אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מתפקדי העבודה יצביעו האם לקיים פריימריז

בית המשפט המחוזי החליט להתערב למפלגת העבודה, וקבע כי אין בסמכותה של ועידת המפלגה לקבוע את דרך בחירת הרשימה לכנסת. כעת ייערך משאל אינטרנטי בשאלה האם יהיה פריימריז ליו"ר או גם לשאר הרשימה

מתפקדי העבודה יצביעו האם לקיים פריימריז
  (צילום: נעם ריבקין פנטון/פלאש90)

הבלאגן במפלגת העבודה נמשך. אחרי שיו"ר מפלגת העבודה ניסה לקדם מהלך לפיו יבוטלו הפריימריז לרשימה לכנסת, ויתקיים רק הליך בחירות ליו"ר המפלגה, בית המשפט המחוזי מתערב בהחלטה וקובע הצעת פשרה לפיה המתפקדים הם שיחליטו.

בדיון שנערך היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב, קיבלה השופטת את עמדת המפלגה, לפיה הכח לבחירת היו"ר נמצא בידי כלל המתפקדים ולא נתון בידיהם של חברי הועידה בלבד.

משאל מתפקדים על קיום הפריימריז

על פי החלטת השופטת הצדדים הגיעו להסכמה על עריכת משאל אינטרנטי בקרב כלל המתפקדים בשאלת אופן ההצבעה ליו"ר: האם הבחירות ייערכו בקרב כלל המתפקדים או בקרב חברי הועידה בלבד.

כמו כן, הוחלט כי המתפקדים ישיבו גם על השאלה האם יש לערוך פריימריז נוספים לרשימה עצמה או להקפיא את את הרשימה הקיימת.

במפלגת העבודה מסרו כי המשאל יבוצע בימים הקרובים, ולאור זאת, ועידת המפלגה שהיתה אמורה להערך מחר תידחה במספר ימים נוספים, עד לאחר קבלת תוצאות המשאל.

נזכיר כי הבוקר פרסמנו בסרוגים כי יו"ר המפלגה אבי גבאי הודיע כי לא יתמודד לראשות המפלגה, וכי הוא יסתפק במקום השני – בהנחה שתהיה הקפאת רשימה. אתמול הודיע ח"כ טל רוסו כי הוא לא יתמודד בבחירות הבאות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
תצביעו לסתיו שפיר ליור
חן | 25-06-2019 10:49
תוך כמה חודשים היא בחוץ, סוף סוף רק צועקת וצועקת אי אפשר לשמוע אותה. צריכה לעבוד בעבודה בלי אנשים, מחשבים למשל.