אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עידית סילמן באולפן סרוגים: "הרב רפי ובצלאל הולכים כתף אל כתף, גורמים מבחוץ מנסים ללכלך"

עידית סילמן באולפן סרוגים מתייחסת לבקעים שהתגלו בהנהגה: "הרב רפי ובצלאל צועדים כתף אל כתף, הבית היהודי והאיחוד הלאומי הן שותפות קרובות"

חברת הכנסת עידית סילמן הבית היהודי- האיחוד לאומי באולפן סרוגים: "הרב רפי עומד בראש איחוד מפלגות הימין, הוא ימשיך לעמוד גם עם איחוד כזה או אחר"

צילום ועריכה: אריאל ליבה

על החיכוך המתוקשר בין הרב רפי פרץ לבצלאל סמוטריץ אומרת סלמן: "אני יכולה להגיד לך שאין אחד נגד השני, אני חושבת שהם צועדים כתף אל כתף.

אני אומרת את זה מבפנים ומתוך ידיעה ומתוך זה שאני יודעת מה קורה בתוך המו"מ, אני יודעת שלפעמים בחוץ הדברים נראים קצת אחרת ויוצאים קצת אחרת, יש גורמים בחוץ שמנסים להתניע מהלכים וללכלך על העוסקים במלאכה ואנחנו לא ניתן לזה לקרות.

אין לי ספק שהרב רפי ובצלאל צועדים כתף אל כתף, הבית היהודי והאיחוד הלאומי הן שותפות קרובות גם במערכות קודמות ונצא לדרך ביחד גם במערכת הבחירות הקרובה. גם בנושא התיקים הם מתואמים ביניהם".

מי יבחר שר ראשון? "אני לא נכנסת לשרים – הנושא מתואם בין שניהם, בנושא המו"מ מול לשכת רה"מ ואני מאמינה שכשזה יגיע לידי סידור זה גם יצא החוצה.

סמוטריץ' יקבל שהוא ל יהיה שר המשפטים? "בסופו של דבר סמוטריץ' לא קיבל את תיק המשפטים, אמיר אוחנה קיבל – נציג ראוי- לא נכנסת לעמדותיו ונטיותיו ומה שהיה בנושא הזה היה לא ראוי גם. אני חושבת שתיק המשפטים כן היה צריך להיות אצלנו, לא קיבלנו את תיק המשפטים היה אך טבעי שיגיע אלינו. משיקולים כאלה זה לא הגיע ויש סימן שאלה למה זה לא הגיע אלינו".

המחנה בראשות הרב רפי יפעל שלא יהיו בזבוז קולות

יהיה איחוד עם בנט ושקד? "כרגע לא עומד על הפרק. היו הרבה דיבורים של הרבה אנשים והרבה מנגנונים, גם נציגים מהבית היהודי ראשי סניפים שבאמת יצרו קשר עם שקד, בסופו של דבר אנחנו נמסמר את אותה רשימה – אם יצטרכו איחודים, המחנה שלנו בראשות הרב רפי יעשה זאת בצורה הכי טובה ביותר שלא יהיו בזבוז קולות.

כרגע עובדים על הרשימה שלנו, יציאה חזרה לדרך עם אותה רשימה של הבית היהודי. שבוע הבא יתכנס המרכז ויוחלט על המשך עם אותה רשימה. סיכוי נמוך לפריימריז, נכון לנו להסתכל קדימה – המטרה שלנו להסתכל קדימה, להקים מטה ולצאת לדרך. לא כמו פעם קודמת נאלצנו להקים עודה מסדרת, לשריין אישה ורשימה ולבחור יו"ר וכו' – המטרה של איחוד עם האיחוד הלאומי ולצאת לדרך…"

הרב רפי יוכל להיות במקום השני? "הרב רפי עומד בראש איחוד מפלגות הימין, הוא ימשיך לעמוד גם עם איחוד כזה או אחר- נצא לדרך, הרב רפי ביחד עם חברי הכנסת והיועצים נשקול בצורה מסודרת ונתמודד הלאה".

ואם יהיו פריימריז את מוכנה? "אם יהיה צורך בפריימריז אנחנו נתמודד – לא חוששת"

התעקשות ליברמן קשוחה ומיותרת

על מערכת בחירות החוזרת: "אנחנו חיים בתוך עולם פוליטי והעולם הפוליטי הכריע לצאת נוספת לבחירות, אין ספק שזה היה מיותר, אין ספק שההתעקשות של אביגדור ליברמן הייתה קשוחה ומיותרת, מקווה שנוציא מתוכה את המקסימום.

ידענו שתהיה בעיה להרכיב ממשלה שתהיה ממשלת ימין – שזה אחד הדברים הקריטיים והמשמעותיים, מדברים על זה הרבה, על תכנית מאה הימים של טראמפ ומה היא כוללת ובתוך זה חשובה הנוכחות שלנו- חשוב גוש הימין, חשובה השמירה על אותם דברים שהיו חשובים לנו גם במו"מ: שמירה על ארץ ישראל השלמה, אלו דברים שלא נוותר".

סה"כ הצבעה הייתה של 74 בעד פיזור הכנסת – הוכרע כבר והנושא של יציאה לבחירות. והנה אנחנו מוצאים את עצמנו בתוך מערכת ואני מקווה שנצליח להפיק את המרב ולהגדיל את כוחנו".

זה לא היה חייב להיות נתניהו יכל להיות גם ח"כ אחר? "החלטה סיעתית כולם הביעו את דעתם האישית…זה לא יכל לעבור לח"כ אחר מהליכוד זה היה עובר שמאלה לסיעת כחול לבן ושם הייתה בעיה, במידה וזה עובר לגנץ זו ממשלת שמאל".

הציונות הדתית יכולה להעמיד בראשה אישה

יכולה להיות אישה בראש הבית היהודי? "אנחנו מדברים על ערכים של הציונות הדתית לא של הבית היהודי- הציונות הדתית יכולה להעמיד בראשה אישה או גבר, בוודאי שאישה יכולה לעמוד. כציונות הדתית יודעים להכיל את כל המגוון הגדול הזה. אני עומדת בראש פורום הנשים של הבית היהודי, הנושאים שאני מביאה לתוך המכלול הזה זה נושאים חברתיים".

נאמר שכחלק מהמו"מ הקואליציוני הגיע דרישה של מסלול נפרד לחיילי הציונות הדתית.. "צריכים לראות מה נאמר, דיברו על מסלול נפרד לבני הישיבות, חיילי ההסדר, לראות איך בוועדה משותפת יחד עם הצבא מגיעים איתם להסכמה של שירות משמעותי בלי שיפריע לאורח חיים דתי…מפה לקחת את זה לקיצוניות יתר של הדרת נשים מתוך צה"ל זה לא נכון.

מה לגבי איחודים עם פייגלין ועוצמה יהודית? "היינו בלוק טכני עם עוצמה יהודית. לגבי פייגלין יש איתו בעייתיות אחרת שהוא מדבר על הפרדת והמדינה ולגליזציה הם לא ערכי הציונות הדתית. דברים שונים מערכי הציונות הדתית – לא במקשים להפריד את הדת והמדינה, לא מבקשת להפריד גוף מנפש".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
בלי קשר לכתבה
רק אומר | 11-06-2019 6:25
גב' סילמן הפמיניסטית היא אחת הסיבות שבעטיין לא הצבעתי הפעם לאיחוד מפלגות הימין למרות שאני תומך בעוצמה יהודית. סיבה נוספת: המסרים של הרב פרץ במהלך הקמפיין כאילו היה היפי בפסטיבל וודסטוק.
2
גורמים מבחוץ ? אתם מספיק מלוכלכים בעצמכם.
עבדים למוכר הצוללות | 11-06-2019 7:15
מפלגה של כסף וג'ובים
3
מקסימה! איזה דברים פשוטים ונכוחים
גאה להצביע לה | 11-06-2019 8:19
עידית סלימן, כיף להקשיב לך! לא מתלהמת ואומרת אמת פשוטה
4
סמוטי לא מגיע לכתף של הרב רפי
יואל | 11-06-2019 10:31
הם לעולם לא ילכו כתף אל כתף כי סמוטי לא מגיע אליו בשום פרמטר אח לא בתחום השירות הצבאי והחינוכי ישכיל הרב רפי לסלק את סמוטי מהמפלגה ולראות כמה מנדטים זה מוסיף
צודק לגמרי
שקמה | 11-06-2019 11:44
מכירה את משפחתו של הרב רפי פרץ משפחה איכותית אוהבת אדם ואוהבת ארץ ישראל לא מצליחה להבין מה הוא עושה עם הפה המטונץ של בצלאל סמוטריץ' עם הסגנון המזלזל שלו עם התדמית השחצנית שלו ממש אנטי תזה מוחלטת לכל מה שיפה בציונות הדתית שבאה לידי ביטוי ברב רפי פרץ באישיותו ובמשפחתו אשמח לקבל על כך תשובה