אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

היועמ"ש דחה את הבקשה של נתניהו

היועמ"ש אביחי מנדלבליט דחה את בקשת פרקליטיו של ראש הממשל לדחות את השימוע בשל הבחירות, "בנסיבות העניין אין הצדקה להיעתר לבקשה ולשנות מהמועדים שנקבעו לקיום השימוע"

היועמ"ש דחה את הבקשה של נתניהו
  צילום: יונתן זינדל פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט הגיש היום (חמישי) לבג"ץ את תגובתו לעתירת התנועה לאיכות השלטון, הדורשת ממנו לקיים לאלתר שימוע לראש הממשלה, לאחר שהאחרון דרש לדחות את השימוע בשל הבחירות.

מדלבליט דחה את בקשת פרקליטי נתניהו וקבע כי דין העתירה להידחות על הסף, בתשובה שהגיש נכתב "יודגש כי מוסד השימוע אינו מהווה תחליף למשפט, ואין תכליתו לשמש מעין 'משפט זוטא'. מטרת השימוע היא לאפשר לחשוד להציג טענותיו ולשכנע, כי חומר הראיות בעניינו או אינטרס הציבור אינם מצדיקים הגשת כתב אישום נגדו."

במכתב ששיגר היום ד"ר גיל לימון, עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, אל עו"ד חדד, הוא משיב כי היועץ המשפטי לממשלה שקל את הדברים, ולאחר שקילת מכלול השיקולים והאינטרסים הרלוונטיים מצא, כי בנסיבות העניין אין הצדקה להיעתר לבקשה ולשנות מהמועדים שנקבעו לקיום השימוע, וזאת מהטעמים שפורטו בהרחבה במכתב. לנוחותכם, מצורף מכתב התשובה של ד"ר לימון, שצורף כנספח לתגובה המקדמית. התגובה המקדמית הוגשה באמצעות עורכי הדין יונתן ברמן ואודי איתן ממחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה.

בתגובה צוין, כי לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה שקל בכובד ראש את בקשת ראש הממשלה לדחות את השימוע, הוא החליט לקבוע את מועד השימוע לימים 2.10.19 ו-3.10.19, ונגד החלטה זו הוגשה העתירה. לאחר הגשת העתירה, פנה בא-כוחו של ראש הממשלה, עו"ד עמית חדד, וביקש כי נוכח החלטת הכנסת על התפזרותה ועל קיומן של בחירות נוספות ביום 17.9.19, יידחה מועד השימוע למועד סביר לאחר קיום הבחירות.

לפי הנטען בפניה, דחיה זו נדרשת מפאת הצורך בהיערכותו של ראש הממשלה עצמו לשימוע, ומפאת העובדה כי בתקופת הבחירות ובתקופת הקמת הממשלה שלאחריה, יהיה עסוק במיוחד, לאור תפקידו כיו"ר הליכוד, בצד היותו ראש ממשלת ישראל.

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
כבר אמרנו: '''איש צר ואוייב המנ-דלבליט הזה''
עידו 2 | 06-06-2019 11:50
יש לו עיניים ליועץ הזה. ממש מבטאים ''טוב לב'' ..............טפו !!!
תתבייש
אלמוני | 06-06-2019 15:30
מי שמינה את אוחנה לצר המשפטים, בדרכו לכלא, בעזרת השם.
2
שימוע לנתניהו
שמעון שחר | 06-06-2019 11:58
הנושא נהפך לרמה מאד ירודה שלא מתאימה לראש ממשלה עם לא היה כלום ולא יהיה כלום מדוע מר נתניהו מפחד גש לשימוע כמו גבר תצא צודק תמשיך הלאה כמו גדול ולא ותעמוד למשפט צדק תפרוש כמו גדול כיאה לגבר שלא מפחד תפנה מקום למי שמסוגל לעמוד בראש הפירמידה ולזכות בגדול כך הליכוד יוכל לרוץ לבחירות צח ונקי ולזכות ברוב מנדטים להקים ממשלה נקיה מכל רבב דמוקרטים ללא חוקים מוזרים ומיותרים ולצמצם את מספר השרים כמה שיותר מהציבור יוכל להנות מתקציבים נאותים יותר קצבת זיקנה יותר לחלשים נכים ניצולי שואה תרופות והצלת חיים ולא שרים עורכי דין חבל על הכספים המבוססים ותהיה ממשלה יציבה ל 4 שנים בהצלחה לכולנו והצלחה למר נתניהו להוכיח את חפותו מחוץ למערכת כאזרח מין השורה כולנו שווים בחוק שבועות שמח חג שמח
עוד חוכמולוג מהשמאל הבזוי
אלי | 06-06-2019 15:58
כל האשמות הן בזויות ... כמו היוזמים והתומכים כולם בזויים... וטמאים.
3
ביבי באמת נפעם הגזמת.עכשיו מתחילה לחשוב
א.א.חיפה | 06-06-2019 12:59
שביבי דחה במכוון את הבחירות רק בגלל שיהיה לו חסיון כראש הממשלה ביבי עבר את הטעם הטוב. בגלל זה אני כועסת עליך כי חשבת רק על עצמך. חר דאגת לא על מליוני שקלים לחינם שהעם ישלם.פעם חשבתי שכל דבר בשביל העם חשוב לדאוג לנו. לא ביבי הגזמת באמת לך הביתה.אהחק בליכוד אבל לא רוצה אותך כראש ממשלה.
4
לפטר את היועץ לאלתר
החוק קובע | 06-06-2019 13:08
כמדומני שהחוק מתיר לשר המשפטים לפטר את היועץ לאלתר יחד עם כל החונטה בקיצור לנקות את האורוות
5
לפטר את היועץ, לבטל את החקירות והאישומים!
בושה | 06-06-2019 14:12
העם כבר הכריע. ביבי זכאי טהור וזך כשלג! צריך לפטר את החוקרים במישטרה ואת הרשעים במשרד המשפטים שביזבזו זמן ומשאבים והפריעו לראש הממשלה לנהל את עניני המדינה!
למזלנו עם ישראל לא קובע. יש שופטים בשביל זה
אזרח | 06-06-2019 14:39
אבוי לנו אם עם ישראל היה צריך לקבוע אם מישהו אשם או לא. אדם היה יוצא זכאי או אשם בהתאמה לפופולריות שלו או ללשונו החלקה. לציבור אין את הכלים להכריע בסוגיות משפטיות. מזל שיש שופטים שכל חייהם מתמחים בזה. צר לי שבגלל אנשים צרי עין שמם של השופטים נפגע.... ועוד בשביל מי?? נתניהו אדם שמילת אמת לא יוצאת מפיו. למזלנו רפיון השכל הזה לא הגיע עדיין לכלל עם ישראל
6
היועץ צודק לחלוטין, למה לדחות???
אזרח | 06-06-2019 14:35
הרי זה לא שנתניהו צריך באמת להתכונן לשימוע. יש לו עורכי דין והם מכינים את השימוע.... הוא לא באמת צריך לעשות שום דבר. סתם משחקי ביבי
הייתי ממליץ לביבי שכל עוד הוא יכול
Aladdin | 06-06-2019 15:21
לברוח כמה שיותר למדינה איתה אין למדינת ישראל הסכם הסגרה
7
איך הם הופכים שם בפרקליטות כל כך מהר לאוייבי
רן | 06-06-2019 14:57
העם ומנהיגיו
8
תגובה
מלכה | 06-06-2019 15:36
היועמש להוט להעמיד את נתניהו לדין ולהיפרע ממנו חבל מאוד שהאיש הזה עוד מתפקד ככה זה דתי מחמד שכח מי מנהו מתוך כוונות טובות .אבל דתי כיועמש הוא רוצה להראות דהוא צדיק יותר מהאפיפיור
9
בגולם קם על יוצרו
אליהו נריה | 06-06-2019 16:03
צריך בלי הסוס לפטר את היועץ המשפטי שגורם נזקים לעם ישראל ופוגע בתפקוד הממשלה. כל החקירות הללו מיותרות כולן יזומות ומטרתן להפיל את נתניהו. הוא הפושע הראשי! אסור לצרף אותו למניין בבית הכנסת.
10
לפי נתניהו מדובר על לופ-אינסופי
ליכודניק לשעבר | 06-06-2019 17:33
נתניהו מבקש הארכה בשימוע עד אחרי הבחירות, ואז הוא מכריז על בחירות חדשות ואז הוא מבקש הארכה בשימוע עד אחרי הבחירות, ואז הוא מכריז על בחירות חדשות ואז הוא מבקש הארכה בשימוע עד אחרי הבחירות, ואז הוא מכריז על בחירות חדשות ואז הוא מבקש הארכה בשימוע עד אחרי הבחירות, ואז הוא מכריז על בחירות חדשות ואז הוא מבקש הארכה בשימוע עד אחרי הבחירות, ואז הוא מכריז על בחירות חדשות ואז הוא מבקש הארכה בשימוע עד אחרי הבחירות, ואז הוא מכריז על בחירות חדשות ואז הוא מבקש הארכה בשימוע עד אחרי הבחירות, ואז הוא מכריז על בחירות חדשות ואז הוא מבקש הארכה בשימוע עד אחרי הבחירות, ואז הוא מכריז על בחירות חדשות ואז הוא מבקש הארכה בשימוע עד אחרי הבחירות, ואז הוא מכריז על בחירות חדשות ואז הוא מבקש הארכה בשימוע עד אחרי הבחירות, ואז הוא מכריז על בחירות חדשות ואז הוא מבקש הארכה בשימוע עד אחרי הבחירות, ואז הוא מכריז על בחירות חדשות ואז הוא מבקש הארכה בשימוע עד אחרי הבחירות, ואז הוא מכריז על בחירות חדשות