בית הדין של הליכוד: בוטלו הפריימריז; כולנו תמוזג

בית הדין של הליכוד דחה את העתירות שהוגשו נגד המיזוג של כולנו והליכוד. ולמעשה, אישר את ארבעת השריונים שהובטחו ברשימה. בנוסף, מנע קיום פריימריז נוספים לראשות המפלגה ולרשימה

בית הדין של הליכוד: בוטלו הפריימריז; כולנו תמוזג
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

בית הדין של הליכוד דחה את העתירות שהוגשו נגד המיזוג של כולנו והליכוד. ולמעשה, אישר את ארבעת השריונים למשה כחלון, יפעת שאשא ביטון, אלי כהן ורועי פולקמן שישתבצו ברשימה.

ברוב של 3 דיינים נגד שתיים, נדחתה העתירה שהגישו 103 חברי מרכז הליכוד יחד עם כמה ח"כים נוספים ברשימה, מיכל שיר ואריאל קלנר בדרישה לפסול את החלטת מזכירות המפלגה לריצה משותפת עם מפלגת כולנו.

במכתב דרשו אנשי הליכוד לבטל את השריון למשה כחלון ושאר הח"כים ברשימה ולבטל את ההחלטה למנוע פריימריז לראשות המפלגה ולרשימה. "החלטה אשר התקבלה שלא כדין וחוסר סמכות", נטען במכתב.

על פי הסיכום, יו"ר כולנו משה כחלון, יחזור לליכוד ויקבל את המקום החמישי. השר אלי כהן יתברג במקום ה- 15. השרה יפעת שאשא ביטון תקבל את המקום ה- 25 ואילו ח"כ רועי פולקמן ימוקם במקום ה- 35. ראוי לציין כי מדובר במקומות ריאלים, שכן גם במידה והליכוד יקבל פחות מ- 35 מנדטים, יופעל החוק הנורבגי שיבטיח את כניסתו של פולקמן לכנסת.

מבקר הליכוד טען כי מזכירות הליכוד לא רשאית לפי חוקת הליכוד לאשר את המהלך. במידה ויקבלו את דברי המרכז, ההצעה תעלה גם לאישור מרכז הליכוד וכן כפופה לכינוס וועדת הכנסת, שם יאושר מיזוג המפלגות.

כתוצאה מהשריון הצפוי, כל חברי הליכוד נדחקים כמה מקומות לפי מספרם למטה ברשימה, מה שעורר מרד בליכוד מצידם של חברי הכנסת מהעשירייה הרביעית בליכוד, מיכל שיר ואריאל קלנר, שהגישו כאמור גם הם עתירה לבית הדין של הליכוד – שנדחתה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
האידאולוגיה של מפלגת כחלון : סמרטוטיות.
זה התנהגות איכס' | 23-06-2019 12:52
'ימין' ישר ושפוי לא נהיה חלק משחיתות שפלות שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים..
הוא מכר אידאולוגיה.. בסוף הגן על שחיתות.
אני | 23-06-2019 14:12
לכן הוא לא עובר % חסימה. . מעשיו לא מכובדים ולא ראויים.
כחלון פעל נכון
האם אתה שמאלן? | 23-06-2019 13:34
בצדק הוא לא רצה לקחת סיכון שלא יעבור את אחוז החסימה. הלוואי שמפלגות ימין אחרות היו נוהגות באותו היגיון.
2
איחוד כוחות בליכוד
מיכאל אלבוים | 23-06-2019 15:20
לדעתי לקראת הבחירות החדשות בספטמבר הקרוב יש לרכז יותר מאמץ וכוחות ולימין. היה צריך לצרף גם את איילת שקד(הימין החדש) ואת אורלי לוי לתנועת הליכוד.