אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניה: החרדים קבעו: מעמד סיום הש"ס – בלי רבנים ציוניים

מקור ראשון: החרדים דרשו מעמד סיום הש"ס בלי "הרבנים הציוניים" הרב דוב ליאור והרב שמואל אליהו. נציגי הציונות הדתית בעיר מארגנים כנס חלופי. החרדים: הפיצוץ בגלל שהציונות הדתית רצתה לאפשר כניסה לנשים. ראש העיר נתניה: "ניסיתי לאחד ללא הצלחה"

נתניה: החרדים קבעו: מעמד סיום הש"ס - בלי רבנים ציוניים
  בלי רבנים ציוניים דתיים. (פלאש90)

השבוע יתקיים בנתניה מעמד סיום הש"ס בסימן "אחדות ישראל". בסיפור הזה יש הרבה דברים אבל אחדות ואהבת ישראל כנראה אין שם.

בשבועות האחרונים מנסים נציגי הציונות הדתית בעיר לשכנע את הגורמים החרדים שיואילו בטובם לאפשר גם לרבנים ציוניים לשאת דברים בכנס סיום הש"ס. הרבנים הציוניים הם לא אחרים מאשר הרב דוב ליאור רבה של העיר קריית ארבע והרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת.

הבעיה מבחינת החרדים שמדובר ברבנים דתיים לאומיים – ציונים. האירוע אגב, ממומן על ידי עיריית נתניה.

הרב יהודה שלוש, רב מזרח העיר ובנו של הרב הראשי בנתניה, אומר למקור ראשון כי התנהלות החרדים פוגעת בציבור לומדי הש"ס.

"אם עושים אירוע מרכזי ומדובר בכסף עירוני אז צריך לכלול את כולם. מטבע הדברים הוועדה המנהלת של האירוע וגם הדוברים על הבמה צריכים לכלול את כל הגורמים המייצגים את ציבור לומדי הש"ס, חרדים ודתיים לאומיים. בפועל, הוועדה המנהלת נמצאת בכיס של הרבנים החרדים והם קבעו 'שלא יעלה רב ציוני עם הרב שטיינמן'".

הרב הראשי של נתניה הרב דוד שלוש, הודיע כי אין בכוונתו להשתתף בכנס סיום הש"ס. הנציגים החרדיים בנתניה הזמינו את הרב שטיינמן, האדמו"ר מצאנז והרב אלבז לשאת דברים במעמד הסיום. "אם הרב אלבז נושא דברים אני חושב שאין שום סיבה בעולם שרבנים כמו הרב ליאור והרב אליהו ישבו על אותה במה", אומר הרב יהודה שלוש.

אירוע אלטרנטיבי

בגלל התנגדות החרדים לשלב רבנים ציונים החליטו נציגי הציונות הדתית לקיים אירוע סיום ש"ס אלטרנטיבי בבית הכנסת של הרב הראשי לנתניה, הרב דוד שלוש. במודעות הפרסום של האירוע האלטרנטיבי פורסם כי "ערב זה מתקיים עקב דחיקת רגליו של הציבור הדתי לאומי וזלזול ברבניו".

עם זאת, כשניסו אנשי הציונות הדתית לבקש תקציב לאירוע שלהם העירייה התנגדה בטענה שהיא מתקצבת כבר את האירוע של החרדים. "אני פגוע בשביל הציבור שלנו", אומר הרב שלוש למקור ראשון, "זה שוב אותה אמירה מתנשאת שהציונות הדתית היא בשביל ארץ ישראל לא בשביל התורה ומה אתם מבינים בכלל. אנחנו נעשה אירוע משלנו, לא פחות מכובד יהיו בו הרב הראשי של נתניה וגדולי תורה כמו הרב ליאור והרב אליהו ומסיימי הש"ס יחד איתם".

"זה בדיוק המושג שנאת חינם", אומר למקור ראשון הרב שמואל אליהו רבה של העיר צפת, "אלו שאפשרו את הבידול הזה כנראה ששכחו מדוע נחרב הבית השני. אנחנו צריכים לדעת איך לחנך לאהבת ישראל ולא לשנאה בשם התורה. אני בטוח שכל הדבר הזה לא בא מתוך אהבת ישראל אלא מתוך אותם שועלים קטנים המחבלים בכרמים".

ויכוח על הפרדה

בצד החרדי טוענים שעניין ההשקפות בין המחנות לא גרם לקרע אלא דווקא ויכוח על כניסה לנשים. "זה אירוע שהציבור החרדי ארגן ואנחנו הזמנו אותם", מספר אחד המארגנים החרדים, "הם רצו שנשים וגברים יהיו בכניסות נפרדות והרבנים שלנו לא הסכימו לזה ועל זה התפוצץ כל הסיפור. עם כל הכבוד לציונות הדתית זה אירוע שאורגן על ידינו ואנחנו הצבנו תנאים מסוימים מי שזה מתאים לו מוזמן.

כל הסיפור על רבנים ציונים לא ציונים זה התירוץ שלהם. זה גם לא מדויק שהאירוע שלהם לא מקבל חסות מהעירייה הם כן מקבלים. בשורה התחתונה אנחנו ויתרנו על הרבה דברים כדי שגם הדתיים לאומיים יוכלו להשתתף חבל כי לנתניה יש ייחוד שכל הזרמים חיים בשלום זה עם זה".

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג איכר, מסרה למקור ראשון: "אני מסכימה עם העובדה שבנסיבות שנוצרו אין היה לקרוא לכנס 'כנס אחדות', אלא כנס סיום הש"ס למגזר החרדי, כפי שהדבר מתבצע בפועל:  האירוע הינו לגברים בלבד וגם העובדה שלא ניתן היה להקים במקום יציע לנשים ושבחרו שלא לשתף את המגזר הדתי-לאומי- היו לצנינים בעיני.

מלכתחילה לא רציתי לתת יד לקיום האירוע, אך הטענה שנשמעה הינה כי לציבור בכלל ולציבור הממלכתי בפרט, מקיימת העירייה אירועים רבים במהלך כל השנה, אולם בשל העובדה שהאירועים הינם מעורבים, הציבור החרדי אינו יכול לקחת בהם חלק. ולפיכך, מן הראוי היה לקיים אירוע גם עבור המגזר החרדי.

"הניסיונות הרבים שערכתי ושעות השיחה הארוכות שניהלתי כדי להביאם לאחדות לא צלחו. על מנת שלא להוות מחלוקת, קוצץ התקציב למגזר החרדי, כאשר עבור המגזר הציוני-דתי נקיים במהלך חודש אלול אירוע נפרד- בו ישתתפו רבני הציונות הדתית, אומנים וגם ראש העירייה שתקח בו חלק בשמחה. זאת בשונה מהאירוע של המגזר החרדי בו אינה משתתפת".

==

הכתבה פורסמה בעיתון מקור ראשון.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
23 תגובות - 23 דיונים מיין לפי
1
העיריה דווקא כן רוצה לתקצב את הארוע של הדתיים ימניים
אחד שיודע | 13-08-2012 12:05
ברור שמי שלא בסדר בכל הסיפור זה החרדים שבכל דרכיהם גורמים לחילול שמו של הקב"ה אבל הציויינים נפגעו לללא סיבה טיפסו על עץ גבוה שאין שום סיבה בעולם לעלות עליו והחליטו לעשות ארוע לבד ללא תקצוב העיריה למרות רצון העיריה לתמוך בארוע מכובד יותר... ואלה זמן טוב להרבות שנאת חינם:(
2
יש מצב שתקחו את הרב אליהו לנתניה?
חיים | 13-08-2012 12:28
3
למה תמיד נשים חייבות לדחוף את האף שלהן לכל מקום
אחת | 13-08-2012 12:37
את עקרת הבית וכל כבודך בת מלך פנימה. השם לא סתם פטר אותנו מלימוד תורה אנחנו מצוות על מצוות אחרות והיום הנשים רוצות לקיים את המצוות של הגברים וע"י כך יוצא שכרו בהפסדו. שהנשים של הציונים תפסקנה לשיר בפרסיה ולהראות את עצמן לכל העולם, תעשו טובה זה רק גורם לחילול השם.
4
שוב עושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפנחס
יהודי | 13-08-2012 13:09
מזמן כבר הפסקתי לספור את האירועים שבהם מתעקשת הציונות הדתית לטשטש את רוח ההלכה היהודית ולשדר כביכול אהבת ישראל... לא ברור לי גם למה לשנאת חרדים ואהבת חילונים קוראים בציונות הדתית 'אהבת ישראל'. האם משיהו מבין רבני הציונות הדתית שעסוקים ראשם ורובם בפוליטיקה, קידום נשים, גיוס בני ישיבות, וכמובן 'אהבת ישראל' מתיימר להוות תחליף מנהיגותי לגדולי ישראל?!... מקווה שהתגובה תפורסם...
5
מי צריך נשים בסיום הש"ס מה זה השטויות האלה??
ההמום | 13-08-2012 13:31
6
עכשיו הציונים מתלוננים פעם הבאה הרפורמים יתלוננו!
אלידע | 13-08-2012 14:02
7
Yair Borsekofsky
צורבא מרבנן | 13-08-2012 14:04
לך יש קשר אם היהדות בכלל אתה בכלל יהודי? אתה יודע מזה יהדות? מישהו פעם ביקש חבר לכת שלכם! ומחילה אפילו לציבור ה"דתי" ציוני אנשים כמוך זה מתחת לרמתם אפילו? לא נורא תתחיל ללכת לבית כנסת וללמוד תורה ולקיים מצוות אולי אז תתקשר ליהדות
8
תגובה לכל המתמיהים: "מי צריך נשים בסיום הש"ס" ?
מאיר, קרית ארבע | 13-08-2012 15:00
בס"ד לכל המגיבים היקרים, נ"י, שלום וברכה וכל טוב סלה בע"ה ! התעקשות הציבור החרדי [הערת "דרך-אגב": המותג "חרדים" מכעיס ומקומם אותי ! - וכי יהודים חובשי כיפה סרוגה, או כל כיפה אחרת, הלומדים תורה, מקיימים אותה להלכה למעשה ומשתדלים בקיום כל מצוותיה, אינם "חרדים" / חרדים פחות לדבר ה' ???] באי שיתופם של הגאונים הרב דב ליאור והרב שמואל אליהו, שליט"א בכנס סיום הש"ס, ועוד - עובדת אי שיתוף יהודים תלמידי חכמים בכנס תורני שכותרו היא אחדות, הינה בגדר של "שנאת חינם" - פשוטו כמשמעו - וידועה לכולנו סוגיית הגמרא הקדושה במס' "גיטין" באגדות החורבן בסוגיא (בדף נ"ה, עמ' ב') המתארת את תוצאות המעשה הנורא של "קמצא ובר-קמצא" - "ואידך - פירושא הוא, זיל גמור" !!! הלא - מה ביקשו בסה"כ הרב דב ליאור והרב שמואל אליהו, שליט"א ? - שגם נשים ישתתפו באירוע ויוכנסו בכניסות נפרדות ! וכי נראה למישהו מידידנו היקרים באמת - אנשי הציבור החרדי היקר לי מאד-מאד, שהרב ליאור והרב אליהו, שליט"א התכוונו שהנשים תשבנה, חלילה יחד עם הגברים ???? - מובן שהכוונה בכך היתה להקצות מקום נפרד לחלוטין לנשים ! ואם תשאלו: מדוע שנשים תשתתפנה גם הן בסיום הש"ס ? - ברצוני להזכיר לכל הגולשים את מאמר הגמרא הקדושה במס' "ברכות" (בדף י"ז, עמ' א') בדבר זכותם העצומה של נשות ישראל הקדושות המזרזות את בעליהן ללכת לבית-המדרש לעסוק בתורה הקדושה וממתינות לבעליהן, עם שובם מהלימוד: "גדולה הבטחה שהבטיחן הקב"ה לנשים, יותר מן האנשים, שנאמר (ישעיהו, פרק ל"ב): "נשים שאננות קומנה שמענה קולי בנות בוטחות האזנה אמרתי". אמר ליה רב, לר' חייא: נשים, במאי זכיין (כלומר: במה זוכות הנשים?) ? באקרויי בנייהו לבי כנישתא (= שהן מביאות את בניהן לבית-הכנסת לקרוא במקרא) ובאתנויי גברייהו (שולחות את בעליהן ללמוד ) בי רבנן (פירוש רש"י, שם: "בית-המדרש, ששם שונים משנה וגמרא) ונטרין לגברייהו (וממתינות לבעליהן) עד דאתו מבי רבנן" (=עד שהם חוזרים מבית-המדרש) ! - כך שבהחלט, אם קיימים סידורי כניסה נפרדים לחלוטין - בהפרדה מוחלטת בין גברים לנשים, וודאי שגם לנשים התומכות בבעליהן, מחזקות, מעודדות וממריצות את בעליהן היקרים ללכת ללמוד תורה, ישנו עניין חשוב וגדול שתשתתפנה במעמד שקשור ישירות גם אליהן, כמו: מעמד סיום הש"ס ! - ובעניין זה, ביארו יפה בעל ה"סמיכת חכמים" (הרב נפתלי כ"ץ, זצוק"ל, בן ר' יצחק, ז"ל, נפטר בקושטא, בשנת התע"ט - לפני כ- 293 שנים) והריא"ף, זצ"ל (הרב יאשיהו פינטו, זצ"ל, בנו שלך ר' יוסף פינטו, זצ"ל, מחבר פירוש הרי"ף, על ספר "עין יעקב", נפטר בחודש אדר, בשנת ה'ת"ח - לפני כ- 364 שנים, בעיר דמשק) ששכר הנשים בזכות לימוד התורה הקדושה ע"י ילדיהן ובעליהן, גדול הוא מאד וזה בבחינת מה שאמרו חז"ל הקדושים (במסכת "בבא בתרא" בדף ט', עמ' א', אמנם, מאמר זה נאמר בייחס למצוות הצדקה, אך אם בעל ה"סמיכת חכמים", זצ"ל והריא"ף, זצ"ל הזכירו זאת בייחס לשכר הנשים בלימוד התורה של ילדיהן ובעליהן, וודאי שיש מכאן אסמכתא גם לענייננו!): "גדול הַמְעֳשֶֹה - הגורם (ולענייננו: הנשים הגורמות ב"ה) לריבוי לימוד התורה בעם ישראל), יותר מן העושה" ! וכך, הרי מקובל, למשל, שבשמחת תורה, הנשים נמצאות בעזרת נשים בזמן שהגברים, התלמידים, האדמורי"ם והרבנים רוקדים עם התורה הקדושה ! את כל תגובתי הארוכה כתבתי אך ורק לכבוד התורה הקדושה ולומדיה ! מאיר, מקרית ארבע-חברון עיה"ק * לתגובות: meirko20@gmail.com
9
צבעים.
חרדי שחור | 13-08-2012 16:23
האחדות,אין למעלה ממנה.אבל זה לפי התנאי שכתב ה"ביאור הלכה" ד"ה ולא יבוש...". התורה נכתבה אש שחורה על גבי אש לבנה.כשמתחילים להוסיף צבעים אחרים, כחול (תכלת)ולבן,שזה תערובת של דין וחסד,בשר וחלב,כלאי הכרם,פסל ומסיכה ,שעטנז וכו',ועוד כהמנון לאומי תחת הכותרת "זה הצבע שלי" אז ודאי שאסור להתחבר לסיטרא אחרא הזאת,ומצוה להפרד ולהפריד ויפה שעה אחת קודם.הם,וה"רבנים" שלהם, ואנחנו, עם גדולי ישראל שלנו.עם 101 "קילומטר" הפרדה.לפחות.
10
ממשיכי דרכם של המרגלים
יהושע וכלב | 13-08-2012 16:35
אחרי יציאת מצרים וקבלת התורה, עשו המרגלים מה שעשו וקבעו את ט' באב כיום בכיה לדורות. ממה פחדו המרגלים? במדבר ירד מהשמים מן בלי שום טרחה, לא היו צריכים לעבוד לפרנסתם, ולא עסקו יותר במלחמות. כל היום היה פנוי ללמוד התורה. לקראת הכניסה לארץ ישראל הבינו המרגלים שיצטרכו לכבוש את ארץ ישראל במלחמה ואחרי הכניסה לארץ יצטרכו לעבוד למחייתם. לזה לא הסכימו וכך נקבע יום ט' באב כיום בכיה לדורות. המלחמה לכבוש ארץ ישראל עוד לא נגמרה. כדי לאכול צריך לעבוד ולהתפרנס. אוי לנו שיש בימינו כל כך רבים שממשיכים את חטא המרגלים ורוצים רק ללמוד תורה כמו במדבר בלי לעבוד לפרנסה ובלי להשתתף במלחמה. זה בדיוק מה שמנציח את חטא המרגלים ואת ט' באב כיום בכיה לדורות. מי שאינו רוצה לעבוד לפרנסתו ואינו רוצה להשתתף במלחמה לכבוש ארץ ישראל, מה יש לו לחפש בארץ? שיחזור למדבר סיני וילמד שם תורה כל היום. הדרך פתוחה. אוי לנו שאלה שממשיכים את חטא המרגלים מתייהרים כאילו הם גדולי לומדי התורה בימינו, מאמינים שבאמת צריך להיות כמו המרגלים, ובזים לאלה שכן מוכנים לעבוד ולהלחם. על זה אמר הנביא: "ותופסי התורה לא ידעוני". כל מי שחוטא בתלמוד תורה שאין עמה מלאכה (סופה בטלה וגוררת עוון) ואינו משתתף במלחמה לכבוש ארץ ישראל, דינו כדין המרגלים. "על אלה אני בוכיה". כל עוד יש בתוכנו כל כך רבים שממשיכים את חטא המרגלים, ממשיך יום ט' באב להיות יום בכיה לדורות. פלא שבית המקדש עדיין לא נבנה?
11
למה לא ציינו שברחובות כל הזרמים היו ביחד
רחובותי | 13-08-2012 17:27
האדמו"ר מקרישנייף אמר שעכשיו אנו רואים אחדות ולומדי תורה בציבור הדתי לאומי, ראש העיר אמר שצריך לעשות יותר מאירוע אחדכזה פעם בשנה וכד'
12
הרבנים הציוניים יסיימו את שס עם הרב אמסלם וד"ל
שמואל | 13-08-2012 18:51
13
איפה YNET שיעש מזה מטעמי הדרת נשים
| 13-08-2012 19:06
הפעם זה מגיע להם !
14
אם יש הפרדה מלאה. למה לא?????????
דני | 13-08-2012 19:57
לא רק הגברים חוגגים: לראשונה, ייערך בעוד כשבועיים כנס סיום הש"ס לנשים, בראשות רבניות חשובות ונשות אדמו"רים וגדולי תורה. החלטה על קיום המעמד הנדיר, נתקבלה אצל נשות גדולי תורה, במטרה לברך ולהוקיר את ציבור הנשים שתמכו בבעלים ועודדו אותם מתוך מסירות. כל הפרטים (חדשות, חרדים) הקישור:http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%91%D7%99%D7%95%D7%96%D7%9E%D7%AA-%D7%A0%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C%D7%99-%D7%94%D7%A8%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9D.html
15
על שנאת אחים חרב הבית כמה עצוב
חיים | 13-08-2012 21:09
16
עלינו להתרחק מין הכיעור ומהדומה לו!!!
פרלה | 13-08-2012 21:43
אתם תבינו למי אני מתכוונת אבל אסור לנו להתערבב איתם אין הבדל בינם לבין החילונים ושלא יתיפיפו ושוב אני לא כותבת למי הכוונה!!!
17
למגיב מס' 9 (ה"חרדי השחור")
מאיר קורן | 14-08-2012 0:00
בס"ד בדבריך אתה רק מגדיל את עוונך ב"שנאת חינם" ! ואל תטיפו לנו, אנשי הציבור הדתי- לאומי-תורני על ה"רבנים" שלנו ! האם אינך מתבייש, יהודי יקר המכנה את עצמו "חרדי שחור" ! אינך מתבייש לעשות הבדלה בין גדולי תורה אלו, או אחרים ??? האם יודע אתה מיהו מורנו ורבנו הגאון הגדול הרב דב ליאור, שליט"א, רבה של קרית-ארבע היא חברון ? האם יש לך שמץ של מושג מיהו הגאון הרב שמואל אליהו, שליט"א, בנו של מו"ר הגאון הגדול הרב מרדכי אליהו, זצ"ל ??? כיצד אינך מתבייש לייצר הבדלה בין הרבנים "שלך" ורבנים אחרים ??? כותב אני אליך ואל כל הגולשים את תגובתי הנוספת הזו, בתור איש חינוך שזוכה ב"ה ללמד ילדי ישראל הצדיקים והטהורים בעיר האבות הקדושים, האימהות הקדושות והבנים הצדיקים - ממשיכי דרכם, קרית ארבע-חברון, ויכול אני לומר לך, ידידי היקר, שבכל מוסדות החינוך התורניים הרבים, ב"ה שנמצאים בעירנו הקדושה, שרבבות מאנשי הציבור החרדי פוקדים פה את קברי אבותינו ואימותינו הקדושים בעיר האבות חברון, מחנכים אנו לאהבת כל גדולי ישראל הגאונים באשר הם (כן - פשוטו - כמשמעו !!!), כגון: הרב שך, זצ"ל, הרב שלום-יוסף אלישיב, זצ"ל, ה"חזון אי"ש", זצ"ל, הרב שלמה זלמן אוירבעך, זצ"ל, ואילו אתה, בדברי השנאה שלך כלפי שני תלמידי חכמים אלו, שכל מאוויים היה לחבור לציבור החרדי היקר לי ולנו מאד-מאד, בסיום הש"ס בנתניה, וראה אילו דברי שנאה איומים ונוראים כותב אתה, כאשר אתה מבדיל בין רב זה, לרב אחר, רק בשל העובדה שהרב אליהו והרב ליאור, שליט"א בקשו שגם נשים ישתתפו במעמד זה ומובן מאליו, ללא כל ספק שכוונתם היתה שהנשים ישבו באזור נפרד לחלוטין. מומלץ מאד לכל מגיב לקרוא את הדברים שכתב מגיב מס' 11, מרחובות וכן, את הדברים שכתבתי בתגובה מס' 8, בצירוף מקורות שונים, ע"מ ללמוד ולהבין: מדוע לנשות ישראל ישנו חלק כביר וגדול בזכות סיום והתחלת לימוד הש"ס !!! *** נ.ב.: אהבת ישראל ואהבת ארץ ישראל בקרב כל הציבור הדתי לאומי באשר הוא ובמיוחד בקרב הציבור התורני-לאומי שעליו זוכה אני, ב"ה להימנות, נובעת ונבעה תמיד אך ורק - כן !!! - אך ורק - מתוך הדרכתה ודרכה של תורת ישראל שאותה לומדים יחד אני, אתה ועוד רבבות רבים של יהודים בעולם !!! החותם באהבת ישראל גמורה לכל יהודי באשר הוא, מאיר קורן, מקרית ארבע - היא חברון טל' נייד לתגובות, בשמחה רבה: 0544963560
18
אם אנחנו לא מכבדים את הרבנים שלנו אז איך החרדים יכבדו?
מוטי | 14-08-2012 16:03
אם אנחנו לא מכבדים את הרבנים שלנו אז איך אנחנו מצפים מהחרדים שיכבדו? כל מה שהאדם עושה לעצמו הוא עושה.
19
מה שמפתיע הוא
אוהד | 15-08-2012 11:58
איך הרבנים החרדלים תוקפים את רבני בית הלל בעוד אלה שלא מכבדים אותם באמת הם הרבנים החרדיים
20
ממתי הציבור הדתי לאומי לומד שס מסיים שס. מה להם ולשמחה?
זאב | 17-08-2012 1:22
21
מי שאומר ללכת לצבא הוא לא רב לכן לא השתתפו
משה | 21-08-2012 20:44
22
תגובה למשה ולזאב היקרים ! - מגיבים מס': 20, 21
מאיר | 21-08-2012 23:15
בס"ד אני רואה שקלות ההקלדה על מקלדת המחשב של דברי הבל, ביזיון ושטויות בלתי-נסבלות נמשכת באתר זה ! ובכן, משה וזאב היקרים ! אלפי לומדים מהציבור הדתי-לאומי ולא רק התורני-לאומי, וביניהם אני, לומדים מידי יום (אני ב"ה הצטרפתי כעת למחזור החדש את הדף-היומי) - בדוק ונכון ! זה קורה בכל ישוב בהם גר הציבור הזה אשר אני גאה, ב"ה להימנות עליו, כך שתגובתו של זאב אינה נכונה כלל וכלל ובמחילה מכבודו, איננה מבוססת על שום נתון אמיתי - ההיפך הוא הנכון, כפי שכתבתי ! ולתגובתו של משה: "מי שאומר ללכת לצבא הוא לא רב לכן לא השתתפו" - חייב אתה, משה היקר לשוב בתשובה שלמה לפני הימים הנוראים הבאים עלינו לטובה, שכן מבזה אתה תלמידי חכמים גדולים, כמו מורי ורבי הגאון הרב דב ליאור שליט"א ומו"ר הרב שמואל אליהו, שליט"א וכן, את רבותיהם: הרב אברהם יצחק הכהן קוק, זצ"ל, שהיום, ג' באלול מלאו 77 שנים לפטירתו והישמר לך מאד !!! כן, כן !!! הישמר לך מאד !!!, משה היקר, שכן עונשו של המבזה תלמידי חכמים הוא גדול מאד, וכפי שהורונו חז"ל, שחלילה "אין רפואה למכתו" ! כל זאת מובא בגמרא, במס' שבת, בדף קי"ט, עמ' ב', כידוע לכל, בנוגע לאחת מסיבות חורבן ירושלים וכן מובא בגמרא במסכת "סנהדרין", בדף צ"ט, עמ' ב', בהגדרת "אפיקורוס", לא עלינו, שאין לו חלק לעולם הבא, ה' ירחם: "אפיקורוס: רבי ורבי חנינא אמרי תרוייהו זה המבזה תלמידי-חכמים" ! משה היקר ! (מגיב מס' 21) עליך להתנצל בפומבי - ועדיף שתעשה זאת כאן, בתגובה חוזרת, באתר "סרוגים". עד היכן מגיעה חוצפתך, וסליחה שאני כותב כך, אבל אינני יכול להתאפק כאשר אתה מבזה תלמידי חכמים ואין זה משנה מיהם הרבנים, אך במקרה שלנו, שאחד מהרבנים (מתוך רבנים רבים, המחזק את חובת השירות הצבאי בקרב בני תורה שיכולים לשרת גם בצבא, ולוּ - למשך תקופה מצומצמת, אך משמעותית) הוא מורי ורבי ורב הישוב קרית ארבע - חברון ! - אינני יכול לשתוק ! לתגובות: מאיר דוא"ל: meirko20@gmail.com
23
ל3 חלס שקרים וסטיגמות ציבור צנוע ותמיד יכולים להדביק לנוסטיגמות
דניאל | 26-02-2013 17:50