אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נאפשר לנתניהו למצות את הזמן, מקווה שלא ניקלע לעוד בחירות

בתגובה לפניות אל לשכת הנשיא להתערבותו בכדי למנוע בחירות חוזרות אומר ריבלין: "בסמכותה של הכנסת, להחליט על פיזורה, מקווה שלא נקלע, חלילה, למערכת בחירות נוספת"

ריבלין מגיב: "עד מחר בחצות המנדט לנתניהו"
  צילום: יונתן זינדל פלאש 90

בתגובה לפניות המגיעות אל לשכת הנשיא בבקשה להתערבותו על מנת למנוע בחירות חוזרות נמסר היום (שלישי) מדוברות בית הנשיא:  ״עד מחר בחצות נתון המנדט להרכבת הממשלה בידיו של ראש הממשלה, ח״כ בנימין נתניהו.

הנשיא יאפשר לו למצות את הזמן שניתן לו בחוק כשהוא מקווה שלא נקלע, חלילה, למערכת בחירות נוספת. בסמכותה של הכנסת, על פי לשון אותו החוק ממש, להחליט על פיזורה. לאור זאת, הכנסת על חבריה, כנציגת הריבון, הוא העם, תשא בהשלכות ההחלטה בהמשך דרכה.״

חה"כ שלי יחימוביץ' (הליכוד) פנתה היום לנשיא המדינה, "ממש סמכותך עפ"י חוק, הטל על ח"כ אחר הרכבת הממשלה, ומנע זעזוע וכאוס שלטוניים, שיתוק כלל המערכות, והוצאות כספיות כבירות. מוצה רק תרחיש אחד, אשר לא צלח, משום ששועבד כולו לרצונו של ראה"מ לייצר טבעת הגנה משולבת כדי לעצור את ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
פיזור הכנסת
אבי | 28-05-2019 17:18
אדוני הנשיא ריבלין?נתתה הרבה זמן לביבי ? למה לא לתת למפלגה הגדולה של כחול לבן לנסות להקים ממשלה ?עד מתי תיתן לביבי צאנס?למרות שהוא מואשם בשחיתות ממדרגה ראשונה .ואתה בכל זאת ממשיך לפרגן לו?הוא לא הצליח להקים ממשלה עד מתי תלך לקראתו ?אני רוצה לומר לנשיא ריבלין? דה לך שרוב העם ממש כועס מהיחס שאתה נותן לביבי ?תלך על פי חוק שאומר בזמן שקיבל פעמיים לנסות אנחנו חושבים שצריך לתת סיכוי לגנץ וחבריו להקים ממשלה ?אני אומר לכבוד הנשיא שזה נראה רע מאד היחס שלך לנתניהו? תזכור על תתפלא למה העם כועס עלייך ובצדק אתה עושה הפה והפה? זה לא התנהגות שנשיא אמור להתנהג כך? אני אישית מתבייש שנשיא בגלל שאתה בא מהליכוד ונותן לביבי לצחוק גם עלייך ?מצטער על מילים שאני אומר בשם הרבה מהעם? כדאי שתחשוב טוב מה אתה עושה? גורם קרע בעם? עלייך לא האמנתי שכך תתנהג?מקווה שתיקח את דבריי לצומת ליהך לפני שיהיה מאוחר?
2
לנשיא. בנפול אויביך אל תשמח הוא ינצח בגדול
אורי | 28-05-2019 17:52
ביבי הוא לא רק ביבי אלא ראש הממשלה הכי טוב שהיה למדינה.
3
רוביל'ה מרחביה מחכה לטרף כנחש פתן
עידו 2 | 28-05-2019 19:52
ריבלין מזכיר לי את 'האלמנה השחורה'. או את העכביש היגוסלבי
4
בחירות חוזרות
נפתלי אוחנה | 29-05-2019 7:31
על הליכוד לפנות אל ציבור הרוסי כך שליברמן יעלם בבחירות והפעם הליכוד יקבל 40 מושבים לכנסת לכן כולם מפחדים מבחירתו חוזרות