אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"ברמאללה זועמים- כי שגריר ארה"ב אמר את האמת"

השר אופיר אקוניס התייחס לדברי שגריר ארה"ב בישראל על כך שישראל יכולה לספח חלק מהשטחים ביו"ש, ותקף את הרשות הפלסטינית על תגובתה לאמירה: "ברמאללה זועמים כי השגריר אמר את האמת. השקר שלהם מסתיים בימים אלו"

"ברמאללה זועמים- כי שגריר ארה"ב אמר את האמת"
  (צילום: סרוגים)

השר אופיר אקוניס התייחס הבוקר (שני) לדבריו של שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, לפיהם ישראל יכולה לספח חלק מהשטחים ביהודה ושומרון. בדבריו תקף את הרשות הפלסטינית שזעמה על האמירה המפתיעה ואף שוקלת לפתוח בהליכים משפטיים נגד השגריר האמריקני.

"ברמאללה 'זועמים' משום ששגריר ארצות הברית בישראל אמר את האמת" אמר. "הם 'זועמים' כבר 100 שנה. תמיד מוצאים סיבה, תמיד יהיה תירוץ".

"'הזועמים', להזכירכם, הם סרבני שלום סדרתיים. אלה שאומרים לא לכל יוזמה- גם ליוזמות הנדיבות ביותר, שנתנו להם 'מדינה פלסטינית' עם נסיגה ישראלית מלאה" הוסיף בחריפות. "השקר של 'הזועמים', שהפיצו לעולם את השקרים שלהם במשך 100 שנה, מסתיים בימים אלה. אנחנו, שתמיד האמנו, תמכנו ונאבקנו בעד תפיסת ארץ ישראל השלמה וזכויות העם היהודי על כולה מברכים היום את השגריר פרידמן ואת כל העומדים על האמת!".

כזכור, אמש שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן התראיין לעיתון ניו יורק טיימס ואמר כי בנסיבות מסיומות יש לישראל לספח חלק מהשטחים ביו"ש, אך לא את כולם. "אין לנו עמדה בנושא עד שלא נבין כמה יסופח, באילו תנאים, מדוע הגיוני לעשות זאת, מדוע זה טוב לישראל, מדוע זה טוב לאזור, ומדוע זה לא יוצר יותר בעיות מאשר פתרונות", הסביר פרידמן. "אלו הדברים שנצטרך לדעת, ואני לא מתכוון לשפוט לפני הזמן".

ברשות הפלסטינית אמרו בתגובה כי יגישו תלונה רשמית בבית הדין הפלילי הבינלאומי בעקבות דבריו של פרידמן. "השגריר האמריקני מהווה איום לשלום ולביטחון האזורי תקף בכיר הרשות סאיב עריקאת. "זו רק הרחבה של מדיניות ממשל ארה"ב, המוטה לחלוטין בעד הכיבוש. איזו סיבה הגיונית יכולה להצדיק את הקביעה שזכותה של ישראל לספח חלקים מהגדה המערבית? זה מנוגד לחוק הבינלאומי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו