פיזור הכנסת; העצרת בשומרון נדחתה, נקדם את הדרישה

עצרת הענק שתוכננה ליום שחרור ירושלים והשומרון ביום ראשון הקרוב ביישוב שא-נור נדחתה, כך הודיעו במועצה אזורית שומרון. שם מבהירים כי ימשיכו לקדם את הדרישה מול נתניהו

בשל פיזור הכנסת; העצרת בצפון השומרון  - נדחתה
  (צילום: רועי חדי)

עצרת הענק שתוכננה ליום שחרור ירושלים והשומרון ביום ראשון הקרוב ביישוב שא-נור נדחתה, כך הודיעו מועצה אזורית שומרון. ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות עם המועצות בנימין וקריית ארבע – חברון אשר שותפות למאבק.

אירוע הענק נדחה לאור ההתפתחויות הפוליטיות ופיזורה של הכנסת. עם זאת, המאבק לביטול חוק ההתנתקות אותו מובילה מועצה אזורית שומרון ימשך כרגיל. במועצה ימשיכו לקדם הדרישה מרה"מ בנימין נתניהו לבטל את חוק ההתנקות מצפון השומרון ולתקן את העוול.

נזכיר כי בשבועות האחרונים גוברת הדרישה לביטול חוק ההתנתקות והיא צוברת תאוצה מקיר לקיר. שרים, חברי כנסת ואישי ציבור רבים הצטרפו והביעו תמיכתם בדרישה. לפני מספר ימים עלו קבוצת ח"כים, ובראשם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, לישוב חומש על מנת להתרשם מהמציאות במקום ולראות בפועל את החשיבות בשליטה ישראלית באזור. יו"ר הכנסת אדלשטיין אמר אז כי כי הוא יקדם שבכנסת הבאה יבוטל חוק ההתנתקות.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אומר כי "נאלצנו בעקבות ההתפתחויות הפוליטיות לדחות את העצרת למועד אחר. עם זאת אנחנו ממשיכים בכל הכח וביתר שאת לדרוש כי חוק ההתנתקות יבוטל. לא נשקוט עד שהעוול יתוקן. הגיע הזמן לעשות תיקון לעוול הזה, שנעשה לפני יותר מ-10 שנים, ולהחזיר לשם את התושבים. בכנסת הבאה זה בע"ה יקרה."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו