הכנסת התפזרה, אך תבחר מחר את מבקר המדינה

על אף פגרת הבחירות, הכנסת תתכנס מחר (שני) לישיבת מיוחדת בכדי לבחור את מבקר המדינה. בנוסף תתקיים ישיבה מיוחדת לציון יום ירושלים והיום לנספים מעליית יהודי אתיופיה בדרכם לישראל

הכנסת התפזרה, אך תבחר מחר את מבקר המדינה
  יום פיזור הכנסת (צילום: חיים גולדברג/ פלאש 90)

מחר (שני) בשעה 14:00 תתכנס מליאת הכנסת לישיבה מיוחדת לצורך בחירת מבקר המדינה. שני מועמדים על הפרק, המועמד אותו הובילו בקואליציה מתניהו אנגלמן והמועמד שנתמך על ידי האופוזיציה גיורא רום

על פי חוק מבקר המדינה, המבקר ייבחר על ידי הכנסת בהצבעה חשאית מאחורי פרגוד בישיבת הכנסת שנועדה לעניין זה בלבד. עוד קובע החוק כי במקרה בו יש שני מועמדים או יותר, המועמד שבעד בחירתו הצביעו רוב חברי הכנסת- הוא הנבחר.

אם לא הצביעו 61 ח"כים עבור מועמד אחד, נערך סבב הצבעה נוסף, בו ייבחר המועמד שבעד בחירתו הצביעו בהצבעה השנייה רוב חברי הכנסת המשתתפים בהצבעה. במקרה בו קיבלו שני המועמדים מספר קולות שווה, חוזרים על ההצבעה.

על-פי חוק יסוד מבקר המדינה, המבקר יקיים ביקורת על המשק, הנכסים, הכספים, ההתחייבויות והמינהל של המדינה, של משרדי הממשלה, של כל מפעל, מוסד או תאגיד של המדינה, של הרשויות המקומיות ושל גופים או מוסדות אחרים שהועמדו על פי חוק לביקורתו. עוד קובע החוק, כי מבקר המדינה יבחן את חוקיות הפעולות, טוהר המידות, הניהול התקין, היעילות והחיסכון של הגופים המבוקרים וכל עניין אחר שיראה בו צורך.

לאחר הישיבה מיוחדת לבחירת מבקר המדינה, בשעה 17:00 תתקיים ישיבת כנסת רגילה בה יצוינו יום ירושלים ויום לציון יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו