אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אופיר סופר באולפן: "מצביעי ימין יצטרכו להצביע למפלגות ימין שעוברות את אחוז החסימה"

ח"כ אופיר סופר באולפן: "ברור שרצים ביחד, יש לציונות הדתית בית"; על מקרה האונס: "שב"כ יכול להועיל, לא מקרה קלאסי" ומתקשה לחיות עם פייגלין "שהרים דגל של הפרדת דת ומדינה"

"הימין יצטרך להצביע למי שיעבור את אחוז החסימה"
  (צילום ועריכה: אריאל ליבא)

חבר הכנסת אופיר סופר מהאיחוד הלאומי מבהיר  על האיחוד הלאומי – הבית היהודי כי "ברור שרצים ביחד, יש לציונות הדתית בית",עם זאת הוא מציין כי "יכול להיות שנעשה תיקונים", בכל הנוגע להרכב הרשימה בניהם.

(צילום ועריכה: אריאל ליבא)

האם חלוקת התפקידים והריצ' רצ' ברשימה יהיה שונה?

"אנחנו צריכים להיות עניינים וזו גם תמונת המצב. בשביל לשמר יותר קולות נתעסק בלהביא את זה. הציבור פחות מעוניין לשמוע את הדיבורים האלו, הם יוצאים לקיץ מעניין ואנשים הולכים לנוח".

על סכנת שלטון הימין: "מצביעי ימין יצטרכו להצביע למפלגות ימין שיעברו את אחוז החסימה, כמו ליכוד אבל בשביל להבטיח שזו תהיה ממשלת ימין – יצביען לאיחוד מפלגות הימין".

אתה מפריד בין שקד ובנט?

"לא יודע כרגע מי זה הימין החדש, יש את שקד ובנט ויכול להיות שהם יגיעו ביחד או לחוד. אני חושב שצריך לאחד כוחות ולייצר מקסימום כוח לימין וגם לעבוד יום למחרת ביח"ד, עם זאת "אני לא חושב שהם ירוצו בנפרד", הוא אומר באותה נשימה.

על מקרה האונס של הילדה בת שבע : החקירה לא שלמה ואנשים מימין ומשאל יתקפו על כך ובשביל זה שב"כ יכול להועיל פה, זה לא נראה אירוע קלאסי. יכול להיות שאם פתאום ייחשפו פרטים חדשים אז חקירת שב"כ יכולה להוסיף אליה".

מתקשה לחיות עם פייגלין

על זהות ומשה פייגלין: "פחות רואה את האירוע של פייגלין מתכנס בשדרה המרכזית של איחוד מפלגות הימין. מדברים הרבה על ימין, אבל יש גם זהות יהודית. משה פייגלין הרים דגלים של הפרדת דת ומדינה שאנחנו מתקשים לחיות איתם, ולכן אני חושב שהאירוע של פייגלין פחות קשור".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
דת ומדינה
בוטי | 19-06-2019 18:16
חייבים לעשות הפרדה בין דת ומדינה, אין קשר בין השניים כל אדם שנולד בישראל שרת בצבא מקבל את הדמוקרטיה כשילטון העם, עובד ומשלם מיסים הוא ישראלי ורשאי לשאת דרכון ישראלי אם רצונו בכך. תיהיה דתו אשר תיהיה רק ליברמן ופייגלין יבצעו זאת הלכה למעשה לכן צריך לתת להם כח אלקטורלי!
אכן
התמים | 19-06-2019 18:45
העירבוב הקיים היום בין דת ומדינה הוא רעה חולה. רק במדינות האיסלאם קיים עירבוב כזה ותוצאתו : פיגור בכל שטחי החיים, התערבות המדינה בחיי הפרט במובן הצר ביותר , דיכוי, היעדר זכויות אדם, שחיתות מופלגת, פער כלכלי אדיר בין מי שמקורב לשילטון ובין העם, הפניית תקציבים לצורכי דת, בריחת מוחות של כל מי שרוצה חירות וחיים שפויים.
2
הימין צריך להתאחד
ליאת פרידמן | 19-06-2019 18:33
תהיו קצת יותר חכמים. די
3
בחירות
אבי | 19-06-2019 18:37
נראה לי שהפעם המפלגות הקטנות יהיה להם בעיה לעבור את אחוז החסימה ?כי אנשים רציניים עושים חשבון למה לי לתת למפלגות קטנות כך שיבצר עוד פעם בעיה ועוד סיבה שהם מנצלים מצב כביכול שהם קובעים ואז מתחילים לדרוש בלי הגבלה?אני למשל בוחר רק מפלגות גדולות ?לדעתי לבחור המפלגה קטנה זה מיותר ? אפשר למשל כחול לבן והליכוד ללא ביבי כמובן אז יש ממשלה גדולה ומשמעותית?
גדולה לצורף מה?
דרור | 19-06-2019 19:02
מה המ שךה הזאת תעשה ? תמשיך בהרס התישבות והמשפחה ? ביתר שאת ?
4
נתניהו שנבחר ושכח שהוא הימין
פייגלין כמו מורהו | 19-06-2019 19:14
פייגלין שכח שהו רצה לייצג ציבור דתי, או ציבור כם משפחות טובות שרוצה לדאוג לילדים ולמשפחה. כמו שהחרדים דורשים תקציב לישיבות (=אבא, בנים) ולסמינרים שבשנים האחרונות חגגו בערים כמו ירושלים, ביתר, ק. ספר, בית שמש- לעומת הציבור השתי לאומי שקיבל תקציב לשירות הלאומי- של כולם, במקום לבניית אולפנות עם חצי פנימייה או פנימיה כדי שלא תהיה מלחמה של מאות בנות על כיתה אחת באולפנות נחשבות
5
זה לא שמאל או ימין -זה שפיות או לא
דוו קישוט | 19-06-2019 19:58
לכול החילונים והשפויים,צו 8. חייבים ללכת ולהצביע בבחירות לכול מפלגה ,רק לא: פייק ליכוד. זה לא ליכוד של ז'בוטינסקי! זו מפלגה טורקית עם רוח ארדואן 1ביבי=מפלג והורס את המדינה 2חרדים=עושקים את המדינה כלכלית,וגורמים לחילונים לשלם יותר מס הכנסה. 3סמוטריץ ובנט=עידן החושך
תגובה מאפיינת כחול שמאלבן.. בלי ליכוד אין א"י
מארק | 19-06-2019 22:28
לאחיתופל קוראים שמאל שמתחפש ליועץ
לא נמאס לך מהסתה? בינתיים הליכוד הימין הבטוח
מארק | 19-06-2019 22:27
ועל מפלגות הימין להתאחד או לא לרוץ
6
בלי צרוף מפלגה נוספת, לא בוחרים בה!
מארק | 19-06-2019 22:24
האיחוד הלאומי - הבית היהודי ברור שרצים ביחד, יש לציונות הדתית בית, ויכול להיות שנעשה תיקונים, בכל הנוגע להרכב הרשימה בניהם. נו..? מה חועיל ללא צרוף מפלגה נוספת? עוצמה הכניסה את הימין המאוחד לכנסת
7
ממה כל כך מפחדים?
אלי | 19-06-2019 22:33
פייגלין שהיה הסמל למהפך בליכוד , סמל ליהדות ושינוי הפך להיות כבשה שחולה אצלכם. אתם הזויים!
8
האם אדון סופר מחזיק בשטר בעלות על הקול שלי?
דוד | 19-06-2019 22:56
לך חפש יכפוי טובה
9
המדינה
elie | 22-06-2019 21:25
מי צריך אדם סכיזופרני שומע קולות הוזה ופסיכופת שלא אכפת לו מהציבור ומהמדינה אסור לבחור בנתניהו גם שקרן גם עבריין גם פסיכופת