אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פיזור הכנסת • מיקי זוהר: "פועלים למנוע את רוע הגזירה"

מגעים אחרונים להצלת הממשלה, במקביל התכנסו הח"כים להכין את הצעת חוק לפיזור הכנסת ה-21 לקריאות שנייה ושלישית. זוהר: "עדיין פועלים בכל דרך אפשרית למנוע את רוע הגזירה"

פיזור הכנסת • מיקי זוהר: "ניתן למנוע את רוע הגזירה"
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

המגעים להצלת הממשלה עוד מתקיימים, אבל הוועדה המיוחדת בראשות מיקי זוהר התכנסה הבוקר (שלישי) להכין את הצעת חוק לפיזור הכנסת ה-21 לקריאות שנייה ושלישית.

בפתח הוועדה הודה זוהר בניסיונות הפשרה: "אנחנו עדיין פועלים בכל דרך אפשרית למנוע את רוע הגזירה"

(קרדיט: ערוץ הכנסת)

במהלך הדיון חברי הכנסת העלו בעיות בכספי מימון המפלגות לקראת הבחירות הבאות, בשל טווח הזמנים הקצר בין שתי מערכות הבחירות. נסביר, מפלגה שלקחה הלוואה לצורך מימון קמפיין הבחירות האחרונות, מחזירה את ההלוואה בתשלומים חודשיים. חברי הכנסת ביקשו לדחות את החזר ההלוואה בחודשים הקרובים, על מנת שיהיה באפשרותם לממן את קמפיין הבחירות הבאות, שעתידות להיערך בעוד כשלושה חודשים.

עוד נטען, כי עפ"י חוק מימון מפלגות, מפלגה שתבקש לקבל מקדמה על חשבון מימון מפלגות לקראת הבחירות הבאות, החוק מחייב לנכות את גובה ההלוואה מכספי המקדמות. ומשכך, חברי הכנסת ביקשו שההלוואות לא ינוכו מהמקדמות אלא יוחזרו במקביל.

בנוסף, מפלגה שלקחה הלוואה שגובהה עומד היום על מחצית מגובה סכום מימון המפלגות, לא תוכל לקבל מקדמה. חברי הכנסת ביקשו כי בשל המצב המיוחד, יתאפשר להם לקבל מקדמה על אף ההלוואה שנטלו לקראת הבחירות האחרונות.

אמש, שעתיים אחרי חצות אישרה מליאת הכנסת את פיזורה בקריאה ראשונה, 66 הצביעו בעד, 44 נגד ועוד ח"כ אחד נמנע.

הבחירות נקבעו ליום שלישי י"ז אלול תשע"ט ה-17 לספטמבר 2019, אולם התאריך יכול להשתנות בדיונים לקריאה שנייה ושלישית כשעל הפרק מונחת הצעה לתאריך אחר: 10.9.19.

מגיש החוק, ח"כ מיקי זוהר הציג את ההצעה, ואמר כי "כל מי שיצביע נגד הצעת החוק, יבטיח הקמת ממשלת שמאל בראשות ח"כ בני גנץ. לעומת זאת, מי שיתמוך בהצעה, יבטיח את המשך ממשלת ימין. בצער רב וביגון קודר אני מבקש מכם לתמוך בפיזור הכנסת", דברי זוהר.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
פיזור הכנסת
חיים | 28-05-2019 13:56
הלוואי..אם יש אלוהים.זה הסיכוי של הליכוד לרדת בכמה מנדטים.כחלון ואנשיו בפנים משוריינים וביטן אמסלם וזוהר בחוץ.וליברמן המנצח האמיתי .על תדאג יאיר לפיד... ליברמן יכיר לך את פוטין לתמונה משותפת.
2
ח"כ זוהר. אתה אחד מאסונות של המדינה
א.ס | 29-05-2019 15:29
אסון למדינה אתה
3
חבר הכנסת זוהר הוא רוע הגזרה
א.ל | 29-05-2019 15:32
כבוד חבר הכנסת אתה הוא אחד מרוע הגזרה של עם ישראל