אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נפרדים מאשת הנשיא נחמה ריבלין ז"ל; סדרי הלוויה

מסע לוויתה של רעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין יחל אחה"צ לכיוון הר הרצל שם תיטמן בחלקת גדולי האומה. ארונה יוצב החל מהשעה 14:00 בתאטרון ירושלים. תתאפשר כניסה חופשית של הציבור לשני הטקסים

נפרדים מאשת הנשיא נחמה ריבלין ז"ל; סדרי הלוויה
  צילום: Moshe Shai/FLASH90

אשת הנשיא, נחמה ריבלין הלכה לעולמה. החל מהשעה 14:00 היום (רביעי) יוצב ארונה של המנוחה בתאטרון ירושלים, והציבור יוכל לעבור לפניו לפרידה וחלוקת כבוד כבוד אחרון.

בשעה 17:15 יצא מסע הלוויה מרחבת התאטרון לכיוון הר הרצל, ולאחר מכן בשעה 18:00 אשת הנשיא נחמה ריבלין תיטמן בחלקת גדולי האומה.

לבקשת המשפחה, ובהוקרה עמוקה על הליווי והאהבה שהעניקו אזרחי ישראל לנחמה בימי מחלתה, תתאפשר כניסה חופשית לציבור אל שני הטקסים.

הנשיא ראובן ריבלין ובני משפחתו יקבלו ביקורי תנחומים בבית הנשיא במהלך ימי השבעה- ביום חמישי בין השעות 10:00-13:00 ובין 16:00-19:00, וביום שישי, בין השעות 10:00-14:00., לאור הסדרי הבידוק, מתבקשים הבאים שלא לשאת נשק או ציוד נלווה.

(קרדיט צילום: לע"מ, ערך: אבי קנר)

בבית הנשיא הדגל הורד לחצי התורן עם לכתה של נחמה ריבלין ז״ל. שלוש חיילות הורידו לחצי התורן את שלושת הדגלים שנמצאים ברחבת הכניסה בבית הנשיא, שם התגוררו הזוג ריבלין

ריבלין הלכה לעולמה  אתמולבגיל 74. ריבלין עברה השתלת ריאה לפני כשלושה חודשים, אך לא הצליחה להתאושש מהניתוח. היא נפטרה בבית החולים בילינסון בו הייתה מאושפזת בחודשים האחרונים.

מדוברות המשטרה נמסר כי לרשות הציבור יופעל מחניון גן הפעמון מערך היסעים חינם לתאטרון החל מהשעה 13:30.מערך ההיסעים ידאג להחזרת הקהל לחניון עד השעה 17:00.

הרחובות דוד מרכוס ושופן שבסמוך לתאטרון ירושלים, יחסמו לתנועת רכבים, החל מהשעה 14:00, בכדי לאפשר לציבור להגיע ולחלוק כבוד אחרון לרעיית הנשיא.

במהלך מסע הלוויה, מהשעה 17:15, יחסמו, לזמן קצר, הרחובות שבהם יחלוף.

צילום: Yonatan Sindel/Flash90

"אבלים עם ישראל": בעולם מספידים את נחמה ריבלין

"אני ורעייתי סופי שבורי לב לשמוע על מותה של הגברת הראשונה נחמה ריבלין" אמר ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו. "הנשיא ריבלין, הקנדים מתאבלים יחד איתך ושולחים לכם את תנחומיי העמוקים". גם חבר הפרלמנט הקנדי מייקל לויט, ששימש בעבר כשגריר קנדה בישראל, הספיד את רעיית הנשיא: "עצוב נורא להתבשר על פטירתה. מחשבותיי נתונות לנשיא, משפחתו וכל תושבי ישראל".

הספדים נוספים הגיעו מארגוני הקהילות היהודיות בעולם בקונגרס היהודי של ארה"ב אמרו כי "נחמה הייתה גברת ראשונה לתפארת, ולמרות מחלתה שירתה בנאמנות את ישראל. יהי זכרה ברוך". גם הקהילה היהודית בארגנטינה הספידה: "אנו אבלים עם הנשיא ריבלין, משפחתו, וכל עם ישראל", והקהילה בהודו אמרה כי "במקום לחגוג את יום הולדתה, הנשיא ריבלין יביא מחר את רעייתו לקבורה. כולנו אבלים עם ישראל".

גם שגרירים רבים הצטרפו להספדים לרעיית הנשיא. "בצער עמוק קיבלתי את הבשורה על מותה של נחמה ריבלין. אנו שולחים את תנחומינו הכנים לנשיא המדינה ומשפחתו. מאחלת שזכרה יישאר לכם כברכה" אמרה שגרירת דנמרק בישראל שרלוט סלנט. כמו כן, שגריר ספרד בישראל מנואל גומז אסבו ציין כי "נחמה זכורה לטוב בספרד. לא נשכח את ביקורה עם הנשיא ריבלין בספרד בנובמבר 2017".

"טוב ליבה, נדיבותה, וחכמתה של נחמה ייזכרו לעד" הוסיפה שגרירת גרמניה בישראל סוזן וואסום ריינר. "בתקופת האבל הזו, גרמניה עומדת לצד ישראל ומאחלת לכל האבלים שלא ידעו עוד צער. שמרו על כוח ותנוחמו משמיים". שגריר הולנד גיל בשור-פלאג הביע גם כן את תנחומיו לנשיא ריבלין: "למרות מחלתה היא לא וויתרה והמשיכה ללוות את בעלה.לצד הטיפול המסור במשפחתה ובקריירה שלה, נחמה שימשה כעמוד תמיכה לנשיא ולנשיאות- וכך למדינה כולה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו