בויכוח בין נפתלי בנט למוטי יוגב, שניהם צודקים

צודק נפתלי בנט, הגישה המפד"לניקית הישנה לפיה עלינו להיות גמדים קטנים שלא עומדים על שלהם ומפגינים נאמנות לאדון, לא תוביל אותנו לשום מקום. צודק מוטי יוגב, בדיוק מאותן סיבות

בויכוח בין נפתלי בנט למוטי יוגב, שניהם צודקים
  (צילום: פלאש90; תמונה קטנה: ללא קרדיט)

צודק נפתלי בנט, מפלגה דתית לאומית צריכה לעמוד בתוקף על שלה, ולא להתרפס בפני ראש הממשלה בנסיון להראות לו שלמרות הכל אנחנו בסדר. הגישה המפד"לניקית הישנה לפיה עלינו להיות גמדים קטנים שלא עומדים על שלהם ומפגינים נאמנות לאדון, לא תוביל אותנו לשום מקום. המתחנחנים לא זוכים ליותר אהבה, הם סתם פראיירים שמפסידים בסוף את כל הערכים שחשובים להם.

צודק מוטי יוגב, מפלגה דתית לאומית צריכה לעמוד בתוקף על הערכים היהודיים, ולא להתרפס בפני כל מיני ארגונים שלוחמים בתורת ישראל, בנסיון להראות להם שלמרות הכל אנחנו בסדר. הגישה המפד"לניקית הישנה לפיה עלינו להיות גמדים קטנים שלא עומדים על הערכים שלהם ומתחנחנים לכללים שקבעו החילונים- לא תוביל אותנו לשום מקום. המתחנחנים לא זוכים ליותר אהבה, הם סתם פראיירים שמפסידים בסוף את כל הערכים שחשובים להם.

עם כל נקודות המחלוקת בין נפתלי בנט לבין מוטי יוגב, ועם כל הקשיים, רב המאחד על המפריד. אם אנו רוצים שיהיה לציונות הדתית כוח לעמוד על ערכיה וליישם את האידאלים שלה- אין ברירה אלא לאחד כוחות. באיחוד יש חילוקי דעות שצריך להתמודד איתם, אבל לאיחוד יש כוח שאין למפלגות קטנות.

המבחן העומד כעת בפני כל אנשי המפלגות הנ"ל, הוא השאלה האם הם מסוגלים להסתכל קדימה ולבנות את המפלגה הכי יעילה והכי חזקה שאפשר, או שהם מעוניינים להתבוסס בחיסול חשבונות העבר, ולריב מריבות מטופשות על מי התחיל ומי צריך להיענש.

ומי שיענש מזה יהיו ערכי הציונות הדתית.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
לא להתרפס בפני בנט ושקד
א | 16-06-2019 17:15
אין שיתוף ערכים בין בנט ושקד לבין הציונות הדתית היה פשוט ניצול הזדמנות מצידם לרכב על הציונות הדתית לקידומם האישי ולקידום האג'נדה הליברלית-רפורמית שלהם
תמיכה בשוחד. מרמה. זה מה שכתוב בנביאים ?
מוסר הנביאים-לפח= | 16-06-2019 19:09
מוסר הנביאים לפח= הציונות הדתית 2019.
כיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות..
אוי | 16-06-2019 18:55
שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים..מחללי שם שמים ברבים..
2
גם שני הסוחרים צודקים גם הרבנית??? חחחחחחח
עידו 2 | 16-06-2019 18:00
גם כותב המאמר צודק. תכלית: יוגב צודק תמיד
3
ואיך זה מסתדר עם אמירתו הנלוזה של המכונה "רב" שלמה אבינר ?
בנצי | 16-06-2019 20:14
4
מהם ערכי הציונות הדתית ?
איתי | 17-06-2019 2:40
זה מזכיר את הדיון על מורשת רבין, כולם מדברים על מורשת רבין אבל אף אחד לא יודע מהי המורשת (חוץ מ777....) אז במקום לקשקש - אולי תגידו פעם מהם ערכי הציונות הדתית ? האם רק מי שאוהב את ארץ ישראל ? - גם מפלגת העבודה ומרץ שותפים לערכים הללו. האם רק מי שאוהב את הדת ? גם סאטמר שותפים. אז במקום לקשקש - אנא הגדירו מהם ערכי הציונות הדתית ואז נוכל להתקדם. בנתיים כל גיבורי הציונות הדתית או שהלכו לכחול לבן או שהלכו לצוהר ורבים עם הרבנו הראשית ...
ערכי הציונות הדתית
חיים | 31-07-2019 13:15
תורה תורה תורה , שכוללת עזרת ישראל מיד הצר הצורר אותם (צבא ), חיבור לעם ישראל הזדהות ותמיכה במדינת העם שזה כולל גם לימודים אקדמים גם כדי לפתח את המדינה ואת האדם וגם את התורה .
ערכי הציונות הדתית ?
אוריאל כהן | 18-06-2019 0:40
אין פשוט מזה ואי אפשר להפריד בין מרכיביה. ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל רק מי שמקבל את ההגדרה הזאת בלי לפרק אותה ראוי להחשב כדתי לאומי. כל השאר שיחברו לליכוד.
5
מפלגה זה לא בית כנסת.
אוריאל כהן | 18-06-2019 0:34
אי אפשר שכל אחד ימציא לו נוסח משלו, באותו בית כנסת. אם נוסח אשכנז, אז כולם כך ואם נוסח עדות המזרח אז כולם כך. בבית כנסת אפשר להתפצל למס' מניינים והכל בסדר אבל בכנסת אי אפשר שכל אחד ימשוך לכיוון שלו. כך כולם מפסידים.לדעתי דתיים חייבים ללכת יחד כי כולם בדעה שארץ ישראל שייכת לעם ישראל על פי תורת ישראל. אז איפה המחלוקת ? מי שלא תומך בקו הזה שיחבור למפלגות חילוניות ולא יחרחר ריב מבפנים