חגיגה במודיעין: עיר ההייטק סיימה את הש"ס - סרוגים

חגיגה במודיעין: עיר ההייטק סיימה את הש"ס

באירוע ענק במעמד הרב דב ליאור, הרב שמואל אליהו ורב העיר הרב יעקב צ'יקטואי, סיימו למעלה מ-100 מתושבי מודיעין את הש"ס. הרב ליאור אמר בדברי החיזוק: "בתלמוד תורה אין דבר כזה לסיים, אדם שגומר את הש"ס לא מפסיק אלא חוזר ומשלש.". באירוע הוקרן סרט הוקרה לגרעין התורני המקומי.

חגיגה במודיעין: עיר ההייטק סיימה את הש"ס
  הרב ליאור בסיום הש"ס במודיעין (יח"צ)

במעמד חגיגי, בהשתתפות למעלה מאלף מתושבי מודיעין וערי האזור, התקיים אירוע סיום הש"ס המרכזי בעיר מודיעין.

הערב, שאורגן ע"י חברי הגרעין התורני במודיעין ונערך במעמד הרב דב ליאור, רב העיר חברון והרב שמואל אליהו רב העיר צפת, התקיים באולם היוקרתי "הבריאה" סביב שולחנות ערוכים כיד המלך והשתתפו בו למעלה מאלף גברים ונשים לכבודה של תורה.

הערב, שילב את טקס סיום הש"ס העולמי ואת הוצאתו לאור של ספר 'אורות הטהרה' מאת הרב זכריה בן שלמה, ראש הגרעין התורני.

"חתן תורה" היה הרב הגאון הרב ליאור, שפתח את הערב בדברי חיזוק והתעוררות לציבור מסיימי הש"ס ולכל משתתפי האירוע. הרב חתם את דבריו בסיום הש"ס מסכת נידה והמשיך בדברי חיזוק ללימוד התורה השומר את העם והארץ.

"יש מושג שנקרא 'תרבות הפנאי' והבידור, איך לבזבז ולגמור את הזמן. אך מצד האמת אין דבר כזה" – אמר הרב ליאור – "הרי אדם שלומד ועושה דברים חיוביים מנצל את הזמן, ובאמת המילה 'תרבות' מופיעה רק פעם אחת בתורה: 'תרבות אנשים חטאים'."

"בתלמוד תורה אין דבר כזה לגמור, אדם שגומר את הש"ס לא מפסיק אלא חוזר ומשלש. בתנא דבי אליהו נאמר: ' כל השונה הלכות בכל יום מובטח לו שהוא בן העולם הבא. אל תקרי הלכות אלא הליכות, שנאמר הליכות עולם לו'. מי שיודע שאחרי כל השקלא וטריא שלו השברים לא נתונים לשיפוטו אלא זה דין תורה – הלכות אלוקיות, הוא זה שזוכה לחיי העולם הבא, ואז: הליכות עולם לו".

חגיגה גם לגרעין התורני

מיד אחריו עלה "חתן בראשית" הגאון הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית שחיזק ובירך את כל הקהל בעוצמה אדירה ובהתלהבות שסחפה את כל המשתתפים, בדברי חיזוק לגרעינים התורניים בכלל ובמודיעין בפרט.

את האירוע כיבדו בנוכחותם רבנים ואישי ציבור וביניהם הרב יעקב צ'יקוטאי, רב העיר מודיעין, יו"ר חברת החשמל האלוף (מיל') יפתח רון-טל ורעייתו וחברי מועצת העיר מודיעין ויויאן אלבוים ומיכאל חרל"פ.

באירוע הוקרן סרטון מרהיב על התפתחותו של הגרעין התורני שקם ונוסד בהוראתו ובשליחותו של הראשון לציון הגאון הרב מרדכי אליהו זצוק"ל ומאז פועל ועושה ושולח ענפים רבים של תורה וחסד בעיר מודיעין והסביבה.

בסיום האירוע התקיים טקס קבלת תעודות לבוגרות מכון "מים חיים" של הגרעין התורני שמטרתו הכשרת מדריכות כלה והעצמת המשפחה, למדריכי חתנים רבנים ואברכים.

התעודות חולקו ע"י הרב צ'יקוטאי, הרב זכריה בן שלמה והרב אשר כורסיה ראש האולפנא בעיר שפותחת את שעריה זו השנה הראשונה למדרשת בוקר לנשים בשיתוף הגרעין התורני.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ערבבתם שני אירועים - אירוע עירוני ואירוע פרטי
אליעזר - מודיעין | 05-08-2012 15:41
היה אירוע עירוני במעמד הרב ישראל מאיר לאו והרב אליהו בקשי דורון ורבני העיר מודיעין - הרב דוד לאו והרב אליהו אלחרר והרב יעקב צ'יקוטאי. במעמד זה השתתפו למעלה מאלף איש מלומדי הדף היומי. היה אירוע נוסף באולמי הבריאה של הגרעין התורני אורות יצחק, שם הושק ספר של הרב זכריה בן שלמה וצוין סיום לימוד מכון מים חיים, והיו בו המסיימות ובני משפחותיהן והאברכים המסיימים ובני משפחותיהם. שם היו הרב דב ליאור והרב שמואל אליהו