הסתיימה פגישת נתניהו עם הרב פרץ וסמוטריץ'

ראש הממשלה כינס את ראשי הבית היהודי האיחוד הלאומי לפגישה מכרעת. השלושה דנו בפיצויים שדורש ח"כ סמוטריץ', לאחר שלא קיבל את תיק המשפטים. הערכה: השניים ימונו רק לאחר החג

הסתיימה פגישת נתניהו עם הרב פרץ וסמוטריץ'
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

ראש הממשלה נתניהו כינס את ראשי הבית היהודי האיחוד הלאומי לפגישה הערב (חמישי) במעונו. השלושה דנו בפיצויים שדורש ח"כ סמוטריץ', לאחר שלא קיבל את תיק המשפטים. לאור זאת, השנים צפויים להתמנות לשרי החינוך והמשפטים – רק לאחר חג השבועות.

מבחינת סמוטריץ' תיק התחבורה אינו מספק והוא ביקש מנתניהו פיצויים נוספים על ההתפשרות: תיק התפוצות בראשו עמד השר לשעבר נפתלי בנט, אחריות על רשות מקרקעי ישראל ובנוסף ראש הממשלה מסרב לעת עתה לתת לסמוטריץ' בין היתר גם חברות בקבינט המדיני בטחוני.

מאמש, במהלך העימות המתוקשר מתקיימים מגעים מואצים בין נתניהו לבין פרץ וסמוטריץ' שצפוי להסכים בסופו של דבר לתנאים של השניים.

כפי שהוסכם בין הרב רפי פרץ לבצלאל סמוטריץ' בתחילת השבוע מול נתניהו, לאחר מינויי ח"כ אמיר אוחנה לשר המשפטים היו צפויים להיכנס בכירי הציונות הדתית גם לשולחן הממשלה. אמש הודיע דובר הליכוד כי "בקרוב ימונו שרים מ״איחוד מפלגות הימין", אך לא נקב בתאריך ספציפי. בעקבותיה יהיו עוד השלכות גם לסבב מינויים של אנשי ליכוד נוספים לשאר המשרדים.

אתמול מינה נתניהו כאמור את אוחנה לשר המשפטים, במקומה של איילת שקד שפוטרה על ידו ביום ראשון האחרון. הוא יהיה נטול סמכויות וצפוי לכהן בתפקיד בין שלושה לארבעה חודשים בלבד, זאת עד תום כהונת ממשלת המעבר עם תום הבחירות החדשות.

מלכתחילה רצה נתניהו למנות לתפקיד את השר יריב לוין שחושק בו גם כן, אך סירב לעשות זאת לזמן כה קצר. מועמד נוסף לתפקיד היה השר זאב אלקין. מי שדרש את התפקיד הוא ח"כ בצלאל סמוטריץ', שלדבריו מגיע לו בהתאם לחלוקת התפקידים מול הבית היהודי, אבל נתניהו הבהיר שלא ימונה כבר במשא ומתן להרכבת הממשלה הקודמת וחזר על כך פעם נוספת בדיונים האחרונים למילוי מקום.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
שום פיצוי שילך לבית שלו הסמוטי הזה
נילי | 06-06-2019 22:20
אף אחד לא רוצה אותו הוא אדם מגעיל שחצן שרק מחפש את טובתו האישית
דין אחד
ריש לקיש | 07-06-2019 11:04
מנין שואב הגמד סמרקט את העוז והחוצפה לבקש לישב במקום גדולים? הרי טפשותו ניכרת מכל מילה שהוא מוציא מפיו המתועב. ועוד, יואיל נא סמרקט השואף להשיב ימינו כקדם, לימי דוד ושלמה, כיצד מתיישבת שאיפה זו עם ישיבה בממשלה ששר המשפטים שלה מודה בפהרסיה כי משכב זכור הוא מעשה יומיומי אצלו.
לשני המגיבים החצופים!
מאיר, ק.4 חברון | 07-06-2019 1:21
מי אתם, בכלל, שתתבטאו באופן כה בוטה ומחפיר כלפי חכ בצלאך סמוטריץ' היקר שהוא אחד מהפוליטיקאים המוכשרים ביותר בכנסת ישראל ויהודי בעל יראת שמיים אמיתית! אין לכם פסיק מהזכויות והמעשים הטובים הרבים שחכ סמוטריץ' עשה ועוד יעשה ויצליח הרבה בעה! חצופים גדולים! תתביישו לכם!!!!!!!!
מגעיל שכיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות
מתנחל אבל ישר. | 06-06-2019 23:24
שוחד מרמה והפרת אמונים... מחללי שם שמים ברבים.
2
סמוטריץ' מנוול שרודף כבוד
טוביה | 06-06-2019 23:52
הכוח האלקטורלי שלו לא מגרד אפילו מנדט אחד אבל בתחכום שלו הוא השתחל למקום 2 ומשם הוא מנהל את כולם כאילו הוא הוא הבעל הבית במקום שירגיש כמו אורח כל בר דעת מתחלחל מהאישיות שלו
אתר של רפורמיים שחיים בסרט, למה ציפית?
רפורמים ליצנים | 07-06-2019 7:14
לבצלאל ולמי שימינה ממנו יש יותר כח בציבור מללייטים האקס דתיים. הבחירות רק הוכיחו את זה. אז תמשיכו לחיות בסרט שלכם .
חבל שזה השיח כאן
כמה שטנה | 07-06-2019 1:08
חבל
3
תיק הבטחון לעו"ד שלמד משפטים בהיותו בישיבה
רמאותו אומנותו | 07-06-2019 7:10
זה הפרצוף המכוער של הציונות הדתית העלובה.
4
בכירי ליכוד כבר דיברו על סמוטריץ במשפטים
שטויות | 07-06-2019 7:12
שמוטריץ עשה טעות ולכן העסק התפקשש זמנית, אבל כרגע אין לסמוטריץ מנופי לחץ . אחרי הבחירות הכל נפתח מחדש.
5
איך הפשפש עלה למעלה
צוצלי | 07-06-2019 7:51
רעש וצלצולים עובדים, עובדה.
6
הכל תרגיל
אסטרולוג | 07-06-2019 9:08
סמוטריץ לא באמת מעניין אותו משרד המשפטים מה שבאמת מעניין אותו זה לקבל את האחריות על רשות מקרקעי ישראל ועל חטיבת ההתיישבות ועל המנהל האזרחי כדי שיוכל להכשיר ולהעביר תקציבי פיתוח וקרקעות לטובת הרחבת התנחלוית, גרעיניים תורניים וכו'. ההתרשמות היא שהיה ברור מראש שלא יכנס למשפטים אבל עשה רעש רק כדי שיוכל לקבל את מה שבאמת מעניין אותו
7
מתי נתניהו יפגש עם הנכים? הקשישים? או יטפל
שדש | 07-06-2019 13:29
במערכת הבריאות? במערכת הרווחה? כל אלו פחות חשובים לו כי העיקר הכסא.
8
סמוטריץ' יכול לקבל תפקיד...
מוישיק | 08-06-2019 17:30
של גמד גינה, מבריח ציפורים. והרב רפי יהי שר החינוך של החינוך הממלכתי דתי בלבד. של ישחית את החינוך הממלכתי.