בעקבות פניית הרבנים: כך נראים האימוג'ים של היהדות

יום לאחר שהרבנים דרשו להוסיף את סמלי היהדות לאימוג'ים במקלדות, אריה קופרשמיט, סטודנט מהמכון הטכנולוגי בחולון, הכין אימוג'ים המתאימים לקהל היעד הסרוג. לדבריו: "כך ניתן לתת ביטוי לרגשות היהודים"

בעקבות פניית הרבנים: כך נראים האימוג'ים של היהדות
  האימוג'ים לקהל הסרוג (צילום: אריה קופרשמיט

בארגון ועידת רבני אירופה פנו אמש לארגון יוניקוד, האחראי על עיצוב האימוג'י החדשים,  בדרישה להוסיף את הסמלים היהודיים למקלדות ולאפליקציות של כולם. אלא שכעת מסתבר מסתבר שהיה מי שכבר עשה זאת – אריה קופרשמיט, סטודנט דתי מהמחלקה לעיצוב תקשורת חזותית במכון הטכנולוגי חולון, שיצר אדפטציה ויזואלית לאימוג׳ים הצהובים הקלאסיים לקהל היעד הסרוג.

בקרוב בוואטסאפ? (צילום: אריה קופרשמיט)

"אימוג׳ים בוואטספ כבר מזמן הפכו לראי לתרבות ושיחה מקומית, אך בשבילי אימוג'י טוב הוא כזה שאי אפשר לבטא אותו במילים" אמר קופרשמיט על הפרוייקט. האימוג'ים החדשים שיצרתי נבעו מתוך צורך של אדם דתי, אשר חסרים לו היכולת להביע בשיחת וואטסאפ שמחה, רגש ואמונה שיש ביהדות. באימוג’ים החדשים שיצרתי ניסיתי לתת ביטוי לאותם רגשות יהודיים".

האימוג'ים לקהל היעד הסרוג (צילום: אריה קופרשמיט)

"האימוג׳ים לא פונים רק לקהל יעד ספציפי של 'דתיים'- אלא לקהל יעד רחב אשר יכול להשתמש בהם בדרכי ביטוי שונות, לאור ההקשר הרחב שיש בדימויים בתרבות הישראלית".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
אסור לכם בכלל להיות באינטרנט
בורים | 30-05-2019 8:43
בורים ועמי ארצות. הרי אסור לכם בכלל לגלוש באינטרנט. ואתם הדבר הכי רחוק שיש מפרצופים חמודים, רגש, מצפון ומוסר.
2
גזענות לה הקשר של התפילין על היד אשכנזי אר"י
שסניק | 30-05-2019 13:58
צריך גם אימוג'י עם קשר ספרדי, תימני, אשכנז, חבד להם לא מגיע להתבטא?
תפילין
מישהו | 17-09-2019 11:13
א. איך אתה רואה מהצד איזה סוג זה? ב. הוא עשה את הסוג שהוא מכיר
3
נבואה
אני | 31-05-2019 14:24
האימוגים הנכונים הם מעולם הנבואה כל שרשרת הנביאים ונביאות מאברהם שהוריש את הנבואה למשה דבורה שרה מרים ישעיה אליהו אלישע יחזקאל וכו. איזה היזדמנות ניפלאה לההרים את קרנה של הנבואה דרך הטבעה יצירתית זו. החשיבה שלנו צריכה להישתנות לכבד אדמה נביאה זו שלנו שמלאה מרוחות אבא שבשמיים. רעיון דרך ראנסאנס אומנותי תרבותי מעולם הנבואה. אימוגים לבוש חשיבה דימיון אומנות עלילתית אומנות שברוחות נבואה. כבר מיזמן היה צריך להפוך דף פה בחגורת התנך. נבואה בכל תחומי החיים אפילו באינסטלאציה. נבואה ועוד נבואה ועוד נבואה. כי יד אלוהי צבאות ישראל פה היא יד הנבואה ורוחה.