אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

זעם בירדן: "אבו מאזן דוחה הצעות לפתרון המשבר"

בירדן זועמים על יו"ר הרשות הפלסטינית, אשר סיכל מתווה לפתרון המשבר הכלכלי ברשות- הנובע מסירובם לקבל את כספי ישראל בעקבות קיזוז משכורות המחבלים. עוד נטען כי אבו מאזן אסר להיפגש עם גורמים ישראליים כדי לדון בפתרון

זעם בירדן: "אבו מאזן דוחה הצעות לפתרון המשבר"
  (צילום: חיים גולדברג\ סרוגים)

בכירים בירדן תקפו את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שלדבריהם סיכל מתווה לפתרון המשבר הכלכלי ברשות שהוצע מצד כמה מדינות. על פי הדיווח הבוקר (שני) ב"ישראל היום" בירדן טוענים כי התנהלותו בעניין המשבר הכלכלי שבו נתונה הרשות הפלסטינית והאפשרות כי תגיע למצב של חדלות פירעון מאיימות על ביטחונה של הממלכה ויציבותה.

גורם ירדני בכיר אמר כי אבו מאזן דחה הצעה למתווה שגובש לפתרון המשבר הכלכלי ברשות, ואף אסר על בכירים פלסטינים להיפגש עם גורמים ישראליים בניסיון לפתור את המשבר הכלכלי שבו נתונה הרשות- ועשוי להביא לקריסתה. רק לפני ימים אחדים הזהיר ראש הממשלה הפלסטיני, מוחמד א־שתאייה, כי הרשות קרובה מתמיד לפשיטת רגל, בשל סירובה לקבל את כספי המסים שגובה עבורה ישראל ומהם היא מקזזת את תשלומי משכורות המחבלים ובני משפחותיהם, וכן חובותיה של הרשות לחברת החשמל ומקורות, הנאמדים בשלב הזה במיליארדי שקלים.

כזכור, זה חמישה חודשים שהפלסטינים מסרבים לקבל את מאות מיליוני השקלים שישראל מעבירה לבנקים ברשות מדי חודש, בעקבות ההחלטה לקזז את הכספים המועברים למשפחות המחבלים. לאחרונה אף הודיעו ברמאללה כי עובדי הציבור ברשות יקבלו רק מחצית משכרם החודשי בשל המצב הכלכלי הקשה שבו נתונה הרשות.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אסור לרקוד לחלילו
אבו נאצר | 10-06-2019 19:59
אני לא מבין מדוע רודפים אחרי אבו מאזן לקבל את הכספים, לא רוצה, לא צריך! מחר יבוא על ארבע לבקש!!