אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ממשיך לעבוד: תכנית בנט לשילוב חרדים

ממשיך לעבוד: תכנית בנט לשילוב חרדים
  (צילום: מרק ישראל סלם/ פלאש 90)

תכנית הימין החדש לשילוב החרדים, "משיסוי לשילוב": הורדת גיל הפטור משירות צבאי, תגמול לחיילי צה״ל בשירות חובה ושינוי חוק הגיוס המוצע.

"גיוס חרדים לצה"ל הפך להיות מקור אינסופי למריבות בין קיצוניים משני הצדדים", טוענים במפלגה. הפתרונות המוצעים לאורך השנים, כולל חוק הגיוס המוצע כיום בגללו כביכול לא קמה הממשלה, לא נותנים מענה לבעיה האמיתית: מדינת ישראל, באמצעות החוקים הללו, גוזרת חיי עוני ותלות על מאות אלפי חרדים. זה רע לחרדים ורע לישראל.

הורדת גיל הפטור משירות צבאי לחרדים מגיל 24 לגיל 21 על מנת שיוכלו לצאת ללמוד מקצוע בגיל הגיוני ולעבוד בעבודה איכותית לאורך חייהם. כך ישתחררו רבבות צעירים חרדים, ירכשו מקצוע איכותי, יפרנסו את משפחותיהם בכבוד ויהוו גורם יצרני לכלכלת ישראל למשך כל חייהם.

תגמול ראוי לכלל חיילי צה״ל בשירות חובה: שכר חודשי של 3000 ₪ לכל חיילי הסדיר הקרביים של צה״ל (תומכי לחימה 2000₪, עורף 1500₪ ). לאור זאת שרק כ50% מצעירים ישראל מתגייסים כיום לשירות חובה בצה"ל, הדבר ההוגן הוא להעניק להם תגמול מיוחד שייתן להם נקודת פתיחה טובה יותר לחיים. תגמול זה גם יעודד מרצון צעירים חרדים ואחרים להתגייס לצה"ל. התכנית תופעל למשך 8 שנים, עם בקרה ומדידת תוצאות בכל שנה.

התכנית שלנו הפוכה ב180 מעלות מחוק הגיוס המוצע.

המתווה הנוכחי של משרד הביטחון, הוא לדעתנו רע מאד לצעירים החרדים ולמדינת ישראל. הנה עיקריו: חרדי הולך לישיבה בגיל 18 ואם הוא נשאר שם עד גיל 24 הוא פטור משירות בצה״ל. עד גיל 24 אסור לו ללמוד מקצוע ולעבוד. זו עבירה! על פי החוק הקיים בשנת 2020 הגיל עוד יעלה ל26 (!). רבבות חרדים נותרים בישיבות בגילאי 21-24 רק כי אוסרים עליהם לצאת לעבוד ולרכוש מקצוע. חלקם יגדלו להיות תלמידי חכמים, וזה נפלא, כי אנו רואים את לימוד התורה ואת המשך שלשלת הדורות כערך מרכזי במדינת ישראל. אבל המון צעירים חרדים שנטייתם, ורצונם אינם ללמוד בישיבה או שאינם מתאימים לכך, גם נשארים בישיבה, רק מכיוון שאין להם ברירה אחרת. הם פשוט ממתינים, חלקם חסרי מעש, בישיבה עד לגיל הפטור!בשנים אלו, הם יכלו ללמוד מקצוע, לצאת לעבוד, לייצר הכנסות ממיסים לכולנו.

במקום זה, רבים מהם (אלו שלא יהפכו לתלמידי חכמים) מחמיצים את השנים הכי חשובות שלהם!עד שהם משתחררים בגיל 25, הם כבר נשואים עם 3-4 ילדים, ללא שום סיכוי להשכלה מקצועית, ונדונים לחיי תמיכה על ידי קרנות צדקה וסיוע משפחתי. בקצב הצמיחה הדמוגרפית של הציבור החרדי, זה פשוט יתמוטט על כולנו. 27% מהילדים בכיתה א' כיום (2019) הם חרדים. אם הם לא ילכו לעבוד זה כלכלת ישראל תתמוטט. אין מצב כזה בשום מקום בעולם. בארה"ב ובאירופה, צעירים חרדים יוצאים לעבוד בשיעור די דומה לשאר הציבור.

תכנית הימין החדש הפוכה ממש:אנו בעד הורדת גיל הפטור לחרדים 24 לגיל 21. כן, מה ששמעתם. חרדי שלומד בישיבה ומגיע לגיל 21 יוכל לצאת, ללמוד מקצוע, ולעבוד באופן חוקי.

המרכיב השני בתכנית: כלל חיילי החובה בצה״ל ירוויחו שכר מתגמל לאורך כל שירותם. מהגיוס ועד השחרור. 3000 ₪ לקרביים, 2000 ₪ לתומכי לחימה, ו1500 ₪ לחיילי עורף. הם ישתחררו עם סכום מכובד שהם צברו לקראת החיים. מכיון שכבר היום רק כ50% מצעירי ישראל מתגייסים לצה"ל (ללא ערבים וחרדים), חייבים לתת תגמול הוגן לאלו שמשרתים.

מה תהא תוצאת התכנית שלנו: אם ״נשחרר״ את הצעירים כבר בגיל 21 הם יהפכו להיות יצרניים למשך 50 השנים הבאות שלהם. בגיל 21 מרביתם ילמדו מקצוע, ואז יצאו לעבוד בצורה שיוויונית ואיכותית וישלמו מסים לקופת המדינה. חלק מהם, תלמידי החכמים, יבחרו להישאר בישיבות, וזה מצוין. אנו נראה שחרדים לא מעטים יבחרו להתגייס לצה״ל בגיל שבאמת מועיל, ונשחרר כאן פקק לאומי. צה״ל ינצל היטב את החרדים הללו לצרכים אמיתיים ויאפשר מסגרות שירות המכבדים את צרכיהם הדתיים.

חרדים אשר ירצו להתגייס לצה״ל לאחר גיל הפטור יוכלו לעשות זאת בתכניות מיוחדות.

מי יתנגד למתווה של הימין החדש?

"הקיצוניים משני הצדדים", משיב בנט. "יש חרדים קיצוניים שרוצים להותיר רבבות צעירים בישיבה—גם אם בפועל אינם לומדים תורה–ולגזור עליהם חיי עוני, העיקר שיישארו בישיבות ללא בחירה. האנטי חרדים הקיצוניים, מעדיפים שיהיה את מי לתקוף יומם ולילה, ("החרדים אשמים בהכל!!"), למרות שהם יודעים שצה״ל בכלל לא ערוך לקלוט אלפי חרדים על צרכיהם.

תכנית הימין החדש היא שתביא חרדים להתגייס לצה״ל ולהשתלב בשוק העבודה בצורה הטובה ביותר.

אני יודע שבמשרד האוצר אוהבים את עיקרי התכנית והאמת—כל מי שמפעיל שכל ישר מבין שזו הדרך המעשית. העלות התקציבית היא כ900 מיליון ₪, ועוד נחסוך בהוצאות רבות. התרומה לכלכלה עצומה. זו הצלת עתיד ישראל, לא פחות. **אם תתנו לנו, למפלגת הימין החדש, את הכוח, נקדם את התכנית לשילוב חרדים

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
החלו להתקבל טופסי דיחוי גם ע"י ........
רשמי: החלו להתקבל... | 19-06-2019 10:39
רשמי: החלו להתקבל טופסי דיחוי גם עי איחוד הישיבות בארץ ישראל תפנית דרמטית במערכה להצלת בחורי ישראל משמד הגיוס. החלו להתקבל טופסי דיחוי להסדרת מעמד בן ישיבה גם עי הארגון איחוד הישיבות בארץ ישראל, ללא צורך להזדקק לחסדיהם של מרכז הסלקציה והמיון ועד הישיבות. הקיץ הקץ. לאחר עבודה מאומצת וכבירה של קרוב לשלושה שנים רצופות בדמים תרתי משמע והפרעות רבות בלתי ניתנות לתיאור, מלאך רע יענה אמן, והחלו להתקבל בלשכות צבא השמד טופסי דיחוי גם עי איחוד הישיבות בארץ ישראל. המשרד שוכן ברח' מלאכי 10 ירושלים,כדקה וחצי הליכה מועד הישיבות. לפי הדיווח שנמסר מפי העסקנים, עשרה בחורים ואברכים (מהחודש האחרון לבד!), שלא קיבלו את טופסי הדיחוי מאת ועד הישיבות בתירוצים שונים ומשונים למרות שהיו זכאים לכך עפ חוקיהם, פנו לארגון מרכז ההצלה וקיבלו טופסי דיחוי עי איחוד הישיבות בארץ ישראל שבסד התקבלו ב ל ש כ ו ת י ה ם הטמאות, והוסדר להם המעמד בן ישיבה לפטור מהשירות הצבאי. במקביל ראשי ישיבות וכוללים שליטא שנתקלו בקירות אטומים מול ועד הישיבות בנוגע להסדרת המעמד אצל תלמידיהם, החלו לפנות מיוזמתם למרכז איחוד הישיבות בארץ ישראל, מה שמוכיח על הצורך הנחוץ הבוער והגורלי, לנוכח ההפקרות ששררה בשטח בתחום זה עד היום. כפי שהתפרסם, לפני תקופה התגלה בדרך לא דרך מכתב דרמטי מאת דובר צחל, בו נכתב כי עפ חוקיהם אין לוועד הישיבות זכות בלעדית לטפל בנושא הסדרת מעמדם של בני הישיבות. כעת לפי המסתמן ההנחיה נכנסה לתוקף עם קבלת טופסי דיחוי עי איחוד הישיבות ולא עי ועד הישיבות. הבשורה התקבלה בשמחה רבה בהיכלי הישיבות והכוללים כמשב רוח מרענן ביום שרבי, כשכולם שמחים על כך שכעת סוף סוף בוטלה המציאות המעיקה של קבלת הטופס רק במשרדי ועד הישיבות, דבר שגרם לביצוע סלקציה בין דם לדם כפי העדויות מסמרות השיער שהגיעו לעסקני ההצלה המטפלים בנושא, וכעת כאמור זה יכול להסתיים בעזה, עם איבוד המונופול והשמטת הקלפים מידי הארגון שמכר את עצמו לשטן ועד הישיבות בארץ ישראל שהפך למפקדת קאפו לכל דבר ועניין וכמסייע ישיר למילוי מכסות הגיוס האימתניות. כמובן שראשי ומנהלי ועד הישיבות נכנסו ללחץ איום, כך שלא מופרך כלל שהם יעשו הכל בחלונות הגבוהים של המערכת הצבאית בכדי לגרום לשיבוש ההסדר המחודש הלזה. בכל אופן העסקנים הפועלים בנושא עומדים מוכנים לכל תרחיש עם שורת עורכי דין בכירים מהשורה הראשונה, ובשם ד' נעשה ונצליח. בחור/אברך: ועד הישיבות מסרבים לתת לך דיחוי? מסובך עם המערכת הצבאית? פנה מיידית למרכז ההצלה: -1800 224-220 . תן למומחים להסתדר משרדי איחוד הישיבות בארץ ישראל אתם!
2
למה אנחנו מופלים לרעה? לא מקבלים הטבות?
ישיבה לאומית גבוהה | 19-06-2019 20:17
לא מוכנים לגייס אותנו במסגרת מיוחדת?
3
חרדים לא אוהבים להשתלב,כן אוהבים כסף חילוני.
דון קישוט | 20-06-2019 16:38
לכול החילונים והשפויים,צו 8. חייבים ללכת ולהצביע בבחירות לכול מפלגה ,רק לא: פייק ליכוד. זה לא ליכוד של ז'בוטינסקי! זו מפלגה טורקית עם רוח ארדואן 1ביבי=מפלג והורס את המדינה 2חרדים=עושקים את המדינה כלכלית,וגורמים לחילונים לשלם יותר מס הכנסה. 3סמוטריץ ובנט=עידן החושך
4
או גיוס לכולם, או פטור לכולם!
בושה | 21-06-2019 17:24
יש פתרון פשוט מאד. להפסיק אם כל הקצבאות והתיקצובים. להפריט הכח כולל הצבא והחינוך! כל האזרחים ישלמו מס אחיד בגובה קבוע. זה יפסיק את הטפילות.
5
בטן שקרן
יוסי | 23-06-2019 12:51
בנט מציג לאורך הדרך שהוא דואג לחרדים. אני מתעסק עם כמה סיפורים של אפליה חמורה נגד האקדמיה ובנט לא עשה מאומה