103 חברי ליכוד עתרו נגד הריצה עם כולנו

103 חברי מרכז הליכוד הגישו עתירה נגד המיזוג של כולנו והליכוד לריצה משותפת בבחירות החוזרות שעבר השבוע. מבקר הליכוד טען בתחילת השבוע, כי מזכירות הליכוד לא רשאית לפי חוקת הליכוד לאשר את המהלך

עתירה נגד מיזוג הליכוד וכולנו: "התקבלה שלא כדין"
  צילום: עטרה גרמן סרוגים

103 חברי מרכז הליכוד עתרו הבוקר לבית הדין של המפלגה בדרישה לפסול את החלטת מזכירות המפלגה למיזוג עם מפלגת כולנו. במכתב הם דורשים לבטל את השריון למשה כחלון ושר הח"כים ברשימה ולבטל את ההחלטה למנוע פריימריז לראשות המפלגה ולרשימה. "החלטה אשר התקבלה שלא כדין וחוסר סמכות"

ביום שלישי האחרון, הודיעו בליכוד, על המיקומים של חברי הכנסת של כולנו. ההצעה עלתה למזכירות המפלגה שאישרה את הצעתו של נתניהו ברוב גדול.

"החלטנו שבמידה ויוקדמו הבחירות לכנסת ה-22, מפלגת כולנו תרוץ ברשימה משותפת עם הליכוד לבחירות" אומר שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון, "מפלגת כולנו תמשיך להיות מפלגה חברתית, ימנית, לאומית וממלכתית ותשמור על הערכים שלשמם קמנו".

לדברי כחלון, "אני מאוד מקווה שראש הממשלה יצליח להרכיב את הממשלה ב-30 השעות הקרובות, אחרת כשר אוצר אני יכול לומר בביטחון מלא – הרבה מאוד מיליוני שקלים יבוזבזו לשווא. אין טעם להגיע לבחירות פעמיים תוך זמן קצר. מדובר על מאות מליונים שאנחנו צריכים אותם למקומות אחרים".

כחלון – במקום החמישי בליכוד

על פי הסיכום, יו"ר כולנו משה כחלון, יחזור לליכוד ויקבל את המקום החמישי. השר אלי כהן יתברג במקום ה- 15. השרה יפעת שאשא ביטון תקבל את המקום ה- 25 ואילו ח"כ רועי פולקמן ימוקם במקום ה- 35. ראוי לציין כי מדובר במקומות ריאלים, שכן גם במידה והליכוד יקבל פחות מ- 35 מנדטים, יופעל החוק הנורבגי שיבטיח את כניסתו של פולקמן לכנסת.

אמש, חבר הכנסת רועי פולקמן נעדר כאמור מההצבעה וגרם לספקולציות סביב עתידו הפוליטי. הבוקר הוא כאמור מפריך את כל השמועות ומבהיר כי אינו פורש. "לכל הממהרים לצייץ, אני לא פורש ולא יוצא בהכרזות", הרגיע פולקמן בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו. עוד הוא הוסיף כי כעת הוא פשוט יצטרך להתרגל לכך שהוא בליכוד ולא בכולנו: "עבדתי קשה מאוד בשנים האחרונות עבור תנועה לאומית חברתית וממלכתית וצריך זמן להתמודד עם העובדה שבמפלגת כולנו זה נגמר".

מבקר הליכוד טען לגבי המיזוג, כי מזכירות הליכוד לא רשאית לפי חוקת הליכוד לאשר את המהלך. במידה ויקבלו את דברי המרכז, ההצעה תעלה גם לאישור מרכז הליכוד וכן כפופה לכינוס וועדת הכנסת, שם יאושר מיזוג המפלגות.

כעת, כתוצאה מהשריון הצפוי, כל חברי הליכוד עד נדחקים מקום אחד קדימה, מה שעורר מרד בליכוד מצידם של חברי הכנסת מהעשירייה הרביעית בליכוד, מיכל שיר ואריאל קלנר, שהגישו גם הם עתירה לבית הדין של הליכוד, נגד קיום הדיון היום במזכירות הליכוד בנושא שילוב ״כולנו״ ברשימת הליכוד לכנסת.

הטענה של השניים היא שרק למרכז הליכוד יש את הסמכות לשנות את חוקת המפלגה, או לאפשר שריון של גוף פוליטי נוסף. על פי הדיווחים, יו"ר הליכוד ראש הממשלה נתניהו ישכנע את חברי מזכירות הליכוד לתמוך במיזוג עם כולנו, על אף שחברי הכנסת מהליכוד מסוף הרשימה ייאלצו להידחק למקומות רחוקים יותר.

בריאיון לערוץ הכנסת ניסה חבר הכנסת מיקי זוהר לרכך את המכה לח"כים: "נתניהו הציע לח"כים בליכוד לקדם בכנסת הבאה חוק נורבגי מרובע, שיאפשר לארבעה שרים להתפטר מהכנסת ולהכניס ארבעה ח"כים מסוף הרשימה במקומם".

עוד מוקדם יותר היום שלחו פעילי ליכוד לנתניהו מכתב נגד המיזוג: "הכנסת גורמים זרים לליכוד על חשבון העדפת חברי התנועה – היא פגיעה קשה במנגנון הדמוקרטי", כתבו הפעילים.

"אנחנו קוראים לכם לפעול בכל כוחכם ולמנוע את שילובם של השר משה כחלון ואנשיו במוסדות וברשימת הליכוד. שילובם יבוא על חשבון חברי התנועה שנבחרו לייצג את הליכוד תוך שמירה על מחוייבות לערכים הלאומיים והליברלים שמנחים את הליכוד. מפלגת כולנו לא עשתה זאת".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אין אמון בממשלת שוחד מרמה והפרת אמונים..
מתנחל אבל ישר. | 30-05-2019 11:12
חרפה שכיפה סרוגה ממליכים שחיתות על בני ישראל.
2
כחלון - רוץ לבד .אסור לתת לו מתנה חינמית
י.צ. | 30-05-2019 11:19
טעות חמורה לקבל את הכחלון חזרה לליכוד .מי שבגד פעם אחת יכול לעשות שוב ולכן לתת לו בטחון זו טעות זה ממש מצב הזוי . ירוץ לבדו ויישאר בבית . כיוון שלא יעבור את % החסימה .אסור לדחות אנשי ליכוד נאמנים כדי להכניס את הלא נאמנים .
אבל הוא עוזר להמליך על ישראל שחיתות. מגיע לו
מהרסייך ומחריבייך... | 30-05-2019 11:40
מגיע לו שריון בליכוד. כי הוא מוכן להצטרף לכנופיה שמשחיתים את עם ישראל ב שוחד מרמה והפרת אמונים..