ועדת האתיקה של הלשכה תדון בעו"ד שעסקו בטרור

ועדת האתיקה של מחוז ירושלים תטפל בדרישה להרחקת 4 עורכי דין ושלילת רישיונם לאחר שהורשעו בעבר במתן שירות להתאחדות בלתי מותרת. ועדת האתיקה הארצית תעקוב אחר הטיפול

ועדת האתיקה של הלשכה תדון בעו"ד שעסקו בטרור
  צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

לאחר הפרסום בסרוגים כי ראש לשכת עורכי הדין ובכירים נוספים תומכים בהשעיית והרחקת עורכי דין העוסקים בטרור, ועדת האתיקה הארצית של לשכת עורכי הדין החלה לדון בפנייה.

כזכור, בפנייה לוועדת האתיקה של ארגון "בצלמו" בדרישה להרחקה והשעיה מיידית של עורכי דין שעסקו בטרור, ענה עו"ד מנחם מושקוביץ, יו"ר ועדת האתיקה כי "בהתאם לנוהל טיפול בתלונות הפניה אמורה להיות מופנית לוועדת האתיקה המחוזית במחוז בו חבר עורך הדין ולא לוועדה הארצית. למעלה מן הצורך, ולאור כך שהפניה הועברה, הועדה תעביר את הפניה למחוז הרלוונטי".

בהמשך לטיפול של ועדת האתיקה, שלחה פרקליטת ועדת האתיקה הארצית, עו"ד שלי ואקנין-אדם, מכתב ליו"ר ועדת האתיקה במחוז ירושלים – עו"ד יוסף תוסייה-כהן.

בדבריה, כתבה עו"ד ואנקין-אדם כי יו"ר ועדת האתיקה הארצית, עו"ד מנחם מושקוביץ, עיין בפנייה והיא מועברת למחוז ירושלים מאחר שהעניין נמצא בתחום סמכותה של ועדת האתיקה המחוזית.

עורכי דין הנידונים במכתב: עו"ד עומר אסכאפי, נדים גרייב, מחמוד אבו סנינה וטארק ברגות שהורשעו במתן שרות להתאחדות בלתי מותרת.

פרקליטת וועדת האתיקה הארצית ביקשה כי העניין הנ"ל בדבר עורכי הדין הנידונים יטופלו בוועדת האתיקה של מחוז לירושלים וכי הצדדים יעדכנו בנעשה.

לגבי עו"ד באסל גטאס הבהירה פרקליטת ועדת האתיקה הארצית כי אינו עורך דין אלא חבר כנסת לשעבר ולכן דינו שונה. בנוסף, עו"ד עדנאן עלאדין מושעה עד אוקטובר 2021 ולכן תלונה נגד עורך דין מושעה תטופל בוועדת האתיקה הארצית שאף הגישה נגדו לבית הדין המשמעתי במחוז צפון בקשה להטלת עונש.

שי גליק מנכ"ל בצלמו ברך על התגובה המהירה של וועדת האתיקה ומסר כי "המאבק בטרור חייב להיות קיצוני. ידע כל מי שרק עוזר למחבל שהוא ייענש קשות ופרנסתו תיפגע . אין ספק שמי שעוזר למחבלים אינו ראוי לשאת בתפקיד ציבורי ובוודאי לא כע"וד. ארגון בצלמו ימשיך להאבק למען זכויות האדם של אזרחי ישראל הנפגעים מטרור".

ראש הלשכה אבי חימי על שלילת רישיון לעו"ד שעסקו בטרור: "זו חובתנו"

ראש לשכת עורכי הדין הזמני, עו"ד אבי חימי, על הדרישה לשלול את רישיונם של עורכי דין שנחשדו והואשמו בטרור: "נפעל לאלתר – זו חובתנו".

עו"ד חימי הגיב למכתב שנשלח לוועדת האתיקה הארצית, ובו  הדרישה להרחיק עורכי דין המואשמים בטרור וכן השעייה מיידית של עורכי דין המואשמים בטרור עד לסיום משפטם.

כך גם עו"ד אבישי ריינמן, המועמד לראשות הלשכה, מסר  כי "חובה לשלול לצמיתות ואפילו מצווה ממי שהורשע בעבירות טרור או סיוע לטרור. לגבי מי שרק חשוד יש להתייחס אליו כמו שהלשכה התייחסה לדניאל מעוז שנחשד ברצח הוריו – השעייה זמנית והרחקה לצמיתות מיד כשיורשע. הלשכה בראשותי תפעל במלוא העוצמה כנגד אנשים אלה".

בנוסף, עו"ד אילן בומבך שחבר לעו"ד ציון אמיר להנהגת הלשכה, הגיב לדברים ואמר כי "ברור שחייבים לשלול. אין פה בכלל שאלה, זו עבירה מאוד חמורה. זה בסיסי בעיניי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
זאת לא עבירה איתית
אלון | 06-06-2019 8:09
כאמור וכפי שאני מעיין בכתבה , לדעתי אין המדובר בעבירה איתית ולכן אינאיפשר לשלול את רשיונם , מעבר לזה שכבר קבלו את עונשם בהליך פלילי אני עוד סבור שיש לפרק את לשכת עורכי הדין המתעסקת במינוי שופטים תמורת מין , גניבות של מאה מיליון בשנה , שוחד ועוד ועוד , הציבור אינו מאמין בלשכה כבר , מינאתם שתשלחו רדיונות עורכי הדין , מה אתם שהורסים פרנסות של משפחות , למה בכל המדינה רק בתחום עורכי הדין יש השעייה , למה ברואת החשבון , המהנדסים , הרפואה אין השעיות איפה התלונה נגד נווה אפי , איפה התלונה נגד מבקרת הלשכה שמיליונים נעלמים ? תסגרו את התשכה