הליכוד: בקרוב ימונו שרים מ"איחוד מפלגות הימין"

מאז פיטר ראש הממשלה את בנט ושקד, מחכים ראשי הבית היהודי האיחוד הלאומי למינוי שלהם כשרים, בליכוד הודיעו כי זה ייעשה בקרוב. מבחינת נתניהו, היה ממנה את הרב פרץ ללא סמוטריץ' שנותן לו גב

הליכוד: בקרוב ימונו שרים מ"איחוד מפלגות הימין"
  (צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90)

ארבעה ימים עברו מאז פיטר ראש הממשלה נתניהו את השרים בנט ושקד, מאז עברו עוד 48 שעות של כניסת ההתפטרות לתוקף, אך ראש הממשלה טרם הודיע למה ימונו ראשי הבית היהודי האיחוד הלאומי.

מי שדרש את תפקיד שר המשפטים הוא ח"כ בצלאל סמוטריץ', שלדבריו מגיע לו בהתאם לחלוקת התפקידים מול הבית היהודי, אבל נתניהו הבהיר שלא ימונה כבר במשא ומתן להרכבת הממשלה הקודמת והוכיח זאת כשמינה הערב את ח"כ אמירה אוחנה.

אילולא הגב שמעניק הרב פרץ לסמוטריץ' מול נתניהו, שלא הסכים להתמנות לשר החינוך ללא מינוי נוסף של סמוטריץ' בראש משרד אחר – נתניהו היה משאיר אותו ללא תיק וממנה רק את פרץ לעמוד בראש משרד החינוך ואת אוחנה למשפטים.

לאחר מינוי אוחנה, שיגר סמוטריץ' תגובה תקיפה: "הסיפור הוא נתניהו שלא היה מתייחס לאף אחד מהשותפים האחרים שלו כמו שהוא מרשה לעצמו להתייחס לציונות הדתית. הגיע הזמן שנפיק לקחים".

אוחנה יהיה נטול סמכויות וצפוי לכהן בתפקיד בין שלושה לארבעה חודשים בלבד, זאת עד תום כהונת ממשלת המעבר עם תום הבחירות החדשות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו