אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כך התיר בית הדין את נישואי הכהן והגרושה

האינסטינקט הראשוני הוא לדחות את המבקשת בנימוס, שכן נישואי כהן וגרושה אסורים על פי התורה, וכיצד ניתן בכלל לדון על הסדרת נישואין פסולים כאלו?

כך התיר בית הדין את נישואי הכהן והגרושה
  אילוסטרציה ( Photo by Nati Shohat/Flash 90)

כהן וגרושה שנישאו בחתונה רפורמית פנו לארגון בנועם דניאלי וביקשו לבדוק האם יש להם אפשרות להסדיר את מעמד נישואיהם כהלכה ברבנות

תחקור מעמיק של תיק הנישואין הראשונים של ה"גרושה" העלה שהעדים באותה חתונה היו קרובי משפחה, מה שאפשר לגאון רבי זבדיה כהן, ראב"ד בית הדין הרבני בתל אביב, להפקיע את נישואיה בדיעבד ולהתיר את נישואיה עם החתן הכהן בחיר ליבה

הפנייה לרישום נישואין שהגיעה דרך וואטסאפ של בנועם דניאלי הייתה נועזת וחריגה במיוחד. אישה גרושה שנישאה לכהן בחתונה רפורמית, כיון שנישואין אלו אינם מוכרים בהלכה, מבקשת לבדוק האם קיימת אופציה להסדיר את מעמדה כדת משה וישראל ולהירשם לנישואין ברבנות הראשית.

האינסטינקט הראשוני הוא לדחות את המבקשת בנימוס, שכן נישואי כהן וגרושה אסורים על פי התורה, וכיצד ניתן בכלל לדון על הסדרת נישואין פסולים כאלו?

אולם, נאמן למסורת הקירוב של בנועם דניאלי כהנחיית יו"ר הארגון הגאון הגדול רבי זמיר כהן שליט"א, הודיע מייסד הארגון הרב ישראל מאיר ריאני שלא לדחות את פניית האישה, הוא לקח את הסיפור לטיפול אישי, נכנס לעובי הקורה והחל לנבור בתיקי הנישואין של כל הצדדים כדי לבדוק את מעמדה של האישה כגרושה.

לאחר כמה ימי עיון ותשאול נמצאה התגלית החלומית שהפכה את התיק. "מתברר", אומר הרב ריאני, "ששני העדים בנישואין הקודמים של האישה היו קרובי משפחה הפסולים לעדות לכל הדעות, כך שניתן לומר שהיא מעולם לא נחשבה כנשואה, וממילא אין למעמדה כ"גרושה" כל תוקף הלכתי".

הרב ריאני הביא את הזוג לבית הדין בתל אביב, שהראב"ד שלו, הגאון רבי זבדיה כהן, ידוע כמומחה על בתחום דיני היוחסין. הגר"ז כהן פינה מיד את סדר יומו, הכניס את הזוג לדיון מיידי, שבסופו העניק להם היתר נישואין חתום כדת וכדין, כשהוא מדגיש לזוג המרוגש כי הסיפור שלהם נחשב למופלא וחריג ביותר, שכן מימיו לא נתקל בקידושין ששני העדים היו קרובי משפחה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
רבנות =בדיחה
היהודי | 28-05-2019 19:03
נו באמת אתם בדיחה אחת גדולה ועצובה. עים זה נוח ומתאים לרב א אז כן עם לא נוח אז לא מתאים לרב ב אז לא . אתם פשוט בדיחה והלצה.
דת
חילוני | 04-06-2019 21:15
רב -גימטריה 202 .בדיחה עצובה 202 .גם ליצן חביב 202.מנפלאות שפת הקודש.יהדות גימטריה סדם ועמרה 425 גימטריה הרבנות -שקר החן לצערנו ולבושתינו
2
עורך החופה
חיים | 28-05-2019 21:34
מעניין מי היה הרב שקידש אותם ? אולי גם הוא פסול.מלערוך חופות ?!
הבנת הנקרא
ניסים | 30-05-2019 0:39
בכתבה מובא שהתחתנו חתונה רפורמית משמע שלכתחילה מי שיאשר לחתן כהן עם גרושה מלחתן בכלל
3
הכהן שהתחתן עם הגרושה
טלי | 28-05-2019 21:56
מזל טוב שמחה בשבילכם !!! בה שנמצא פיתרון הכל מאת ה'!! תזכו לאושר ועושר ,שמחה ,בריאות וחיים טובים !!! לבחניין עדי עד ילדים ונחת !!
4
תמיד נחמד לשמוע על זוג שהתחתן
אדם | 28-05-2019 22:23
ולא נחמד על זוג שהתגרש
5
מידע
איתן | 29-05-2019 0:14
שמעתי שבמקום שיש חשד סביר שהזוג יחגגו עם זרים, הרב המקדש לוקח בכוונה עדים פסולים כדי שהאשה תשאר פנויה עפ ההלכה.
6
נישואין של גרושה וכהן
ציפורה | 29-05-2019 1:41
זו לא הפעם הראשונה לנישואין כהן וגרושה. מעניין???
7
שאלת תם
ברוך השם | 29-05-2019 17:15
מה דין אורחים בחופה שאינם קרובי משפחה . האם לא נחשבים לעדים? האם קידושין רפורמים נחשבים בכלל קידושין ?
8
כהן גרושה
א | 20-04-2021 23:32
כתוב ששני העדים בנישואין הקודמים של האישה היו קרובי משפחה הפסולים לעדות לכל הדעות, כך שניתן לומר שהיא מעולם לא נחשבה כנשואה אז למדתי שההלכה אומרת אם זוג לא נשוי חיים ביחד ומקיימים יחסי אישות הם נקראים בעל ואשה לכול דבר ולא צריך נשואים כדת משה, וגם למדתי מהמורי ז''ל מתי הגבר נקרה בעלה ? לא שהוא קידש אותה רק אחרי שהוא בעל את האשה, שככה הם בעל ואשה לכול דבר המורי מאיר ריאני לא נכונים וגם הרבנות לא הייתה צריכה לאשר זאת, ברוכים תהיו.