"החליטו 'לתפוס טרמפ' על הסיפור הלא מעניין הזה"

מנהל האגף  לתרבות יהודית במשרד החינוך מגבה את התנהלותו של מנהל התרבות היהודית ברמת גן, שביקש מנערה לא לשיר בבמת יום העצמאות המיועדת לציבור הדתי

"החליטו 'לתפוס טרמפ' על הסיפור הלא מעניין הזה"
  (צילום: פלאש90)

מנהל האגף  לתרבות יהודית במשרד החינוך איתיאל בר-לוי, הוא מגבה את התנהלותו של מנהל התרבות היהודית ברמת גן, שביקש מנערה לא לשיר בבמת יום העצמאות המיועדת לציבור הדתי.

במכתב ששלח למנהלים באגף עליו הוא מופקד הוא מתאר את הפייק ניוז בכל הסיפור של "הדרת הנשים", לטענתו.

תחת הכותרת: "פגיעה מחברנו טוביה עזורי מרמת גן", מתאר בר-לוי את מה שקרה לפני כחודש וחצי: "ביום העצמאות האחרון הקימה עיריית רמת גן במה לציבור הדתי. האירוע כלל שילוב של זמרים שאינם שומרי מצוות, כחלק מהחיבור הנפלא והפשוט בין המגזרים. במהלך האירוע הייתה חריגה מה"ליין אפ", ובשיקול דעת זריז, החליט טוביה עזורי, מנהל התרבות היהודית בעיר, שהזמן והמקום לא מאפשרים את שירתה של בחורה שביקשה לעלות לבמה ולשיר."

החליטו לתפוס טרמפ על הסיפור

"על אף שהבחורה הודיעה שהיא כלל לא נפגעה מהעניין, החליטו "לתפוס טרמפ" על הסיפור הלא מעניין הזה ולהכפיש את טוביה, על לא עוול בכפו. טוביה פעל כראוי ולדעתנו כך היה צריך לעשות לאור הנתונים בזמן ובמקום. "

עזורי פוטר לאחר כחודש בהחלטת ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה, בעקבות קמפיין "הדרה" שנוהל בכלי התקשורת החילוניים.

"קבלני הדעות של מדינת ישראל זועקים "הדרת נשים". כלל לא ברור אם צריך להתמודד עם טענות דמגוגיות שכאלו, אך כיוון שיש כאן ניסיון )בהחלט מוצלח, לצערנו( של הכתבת קוד פעולה בכל הארץ, נבהיר חד משמעית, את מה שכל כך ברור לכולנו: היהדות לא מפלה נשים! גדולות מנשי ישראל הנהיגו אותנו במהלך ההיסטוריה, אפילו העתיקה: שרה, מרים, דבורה, חנה, אביגיל, חולדה, ואסתר. ההלכה מתייחסת לאישה ביתר כבוד, לפעמים אף יותר מהיחס לגבר.

אלא, שיש קהלים גדולים שנוהגים לשמור על איסור שמיעת קול אישה שרה. וכאן הבן שואל – לאוכלוסייה מסוימת קשה לשמוע כלי נגינה מסוים, חצוצרה למשל היעלה על הדעת שבאירוע – לאותה אוכלוסייה יעלה נגן חצוצרה וינגן? האם דחיית הנגן תחשב כאפליה? אין בין זה לאפליה ולא בדל של קשר."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
כיפה סרוגה מטמאים אותנו בשחיתות..שוחד ממה
מתנחל אבל ישר. | 18-06-2019 11:07
ומטיפים מוסר לאחרים. מתחברים לשפלות. ומשחקים אותה צדיקים. רחצו היזכו. הסירו רוע מעלליכם מנגד עיני. חידלון הרע...
אתה עושה 'העתק הדבק'
י"צ, ר"ג | 18-06-2019 11:27
בכל כתבה של סרוגים אני רואה את תגובתך זו. נראה כי אתה עושה 'העתק הדבק' בלי קשר לעניין או לנושא. זה כבר מוכיח שאין ערך לתגובותיך. הן נובעות מרגשותיך ואין בהן הגיון. אגב, אתה מציג עצמך כ'מתנחל ישר והגון'. לדעתי, אתה מכסימום 'מחריט עקום'.
2
ידוע לכל מי שהצביע לכרמל שאמה-שאינו כהן
כואבת | 18-06-2019 11:54
אלא בחר לו שם נוסף על שם משפחתו. כולם מצטערים שבחרו בקרימינל הזה לראשות העיר. זו נפילה גדולה שלא היתה כזו ברג אף פעם - לבטל סטטוס קוו כי כך רוצה ראש העיר הנוכחי, זרק את בן משה מהעיריה -כך שאין לדתיים יצוג.
את צודקת: גם אני כואבת אף שאני חילונית.
ענת | 18-06-2019 20:06
....
אין יצוג לדתיים ? ממשלת שוחד מרמה והפרת אמוני
צביעות מדה מגונה | 18-06-2019 12:51
מה שידחיתו גם את רמת גן ?? יש גבול כמה אפשר לטמאות את עם הקודש.. 'דתיים' שמקימים שחיתות....
3
גם אם יש שחיתות.. מה הברירה?להתחבר לשמאל?
יוסי | 18-06-2019 14:37
להתחבר לשמאל זה גם שחיתות... לגרש יהודים מבתיהם.. להפקיר בטחון זה שחיתות... אז כשיש את הרע במיעוטו זה מה שיש... החיים זה לא שחור לבן
4
כרמל שאמה= כרמל אשמה!
חגית | 18-06-2019 20:04
.....
5
כואב לי שהשבתות השקטות והשלוות ייגמרו...
חילונית | 18-06-2019 20:08
.......