אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ח"כים בליכוד נגד נתניהו: רק המרכז יכול לאשר מיזוג

מרד בליכוד. חברי הכנסת מהעשירייה הרביעית בליכוד, הגישו עתירה לבית הדין של הליכוד, נגד קיום הדיון היום במזכירות הליכוד בנושא שילוב ״כולנו״ ברשימת הליכוד לכנסת. רק למרכז יש זכות לקבוע בנושאי מיזוג

ח"כים בליכוד נגד נתניהו: רק המרכז יכול לאשר מיזוג
  (צילום: סרוגים)

מרד בליכוד. חברי הכנסת מהעשירייה הרביעית בליכוד, מיכל שיר ואריאל קלנר, הגישו לפני זמן קצר עתירה לבית הדין של הליכוד, נגד קיום הדיון היום במזכירות הליכוד בנושא שילוב ״כולנו״ ברשימת הליכוד לכנסת.

הטענה של השניים היא שרק למרכז הליכוד יש את הסמכות לשנות את חוקת המפלגה, או לאפשר שריון של גוף פוליטי נוסף. על פי הדיווחים, יו"ר הליכוד ראש הממשלה נתניהו ישכנע את חברי מזכירות הליכוד לתמוך במיזוג עם כולנו, על אף שחברי הכנסת מהליכוד מסוף הרשימה ייאלצו להידחק למקומות רחוקים יותר.

חברי כולנו ישובצו ככל הנראה אחד בכל עשירייה: משה כחלון במקום ה-5, אלי כהן ב-15, יפעת שאשא-ביטון במקום ה-25 ורועי פולקמן ב-35.

בריאיון לערוץ הכנסת אמר חבר הכנסת מיקי זוהר את הניסיון בליכוד לרכך את המכה לח"כים: "נתניהו הציע לח"כים בליכוד לקדם בכנסת הבאה חוק נורבגי מרובע, שיאפשר לארבעה שרים להתפטר מהכנסת ולהכניס ארבעה ח"כים מסוף הרשימה במקומם"

עוד מוקדם יותר היום שלחו פעילי ליכוד לנתניהו מכתב נגד המיזוג: "הכנסת גורמים זרים לליכוד על חשבון העדפת חברי התנועה – היא פגיעה קשה במנגנון הדמוקרטי", כתבו הפעילים.

"אנחנו קוראים לכם לפעול בכל כוחכם ולמנוע את שילובם של השר משה כחלון ואנשיו במוסדות וברשימת הליכוד. שילובם יבוא על חשבון חברי התנועה שנבחרו לייצג את הליכוד תוך שמירה על מחוייבות לערכים הלאומיים והליברלים שמנחים את הליכוד. מפלגת כולנו לא עשתה זאת".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
כחלון
משה | 28-05-2019 17:14
אני לא מבין את החכים .בעשיריה הרביעית . הם יקבלו את חוק הנורבגי. ( כחלון לא ליכוד ) מאיפה הוא צמח .....כל חייו היה בליכוד ( אני הצבעתי לליכוד ולא לכחלון בבחירות האחרונות )
2
נו
התמים | 28-05-2019 17:15
לא הגיע הזמן שתעיפו את המושחת ביבי לכל הרוחות ? ראו איזה בלגאן הוא עושה כדי להציל את עצמו מכלא. במקום ממשלת אחדות שהייתה מאחדת את העם ופועלת למענו מבלי להיכנע לסחיטות מיגזריות - הולכים לבחירות שיעלו מיליארדים, ישסעו שוב את העם, יהרסו את מערכת החוק ובינתיים המדינה כולה הולכת פייפן. די !!!! העת לשינויים. אנשי הליכוד - תגדלו ביצים. מספיק להיות שפנים. בידכם הדבר לעשותו. סלקו את האיש המגעיל הזה והחליפו אותו באדם שיאחד וירגיע את המדינה.
אחדות
ביבי | 30-05-2019 0:04
סמרטוט... אם אתה כל כך רוצה אחדות מדוע לא נכנסו לקואליציה כל החברים הצבועים שכמוך!
3
מה הקשר לדמוקרטיה? תנו לביבי למשול!
חצופה | 28-05-2019 19:46
העם בחר בביבי, לא בכם! אם רצה היה מציב ברשימה 40 אלמונים ועדיין היה מגיע לאותו הישג! בלי ביבי רשימת הליכוד לא מקבל 18 מנדטים!
4
שפוטה של גדעון סער
סמולנית | 28-05-2019 19:59
גייס חמישי!
5
כתבתי בזמנו לביבי שמיכל שיר 'נחשית תחת הקשית'
עידו 2 | 28-05-2019 20:00
את אשר יגורנו בא. היא עוד תאכיל את הליכוד הרבה רעל
6
סוף סוף פקחו העיניים ויש מרד בליכוד
הגיע הזמן | 28-05-2019 22:28
ביבי לא יכול להחליט לבדו בכל ענייני המפלגה והמדינה. מאחלים לכם בהצלחה ותקחו אתכם גם אנשים מעשיריה הראשונה והשלישית !!!!!!
7
ביבי
גברת | 29-05-2019 6:34
חברי ליכוד יקרים.עדיין אתם מאמינים שדרכיו של ביבי טהורות.טעות גדולה בידכם.הוא תחמן ומניפולטור שאין דוגמתו.יעשה הכל. ימכור אתכם חברי הליכוד .הכל למען מטרתו השלטון .הכסא .אולי עכשו תתעוררו ותבינו שהוא מרמה אתכם.תורידו אותו מהשלטון .מספיק להוליך אנשים שולל.