ללא תוצאות: הסתיימה פגישת רה"מ עם הרב רפי וסמוטריץ'

שבוע לאחר פיטוריהם של בנט ושקד, ראש הממשלה זימן את ראשי איחוד מפלגות הימין לפגישה על חלוקת התיקים בממשלה. בתום הפגישה נאמר כי נרשמה אווירה חיובית- אך הצדדים לא הגיעו לתוצאות וייפגשו שוב מחר

ללא תוצאות: הסתיימה פגישת רה"מ עם הרב רפי וסמוטריץ'
  (צילומים: פלאש 90)

שבוע לאחר ששפיטר את נפתלי בנט ואיילת שקד ומינה במקומם את אמיר אוחנה לשר המשפטים, ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן הערב (שלישי) את יו"ר איחוד מפלגות הימין הרב רפי פרץ וח"כ בצלאל סמוטריץ' לפגישה בלשכתו בנושא חלוקת התיקים בממשלה.

בתום הפגישה נמסר מהליכוד כי נרשמה אווירה חיובית- אך הפגישה הסתיימה ללא תוצאות. הצדדים צפויים להיפגש שוב מחר להמשך הדיון

על פי ההערכות, נתניהו צפוי להציע לרב רפי את תיק החינוך, ולסמוטריץ׳ את תיק התחבורה. עוד יבקש נתניהו מהשניים לפעול להפסקת הסכסוך במפלגה ולשתף פעולה למען הקמת ממשלת ימין לאחר הבחירות הקרובות.

בתחילת השבוע דווח כי ראש הממשלה צפוי להמשיך בימים הקרובים את סבב המינויים בליכוד, כאשר מי שצפוי להתמנות לשר כבר בקדנציה הראשונה שלו כח"כ הוא ניר ברקת. על פי הדיווח, גם סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, צמפויה לקבל לידה את אחד המשרדים.

על אף רצונו לקדם חברי כנסת בליכוד בכדי לשמור על רגיעה במפלגה לקראת העלאת ההילוך בקמפיין הבחירות, נתניהו טרם יודע אילו תיקים יתפנו בקרוב, וזאת מכיוון שהוא תלוי בתשובתם של השרים איוב קרא וגלעד ארדן שמחזיקים בהצעה לכהן כשגרירים במצרים ובאו"ם.

נזכיר כי איוב קרא עדיין מחזיק בתיק התקשורת למרות שלא נבחר למקום ריאלי ברשימת הליכוד לכנסת, ואילו ארדן אוחז במשרד לבטחון פנים. תשובה חיובית מצד השניים לקבל את תפקיד השגריר תעזור לנתניהו לרצות כמה שיותר ח"כים בליכוד. לפי שעה, התיקים שצפויים להתפנות בימים הקרובים הם תיק החקלאות בו מחזיק אורי אריאל שפרש מהחיים הפוליטיים, ותיק הבינוי והשיכון בו החזיקה יפעת שאשא ביטון, שנבחרה לכנסת מטעם מפלגת 'כולנו' שצפויה להתמזג כעת עם הליכוד.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
אישור רשימת חברי כנסת למרכז
אלי יוסף | 11-06-2019 20:37
לכבוד חברי מרכז מפלגת הבית היהודי . שלום רב , הנך נדרש לאשר לחברי הכנסת של המפלגה להמשיך לתמוך בייצוא הצבאי למדינות רצחניות. בכנסת הקודמת ( הכוונה לכנסת לפני הבחירות האחרונות ) ח'כ יהודה גליק הציע הצעת חוק שכל עניינה לאסור סיוע צבאי שלנו למדינות שמבצעות רצח עם ופשעים נגד האנושות. מי שהוביל ההתנגדות להצעת החוק היה הבית היהודי. איילת שקד בגיבוי של חברי הכנסת של הבית היהודי , הצליחה לארגן רוב נגד הצעת החוק בועדת שרים לענייני חקיקה. ברור , שמפלגה שרוצה לתמוך בייצוא צבאי לרבי מרצחים צריכה לקבל מנדט מהבוחרים שלה.382,000 נשים גברים ילדים ותינוקות נרצחו על ידי כוחות רצחניים בדרום סודן בארבע השנים האחרונות - גם עם נשק שלנו. עליכם להחליט , ולקחת אחריות על ההשלכות המחרידות של השיתוף פעולה שלנו עם רצח עם ופשעים נגד האנושות. בברכה אליהו יוסף
יפה מאד חזק מאד נכון מאד
מענטש | 11-06-2019 23:04
כל הכבוד למגיב שהפנה את האצבע לפינה חשוכה בחסות המשטר
2
נרוץ נרדוף נחלק שלל
אני | 11-06-2019 20:47
במקום שנתניהו ישמור על הקיים, הוא מתחיל בחלוקת תיקים אבסורדית לתקופה של כמה חודשים.
3
נתניהו ומשפחתו
אבי | 11-06-2019 21:08
ביבי?. אני מציע לך כרגע לא לחלק תיקים? כי לא בטוח שתנצח ובטח יש מצב שאתה אמור לעבור לדירה חדשה מעניינת מאד? לכן תרגיע עד לגמר המשפט שלך? עד כמה שהספקתי להכיר אתה אדם מחושב מאד? ומעניין אם לקחתה בחשבון שמצבך המשפטי בחי רע. לכן מן הראוי שתמתין עד למשפט שלך? ולך תדע כמה שנים מצפה לך? אני אישית לא מאחל לך הצלחה במשפט ? כי אתה אדם מושחת ולא מגיע לך פריולגיה למרות שאתה ראש בממשלה ?אני רק מקווה שתקבל כמה שיותר שנים בבית החדש שלך? כי אתה ומשפחתחה גרמתם מספיק נזק לאנשים טובים שעבדו אצלכם והשפלתם אותם?. לכן אין לי ולו מעט רחמים על טיפוסים כמוכם ?.שיהיה בהצלחה בבית החדש?
4
הרב פרץ אתה עדיין מאמין לביבי? זוכר בלוק טכני בן גביר?
ירון | 11-06-2019 21:30
טייס טייס אבל פוליטיקאי לא היית וכנראה גם לא תהיה.
טייס? התכוונת רב צבאי
סמוטריץ | 11-06-2019 23:03
נא לדייק. אה, וסמוטריץ משתמט.
5
סמוטי כבר קנה פיג'מה חדשה לתפקיד
רוני | 11-06-2019 23:39
הוא כבר כמה חודשים מחכה ומחכה לחדש את הפיגמה שלו שהוא קנה במיחד למינוי שהוא חשב שמגיע לו הוא מצפה שבמידה והוא ימונה אפילו בני ביתו ייתנו לו עוד כבוד ועוד כבוד רחמנות עליו ועל משפחתו
6
עדיף לשלוח את הגאון שלמד משפטים בהיותו בישיבה
הילד ענק !!!!!! | 12-06-2019 7:50
זרזיר לעורב
7
אם לא יובטח תיק המשפטים
חילוני טהור | 12-06-2019 17:44
לסמוטריץ או בן גביר בכנסת הבאה , אז כל מה שאיחוד הימין עושה זה איחוד השמאל ואין להם מילה. כרגע המינויים זמניים