אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב ליאור והרב נבנצל: לא לקבל אף שמועה על הרב טל

שניים מזקני הרבנים - הרב דוב ליאור והרב אביגדור נבנצל, מתייצבים להגנתו של הרב שמואל טל ומבקרים את חשיפת הפרטים לפני החלטתו הסופית של בית הדין שנבחר לבדוק את העניין

הרב ליאור והרב נבנצל: לא לקבל אף שמועה על הרב טל
  צילום ארכיון (נתי שוחט/פלאש90)

פרשת הרב טל. אחרי שהרב שמואל אליהו החליט לחשוף את כל הידוע לו על הפרשה, מתייצבים להגנתו של הרב שמואל טל שניים מזקני הרבנים – הרב דוב ליאור והרב אביגדור נבנצל, שמבקרים את חשיפת הפרטים לפני החלטתו הסופית של בית הדין שנבחר לבדוק את העניין.

במכתב שהגיע לידי סרוגים, עליו חתומים שני הרבנים הם כותבים: "ראינו בצער ובתדהמה את המהלכים האחרונים שהובלו בתקשורת ואת שפיכות הדמים והנזק שנגרמו לרב שמואל טל שליט"א ולמוסדות תורת החיים.

על הפרסום הבוקר שנעשה בעוד בית הדין יושב ובוחן את הפרטים הם כותבים: "ידוע לכל שלבקשת הרב טל, ישבנו בית-דין מכהן שיושב על המדוכה ומורכב מדיינים מומחים בעלי שם, שירתם קודמת לחכמתם. עקיפת בית הדין בדרכים הנ"ל הינה דבר פסול וחמור מאוד, שאינו מקובל ומהווה חתירה תחת בית דין."

את המכתב הם מסיימים במילים: "כל הנאמן לדרכה של תורה ייזהר מלהאמין או לקבל שום שמועה בעניין וודאי שלא יחרוץ שום דין על לפסק בית דין צדק."

יש לציין כי שני הרבנים, לא מתייחסים להאשמות נגד הרב טל, אלא רק לפרסום הדברים בטרם התבררו והוכרעו בבית הדין שבודק את הפרשה.

הרב שמואל אליהו פוצץ את הפרשה

מוקדם יותר היום פרסמנו בסרוגים את גרסתו של הרב שמואל אליהו, שחשף את הידוע לו בגלל חשש ל"שיבוש חקירה" ולהעלמת ראיות חשובות בפרשה, שלא יגיעו לבית הדין הבודק. "ארבע שנים אני מטפל בהסתבכות של הרב שמואל טל. עד היום נמנעתי מלומר את דעתי כי מדובר בדברים שהצנעה יפה להם. לצערי מוציאים יחצני הרב טל דברי שקר על כן אני מפרסם את הסיפור."

לאחר מכן תיאר את השתלשלות המקרים כפי שהוא מכיר, וסיכם: "כשראיתי מה הטעויות שהרוח הטעתה אותו התברר לי סופית שהוא לא יכול כעת להיות ראש ישיבה גם בגלל קשריו עם הנשים וגם בגלל הרוח שהוא מנחה את הישיבה על פיה. הטעויות שהיא מטעה אותו מסוכנות לישיבה ולכל שומעי לקחו. במיוחד שהוא לא מתחשב בשום רב ופוסק, ובגאוותו הוא פוסק על פי דעתו בלבד. במצב הזה אני לא ממליץ לשום אדם ללמוד ממנו שום הלכה ושום עצה. אני לא ממליץ ללמוד לא בישיבה ולא במדרשה או בבית ספר ליעוץ שלו."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו