אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ציוץ כהלכה: הרב שלמה אבינר פתח חשבון טוויטר

הרב שלמה אבינר החל לצייץ גם ברשת החברתית למסרים קצרים - טוייטר. הבוקר נפתח החשבון של הרב אבינר המופעל על ידי תלמידו, וכבר צוייץ בו מסר של התנגדות לתכנית המאה של דונלד טראמפ

ציוץ כהלכה: הרב שלמה אבינר פתח חשבון טוויטר
  (צילום: נתי שוחט/פלאש90)

הרב שלמה אבינר החל לצייץ גם ברשת החברתית למסרים קצרים – טוויטר. הבוקר נפתח החשבון של הרב אבינר וכבר צויץ בו מסר של התנגדות לתכנית המאה של דונלד טראמפ.

"מה דעת הרב על תוכנית השלום החדשה?" נשאל הרב אבינר ומשיב: "בועידת מדריד, רה"מ שמיר אמר: איננו מוותרים על שום חלק של ארץ ישראל. – למה? – ככה! על זה נאמר: "אשרי העם שככה לו". משל לאדם האומר לחברו: למה אינך רוצה לתת לי את אשתך למתנה יום א' שבוע? – ככה! הוא חייב הסברים?! היא שלו! כך א"י היא שלנו!"

את החשבון המשוייך ל"ראש ישיבת עטרת ירושלים בלב ליבא של ירושלים בין החומות." (הכתיב במקור), מופעל על ידי תלמידו הרב מרדכי ציון, המעביר את דבריו לתקשורת תוך הדגשה כי הציוצים הם "עפ"י הוראות הרב".

הציוץ הראשון של הרב שלמה אבינר

לפני ארבע שנים פתח רבה של צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל הרב שמואל אליהו חשבון טוויטר, בשם "לשכת הרב שמואל אליהו" שגם הוא מופעל על ידי תלמידיו. בארבע השנים צייץ הרב אליהו 350 מסרים, רובם קטעים מתוך שיעורים שהעביר.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
פוליטיקה .
פנינה | 23-06-2019 15:50
כבוד הרב אתה אולי טוב בפוליטיקה .לגבי תורה .מה לתבן את הבר. הבנת ?
1 טיפשים כמוך כבר אז אמרו למה הרבניםבפוליטיקה
אחד5502 | 24-06-2019 2:56
הרציה ענה להם שזו לא פוליטיקה,ארץ ישראל וענייני כלל ישראל זו פוליטיקה אלוקית. ארץ ישראל זו תורה לא פוליטיקה . והערתך לגבי ידיעותיו בתורה פשוט מגוחכת..כאילו יש לך איזה סדר גודל כלשהו של ידיעת התורה שאת יכולה להעיר הערה כזו על הגרש אבינר.אבל זו החכמה שבכתיבה שהנייר סובל הכל.
אוי לך ואוי לנפשך
גבריאל | 23-06-2019 18:32
פנינה אוי לך ואוי לנפשך על הזלזול!!! מטומטמת
2
מה
התמים | 23-06-2019 15:54
לא טוב בתוכנית השלום של טראמפ ? ישראל לא נדרשה לוותר על דבר - והרב אבינר כבר מתנגד....שימו לב : במקום שישראל חתמה על הסכם שלום, גם אם איננו מושלם - המצב תמיד טוב יותר ממקום בו אין הסכם. תשוו את המצב מול מצריים וירדן לעומת המצב מול לבנון וסוריה. מה, לעזאזל, רע בשלום ? מלחמה עדיפה ? מדינה דו לאומית עדיפה ? אפרטהייד עדיף ? די, עייפנו מלוחמי הדת ההזויים. לא רוצים דאעש יהודי.
3
השם ירחם עליך
אלי | 23-06-2019 16:58
אני מקוה שתתתקני את דבריך ותיהיה כשמך!! חל איסור לזלזל ברבנים וכל שכן בכבוד תורת הרב אבינר שליטא!