איכפת לך מהאנשים? יש להם אין להם.העיקר מטוס פרטי לנוחיות אישתך המהוללת .זה מה שחשוב.תתבייש לך יום הבחירות תקבל את הנקמה.