אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ריבלין: "אעשה ככל שביכולתי למנוע בחירות"

נשיא המדינה העלה אל הרשתות החברתיות סרטון בו הוא מפרט את האפשרויות העומדות בפניו על פי חוק ואמר ״אעשה כל שביכולתי כדי למנוע ממדינת ישראל ללכת אל מערכת בחירות נוספת״

ריבלין: "אעשה ככל שביכולתי למנוע בחירות"
  צילום: פלאש 90

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין העלה היום, (רביעי), אל הרשתות החברתיות סרטון בו הוא מפרט את האפשרויות העומדות בפניו על פי חוק וזאת בהמשך לפניות הרבות המגיעות אליו בנושא: ״אעשה כל שביכולתי כדי למנוע ממדינת ישראל ללכת אל מערכת בחירות נוספת״

בסרטון מסביר הנשיא:״יקיריי ויקירותיי, אני מקבל וקורא את כל הפניות שלכם בנושא הרכבת הממשלה. לאור היקף הפניות שמציף את לשכתי בנושא, חשוב לי להסביר מהי סמכותו החוקית של הנשיא: לראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו, ניתנו על ידי 28 יום להרכיב ממשלה כאשר בסופם ניתנה לו ארכה של 14 יום נוספים על פי החוק, שתסתיים היום בחצות.

במידה ולא תורכב הממשלה היום בחצות, עומדות בפניי שתי אפשרויות ועליי לנקוט באחת מהן, תוך שלושה ימים: האפשרות הראשונה היא להטיל את הרכבת הממשלה על כל חבר כנסת, פרט לחבר הכנסת שכבר נתתי לו הזדמנות והוא לא הצליח. האפשרות השנייה היא להודיע ליושב ראש הכנסת שלא קיימת אפשרות להרכבת הממשלה ואין מנוס אלא ללכת לבחירות.

כדי לקבל את ההחלטה, אזמין שוב את נציגי הסיעות להתייעצויות. אגב, דעו כי במקרה שאודיע ליו"ר הכנסת כי אני איני מוצא חבר כנסת שבידו להקים ממשלה, יכולים חברי הכנסת לאסוף 61 חתימות ולבקש תוך 21 יום, להעניק לכל אחד ממאה ועשרים חברי הכנסת, גם למי שכבר ניתנה לו ההזדמנות, את המנדט להרכבת הממשלה. 61 חתימות שכאלה יכולות להעניק לאותו חבר כנסת 14 ימים עבור השלמת המשימה.

אתם ודאי תוהים איך כל זה קשור למה שמתרחש ברגעים אלו בכנסת. ובכן, זה לא.

במקביל לסמכותי כנשיא, לכנסת יש אפשרות עצמאית לחוקק חוק המורה על התפזרות הכנסת. אם חוק פיזור הכנסת יתקבל גם בקריאה שנייה ושלישית ברוב של חברי הכנסת, 61 לפחות, ההליכים להרכבת ממשלה ייפסקו. הכנסת תפוזר, ונצא לצערי למערכת בחירות נוספת.

אני, מצידי, אעשה כל שביכולתי כדי למנוע ממדינת ישראל ללכת אל מערכת בחירות נוספת.״

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
י
שפי | 29-05-2019 16:18
ריבלין תן ליאיר לביד לנסות
רוביל'ה מרחביה מחכה לטרף כנחש פתן
עידו 2 | 29-05-2019 18:06
רובי לא יישן הלילה. הטרף יפריע לו להירדם
2
הבחירות
דודרחמים | 29-05-2019 16:59
ליברמן לא תותר לביבי שלא יחשוב שהוא מלך גם מלחים נופלים תם זמנו
3
תן ליאיר נתניהו לנסות
הצעה | 29-05-2019 17:38
הוא אהוב ומקובל על כולם
4
אדון ריבלין,לגנץ אין כל סיכוי מתמטי להקים קוא
דוד | 29-05-2019 20:34
לכן,אין מנוס מבחירות חוזרות!!!