אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

החשוד באונס בת ה-7 עשוי להשתחרר היום למעצר בית

עם התרבות סימני שאלה על כתב האישום נגד הנאשם באונס בת ה-7, מוחמד קטוסה. יתקיים היום דיון בהארכת מעצרו, כשאחת האפשרויות היא שיחרורו למעצר בית בתנאים מגבילים

החשוד באונס בת ה-7 עשוי להשתחרר היום למעצר בית
  (צילום: יוסי זליגר/פלאש90)

אונס בתה-7 בבנימין. עם המשך החקירה והתרבות סימני שאלה רבים על כתב האישום נגד הנאשם באונס מוחמד קטוסה. אתמול (ג') הוחלט על הקדמת הדיון בהארכת מעצרו, כשאחת האפשרויות היא שיחרורו למעצר בית בתנאים מגבילים.

אתמול הודיעו המשטרה וצה"ל על פתיחת החקירה כמעט מחדש, עם השלמת פרטים נוספים, בהם איתור הגברים הנוספים שעל פי כתב האישום היו עם קטוסה בזמן האונס, ועדיין מסתובבים חופשי.

ספק בראייה המפלילה: מיקום האונס והתאריך המדוייק

דיווחים חוזרים מגורמים המעורים בתיק, מעידים על שאלות ללא מענה בתיק: מיקום האונס שונה במהלך חקירת המשטרה לאחר שהוצג אליבי על ידי הנאשם למקום העבירה הראשוני, בנוסף זיהוי הילדה את קטוסה לוקה בחסר לאחר שהמשטרה לא תשאלה את מי שסייע לילדה לזהות את עובד בית הספר.

בנוסף, עולה התמיהה כיצד הגיעה הילדה לדירה שנמצאת במרחק של מספר דקות ארוכות מבית הספר, והדרך אליה עוברת בכבישים ראשיים בעיר, וכיצד אף אחד לא ראה ברחוב הומה אדם שערבי לוקח בכוח ילדה חרדייה מבלי לשים לב.

על פי דיווח היום באתר "הארץ", הסיבה שהמשטרה שינתה בכתב האישום את מיקום האונס הייתה לאחר שבמיקום הראשוני בו הואשם קטוסה אומת באליבי שהנאשם לא היה נוכח. על פי הדיווח, בהצהרת התובע של התביעה הצבאית המשטרה טענה כי האונס התרחש ביום שישי לאחר שעות בית הספר וכי האונס התרחש בכלל בדירתו של קטוסה בדיר-קדיס.

אולם הנאשם טען כי באותו יום שבו התרחש האונס על פי טענת המשטרה עבד בשיפוץ במקום אחר, ועל פי בדיקה שנערכה לאחר מכן – האליבי של הנאשם אומת על ידי תשוב ההתנחלות בו קרה האונס. רק לאחר אימות האליבי שינתה המשטרה את מיקום האונס – ביתו של קטוסה שנמצא במרחק מאות מטרים מבית ספרה של הילדה.

לפי הדיווח באתר "הארץ" מגורם המעורה בתיק, לאחר אימות האליבי, טענו חוקרי המשטרה בפני קטוסה כי האונס התרחש בזמן אחר – תאריך בו לא נמצא לו אליבי מאומת. בכתב האישום, נזכיר, נכתב כי האונס בוצע בין החודשין פברואר לאפריל בלי נקיבת תאריך ספציפי.

על פי העד בהתנחלות שאימת את האליבי, הנאשם – קטוסה – דמות מוכת בעיר ועובד כבר כמה שנים, עם יציבות כלכלית וילדים שלומדים באקדמיה. לדבריו תפסו את הנאשם הלא נכון.

מוקדם יותר היום, על פי הדיווח של אלי סניור באתר ynet, באופן חריג ובשל רגישותו של התיק, ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב גדי סיסו, החליט לטפל בתיק באופן אישי.  בנוסף, למרות ההודעה על סיום החקירה והגשת כתב האישום, הנחה סיסו צוות מיוחד של חוקרים לבדוק את התיק והבוקר הוא מקיים דיון מיוחד בנוגע לגבי המעורבים הנוספים שטרם אותרו.

ראיית הזהב של המשטרה: מיקום האונס

שלשום, פורסמו פרטים נוספים על המקרה המזעזע בו נאנסה ילדה בת ה-7 על ידי פלסטיני בן 46. תיאור העדות הקורעת לחוקרים: "אמרתי שכואב לי ושאני רוצה לחזור הביתה" וההצלבה שהוביל התיאור לחשוד נגדו הוגש כתב אישום.

הפלסטיני, נאזי עבד אל חמיד קטוסה, בן 46 תושב הכפר דיר קדיס עבד במוסד חינוכי בו למדה הילדה. חודש ושבוע הוא שוהה במעצר לאחר שנעצר על ידי המשטרה בעקבות תלונה שהגישו ההורים. לפי המשטרה, נאזי ללא עבר פלילי או לאומני ובאמתחתו היה בעל אישור שהייה ועבודה בתחומי הקו הירוק.

לפי ערוץ 12, אל חמיד מכחיש בתוקף את כל המיוחס לו ומסרב להכיר בילדה, עם זאת ראיית מפתח שהוצגה בחקירה קושרת בין העדויות והובילה לבית בו התבצע המעשה. לפי תיאור שמסרה הילדה מגיעים חוקרים אל תושב היישוב שמכיר את הנאשם והוא מעיד עדות אופי לחוקרים, ומספר על עבודות השיפוץ שעשה בביתו.

לאחר הצלבה של החוקרים הם מבינים כי זו ראיית הזהב והתיאור של השלושה מדוייק.

מעדות הילדה עולים הפרטים הקשים של האירוע: "הוא הפיל אותי בדרך על הרצפה, הכאיב לי ובכיתי המון", היא מתארת לחוקרי הילדים את הטראומה. "בדירה היו עוד אנשים שכל הזמן צחקו. בדירה הוא הרביץ לי, הוא נגע בי. אמרתי לו שכואב לי ושאני רוצה לחזור הביתה", היא סיפרה.

בנוסף, בכאן פורסם הערב כי האירוע לא דווח כלל למשרד החינוך, שכולל גורמים מקצועיים כמו מפקחי המגזר החרדי ומי שאחראים על תחום התקיפות המיניות במשרד החינוך –  לאירוע האונס התוודעו הבוקר עם הפרסום בכלי התקשורת.

מכתב האישום המחריד שהוגש אתמול עולה כי הנאשם, הועסק בניקיון ותחזוקה, הכיר את הילדה במוסד וטיפח עימה קשר לאורך חודשים ארוכים, דיבר איתה מעת לעת ואף נתן לה ממתקים.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
עו"ד הנאשם
yehuda | 19-06-2019 9:32
בסד בתורה כתוב לתת עונש מוות למי שהרג בכוונה , כמו דורש אביגדור ליברמן , אם אנחנו י'הודים -צריכים דחוף את החוק הזה, זה לטובתינו !!!
בדיוק כמו העונש ליהודי באותה עבירה
משפט אחד יהיה לכם | 19-06-2019 9:46
משפט אחד יהיה לכם ולגר ולאזרח הארץ אמרה תורה.
2
יתכן שבגלל יהודים אנסו.. וכל הסיפור כיסוי ל..
יתכן ... | 19-06-2019 9:47
ולכן לא ברור מה יש בתיק הזה. ובעיקר מה אין בתיק הזה..
חתיכת טמבל מטומטם!
ימני שפוי | 19-06-2019 10:29
הבעיה בתיק המחריד הזה זאת האמא הדתיה המפגרת שלא לקחה את הבת שלה לבית החולים ולבדיקת רופא מומחה מיד לאחר האונס!! בגלל זה אין ראיות פורנזיות! בגלל שהאמא פחדה על העתיד של הילדה שלה שמי שישמע שהיא נאנסה על ידי ערבי לא ירצה להתחתן איתה בגלל זה היא ניסתה לטאטא הכל מתחת לשטיח עכשיו שכבר הכל התפוצץ היא אכלה אותה מכל הכיוונים! גם ידעו על הבת שלה שנאנסה על ידי ערבי פדופיל וגם הוא יסתובב חופשי מחוסר ראיות!
3
שאף אחד לא יתעצבן!
ימני שפוי | 19-06-2019 10:25
אי אפשר לבוא בתלונות למשטרה ולמערכת המשפט!! זאת אשמתה של האמא האווילית הזאת שהעדיפה לא לקחת את הבת שלה לבית החולים ולבדיקת רופא מומחה מיד לאחר האונס! בגלל זה אין ראיות פורנזיות! זה עכשיו רק מסתמך על המילה שלה מול המילה שלו! בושה וחרפה! דוסים מטומטמים! דתיים מפגרים! הפחד שלהם מחשיפה והחששות שלהם מהדוחות הרפואיים הפירסום והחשיפה, גורם למצב שאנס פדופיל יסתובב חופשי במקום שיגמור את חייו מאחורי סורג ובריח!! הרי עכשיו גם כה כולם ידעו מי זאת הילדה הזאת ואף אחד לא ירצה להתחתן איתה בעתיד, גם ככה החיים שלה נהרסו אז למה היא לא הלכה לרופא באותו רגע?????????
כהרשה ושוב להזכיר:
עוד סתם אזרח | 19-06-2019 11:41
(כבכל הצניעות הגם ועוד סתם אזרח): כהרשה ושוב להזכיר כלזה הקישור::::: כבאמת מילותיך, כביושר: ולמעשה הבהרתה את מהות ועיקר המניע להיתנהגותה של האם. אם ורק #####כהרשה ושוב להזכיר: ... שורף את הלב, והגבול אכן ונחצה. {ולי כואב. ?: ואיזה זכות דיבור לי יש???: ומה שעובר על הילדה}: #####כאיחולי שיקום, הבראה שלמה מלאה, חיזוק מעגל חברתי כולל כשלם, לו ורק כי את השטן בכבודו ובעצמו הגיבורה הקטנה עברה ובגבורה, עוד ובהמעטה שבהמעטה ואת גבורתה לתאר}#####. כן ונכון, זה מובן סערת הרגשות הקשה. והמסקנה הבהירה: קודם ולהגן על הילדה. כאשר יהיה ברור כובהיר, ועם כל סבל העבר עם מיוחד טוב וראוי, ולא מרצון לתליינות, ולא מרצון רדיפה, בטוח ולא לחינם ורדיפה, עם זאת : כשיהיה ברור כובהיר, הצדק והצדק והחשבון יסגר:: https://www.srugim.co.il/349997-%d7%94%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%93-%d7%91%d7%90%d7%95%d7%a0%d7%a1-%d7%91%d7%aa-%d7%94-7-%d7%a2%d7%a9%d7%95%d7%99-%d7%9c%d7%94%d7%a9%d7%aa%d7%97%d7%a8%d7%a8-%d7%94%d7%99%d7%95%d7%9d-%d7%9c%d7%9e%d7%a2 (789238).
הורים חשוכים וגם מפוחדים. :.
רלי | 19-06-2019 10:50
נא לא להכליל במושג:דתיים. יש ויש.
4
למגיב אבי גרין
התמים | 19-06-2019 10:52
מספיק עם השטויות. כל חשוד מטופל בהתאם לחומר הראיות שנצבר נגדו. התיק הנוכחי בעייתי מאוד מבחינת חומר הראיות כי אין ראיות מדעיות ורפואיות וגירסת הילדה מלאת חורים ותהיות. תרגיע עם השטויות הגזעניות ותקיפת מערכות החוק. בתי הכלא מלאים בערבים שהורשעו על עבירות שונות. אין להם שום הנחות.
5
אם ורק #####כהרשו להזכיר:
עוד סתם אזרח | 19-06-2019 11:07
אם ורק #####כהרשו להזכיר: ... שורף את הלב, והגבול אכן ונחצה. {ולי כואב. ?: ואיזה זכות דיבור לי יש???: ומה שעובר על הילדה}: #####כאיחולי שיקום, הבראה שלמה מלאה, חיזוק מעגל חברתי כולל כשלם, לו ורק כי את השטן בכבודו ובעצמו הגיבורה הקטנה עברה ובגבורה, עוד ובהמעטה שבהמעטה ואת גבורתה לתאר}#####. (789238).
6
לערבים שמגיבים כאן
ציונות וציניות | 19-06-2019 14:00
בקרוב ממש תשלמו על כך בדמכם ומשפחתכם. יש בורא עולם ויש חוקים מאיתו יתברך. הוא עצמו יסגור איתכם חשבון. לא עם 70 בתולות אלא עם 70 מלאכי חבלה
חחחחחח...גזעני מטורף...אתה עוד תירקב בגיהנום
ערביה | 21-06-2019 6:36
מזל שלא לא מהדת שלכן..ברך השם
ליהוד יש נתניאו הוא בשוחד ודתיים הולחימ עיטו
נחמוד-מחמוד | 19-06-2019 14:34
איפא אלוהים שלך ??
7
אם זה היה קורא לילדה שלי היתי רודף אותו כל הח
קיבינימט | 19-06-2019 15:59
שיעי מנייאק
8
החוק
אמנון | 20-06-2019 16:02
בושה לממשלת ישראל ולחוק הקיים בישראל כמו למשל בושה לחוק של המישטרה .ולחוק של בית המישפט .והמערך של הביטחון שמצדדים את האנס ולא את הילדה יותר בצד אמינות לאנס מאשר אמינות לילדה הנאנסת בושה וחרפה לתת לזבל כזה ליהיות משוחרר למעצר בית בימקו ם לכלוא אותו יש לחזור גזר דין מוות לחלאה הזה מעניין אים למישהו בממשלה שיש לא ילדים והיו אונסים לא את הילדה שלא מה אז היתה התגובה לכך וכך גם לקול אלה ברשויות החוק אים היו אונסים לכם את הבנות שלכם ואו את הנשים שלכם מה אז אך אתם איתם מגיבים ואני מתאר לעצמי שהיתה לכך .תגובה מיידית אבל ביגלל שמדובר בילדה שלא מין השורה אז לא נעשה שום דבר בהקשר לכך אני .מגנה את ממשלת ישראל ואת קול הרשויות אתם לא בני אדם אנושיים .אתם ממש זוועה אני רק מקווה מאוד שיום יבוא ויגיע רק בשביל לדעת ולשמוע מה .התגובה שלכם תיהיה כאשר יום יבוא והמשפחות שלכם יחוו גם היזה אונס.אחזרי.ונוראי. כפי שהילדה בת השבע חוותה לה תתביישו לכם זבל של חוק וזבל של ממשלה
9
חף מפשע כל עוד לא הוכחה אשמתו
ערביה | 21-06-2019 6:39
עד שאין הוכחה תפסיקו לקשקש