"השותפה הטבעית האיחוד הלאומי, אבל הכל פתוח"

לאחר ועידת הבית היהודי הערב (רביעי), מתכוונים שם כבר לרוץ להסכם עם האיחוד הלאומי, אך גם להשאיר פתח לחיבור עם שקד. אורבך: "צריך לפעול באחריות ולא שאחד יבוא על חשבון השני"

"השותפה הטבעית האיחוד הלאומי, אבל הכל פתוח"
  (צילום:סרוגים)

עם אישור רשימת הבית היהודי לכנסת הערב (רביעי), מתכוונים במפלגה להגיע בסוף השבוע להסכמות מול האיחוד הלאומי לגבי ריצה משותפת ולקבל תשובות מאיילת שקד, שיאפשרו להתקדם באיחוד בימין.

פגישה עם האיחוד הלאומי נקבעה כבר למחר ובבית היהודי שואפים להגיע בה לחתימה בין הצדדים, מהלך שנראה לעת עתה לא ריאלי ומוקדם, כשיש עוד 43 יום לפני מועד סגירת הרשימות בראשון לאוגוסט.

"סומך על חברי המרכז, בכך אנחנו נייצר יציבות", אומר מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך בשיחה לסרוגים לקראת ההצבעה הערב במרכז שתקבע את שימור הרשימה. "אחר כך נאיץ את המגעים, כשברור שהשותפה הטבעית והוותיקה היא האיחוד הלאומי ואיתה זה יכול לקרות בצורה יותר מהירה", עם זאת הוא מדגיש: "אבל הכל פתוח", ברמיזה למשא ומתן מקביל שמתנהל מול בנט ושקד לסגירה של הסכם מולם.

אורבך מוסיף, "צריך לפעול בזהירות ובאחריות ולא שאחד יבוא על חשבון השני", ואומר כי "הציבור לא יאפשר ללכת מפוצלים, בימין הדתי דורשים אחריות ואחדות מלאה שמתאימה לתחושות הפוליטיות, כל אחד צריך לקבל את המקום האלקטורלי שמגיע לו".

האיחוד הלאומי והבית היהודי הגיעו ברוב הנקודות להסכמות על בסיס ההסכם הקודם שנחתם בין השתיים לאחר מו"מ טרחני ומתוקשר בבחירות האחרונות. עם זאת, יהיו בו שינויי מחויבי מציאות לאור העצמת כוחה של הבית היהודי וראייה לעתיד עם איחוד רחב של הימין החדש ועוצמה יהודית. דבר שיתבטא בחלוקת תפקידים וסדר הרשימה.

שתי המפלגות יחתמו שוב על הסכם לריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-22. לפי פרטי ההסכם הרב רפי פרץ יעמוד בראש הרשימה ואחריו בצלאל סמוטריץ'. במידה ויהיה חיבור עם איילת שקד, סמוטריץ' יידחק למקום השלישי.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
למה לתת לאיחוד הלאומי מקום בעשיריה הראשונה?
אורי אנגל | 19-06-2019 13:35
הם לא שוים אפילו חצי מנדט והם לעולם לא יעיזו לרוץ לבד כי הם יודעים שהם לא שוים כלום למעט קומץ חרדלים בהנהגת הרב זלמן מלמד ותו לא רז למה לתת להם מקום בעשיריה הראשונה ובעיקר שנציגם בצלאל סמוטריץ מרחיק המון מצביעים פוטנציאליים בשל דעטתיו סגנונו הבוטה והמזלזל ובעיקר השחצני חבל לחזור על טעויות העבר הפעם אם לא יתנו למתפקדים מקומות ריאליים לא נצביע למפלגה עד כאן
בדיוק!!!!!עושים מעצמם הרבה מעבר למה שהם באמת
גלעד | 19-06-2019 16:29
האיחוד הלאומי זו סתם איזו תנועה ללא בוחרים ללא ציבור וללא כל מוסדות כל הרעש שהם מייצרים סביבם זה רק מקומץ רבנים חרדלים שמחזיקים בכל המנגנונים כדי להמשיך ולוודא שהם יקבלו תקציבי ענק מהמדינה אין שום סיבה בעולם לתת להם מקום 2 ברשימה ובכך לדחוק מקומות ריאלים למועמדים שנבחרו בפריימריז על ידי המתפקדים
הצחקת
יוסי | 19-06-2019 16:22
בפעם האחרונה שרצו בנפרד לאיחוד היו 4 חברי כנסת לבית היהודי בהובלת הרשקוביץ היו רק 3
2
השותפים הטבעיים שלכם : כהנא חי וארגון 'להבה'
וכמובן - גנרל D9 | 19-06-2019 13:54
וכולם - פרי באושים של הציונות הדתית שהתחרפנה לא עלינו.
פועלם הברוך של ארגון להבה להצלת נערות יהודיות
א | 19-06-2019 14:48
משתלב נהדר עם מורשת ישראל כל ישראל ערבים זה לזה
3
כולה
התמים | 19-06-2019 14:20
מנדטים ספורים ומתבחבשים כאילו זו המפלגה הגדולה בישראל. אם כבר, אסור לתת שליטה לקיצוניים, החרדלים והכהניסטים, שמרחיקים ציבור ליברלי גדול. צאו מהבועה. אתם ממש לא מרכז כדור הארץ.
בכלל לא תמים אלא אכול שנאה וקנאה- לייט אחד
לתמים | 19-06-2019 18:45
אם אין את החרדלים ברשימה רק ליברלים מהבית היהודי כמו התמים כביכול שלא סובל חרדלים לא נצביע לטב. וכמובן יש לצרף את עוצמה יהודית במקום ריאלי !!!!!
חרדלי זה לא קללה
א | 19-06-2019 14:49
אלא אם כן אתה אנטי דתי שתומך ליברמן או לפיד או בנט
4
בחירות כשרות ?
אליהו | 19-06-2019 15:08
לכבוד רבני ישראל , שאלה - האם מותר להצביע בבחירות בישראל , בעוד שלושה חודשים ? תשובה - מה זאת אומרת , ברור שמותר להצביע . שאלה - כלומר , לפי הרבנים מותר לי לתת כח למפלגה שיכול להצטרף לממשלה שתמשיך לחמש מדינות שמבצעות רצח עם ופשעים נגד האנושות . תשובה שהיא שאלה - מה זאת אומרת ? לא הבנתי . תשובה - לפי דבריך , מותר לנו להיות חלק של 1. גניבת הדעת - לא מסבירים לציבור, ובעצם מעלימים מהציבור ,איך 382,000 נשים גברים ילדים ותינוקות שנרצחו בדם קר גם עם נשק שלנו בדרום סודן? . 2. להיות שותף בסיוע לרצח עם ו/או פשעים נגד האנושות - כבוד הרבנים , כל המפלגות ממרץ ועד הבית היהודי סירבו להעמיד - 'תנאי סף - לא נכנסים לממשלה שממשיך לחמש מדינות רצחניות''. ואני חוזר על שאלתי. - האם מותר להצביע בבחירות בישראל שאין אפילו מפלגה אחת שמוכנה להעמיד תנאי סף - לא נכנסים לממשלה שממשיכה לחמש ולאמן כוחות רצחניים שאינם שומרים על טוהר הנשק. ? כבוד הרב , אני מחרים את הבחירות. לא הצבעתי בבחירות האחרונות. אחרי שהתחננתי לראשי מפלגות להעמיד תנאי סף - וכולם סירבו, ולעגו לי. ולא אצביע בבחירות הקרובות מאותה סיבה כי אנחנו קודם כל בני אדם. נבראנו בצלם אלוקים וגם הילדים בדרום סודן , מיאנמר וקמרון נבראו בצלם אלוקים. לא אהיה שותף פעיל ברצח. . ושאלה אחרונה - האם - חל חובה על הרבנים להזהיר את הקהילות על המשמעות המחרידה של בחירה במפלגה שמעלימה עין מסיוע צבאי שלנו למדינות רצחניות . הרי כתוב , בפני עיוור לא תשים מכשול ? . בברכה אליהו יוסף
לא נמאס לך מעצמך
א | 19-06-2019 15:39
אתה לא קצת טרחן
5
אורבך וסמוטריץ סוכנים של בנט ושקד?
א | 19-06-2019 16:52
בנט דרש שיתאחדו ביניהם ורק אז יבואו למומ מול בנט ושקד
6
איחוד הימין
יעקוב | 19-06-2019 18:49
למען ארץ ישראל השלמה חשוב לפעול בחוכמה מהירה לאיחוד ולשלב בבית היהודי את איילת שקד .אבל צריך להוקיע את בנט מהאיחוד מאחר והוא חתרן ומרדן. הגרוע מכל שהחזיר הזה בעט בקערה .
7
יש לי בעיה עם אורבך לא סומכת עליו
נאוה | 19-06-2019 18:49
משהו מציק לי איתו ונראה לי שהוא לא כל כך הגון עם האיחוד הלאומי מחפש את חבריו הלייטים ומזלזל בעוצמה היהודית ובאיחוד הלאומי.
8
יש לי בעיה עם השחצנות והיהירות של סמוטריץ
רותי מעוז | 19-06-2019 19:41
הוא פשוט מגעיל ודוחה אותי לא אצביע לבית היהודי אם שוב ישריינו אותו לא מגיע לו הוא לא מתאים והוא אנטיתזה לכל הטוב והיפה בציונות הדתית