"החללית בראשית זה פייק וכל הזמן עבדו עלינו, העולם שטוח"

מאות אלפים בארה"ב כבר משוכנעים שהעולם שטוח, בארץ אלפים כבר נחשפו, ומי יודע, אולי יבוא יום וכולנו נכיר בטעותנו. האם זה אמור להרתיע אותנו? האם חללית בראשית היא פייק? ואיך כל זה דווקא מחזק את האמונה?

רישיון חופשי. אתר pixabay

הפיזיקאי סטיבן הוקינג פותח את ספרו "קיצור תולדות הזמן" בדו-שיח בין זקנה למדען מפורסם, בו הוא מראה עד כמה תאוריה – מופרכת ככל שתהיה – יכולה לצבור לה קהל מאמינים:

מדען ידוע נשא פעם הרצאה פומבית על אסטרונומיה ואיך כדור הארץ מקיף את השמש, ואיך השמש עצמה חגה סביב הגלקסיה. בסוף ההרצאה קמה גברת קטנה וזקנה שישבה בשורה האחורית ואמרה: "מה שסיפרת לנו, זו שטות אחת גדולה, העולם הוא לוח שטוח המונח על גבו של צב ענקי".

המדען העניק לה חיוך מתנשא לפני שהשיב בשאלה: "ועל מה עומד הצב?".

"אתה פיקח גדול, בחור צעיר, פיקח גדול", אמרה הגברת הזקנה,"אבל יש צבים כל הדרך עד למטה!".

סטיבן הוקינג בעת ביקורו באוני' תל אביב בשנת 2006.. צילום: שאטרסטוק

העולם הוא שטוח ומוקף בחומות של קרח

בואו נעשה קצת סדר במה המדע מאמין בימינו: המודל ההליוצנטרי – השמש היא במרכז מערכת השמש ולא כדור הארץ שמסתובב סביבה, כדוה"א נמצא בתנועה סביב השמש וגם סביב עצמו,  והסיבה לסיבובו סביב השמש, והסיבה שהירח סובב סביב כדוה"א, הוא כוח המשיכה (מה שגורם לתפוח בעולם שלנו ליפול מהעץ). עונות השנה תלויות בסיבוב כדור הארץ סביב השמש, היום והלילה תלויים בסיבוב כדור הארץ סביב עצמו, הירח אינו מאיר אלא מקבל את אורו מהשמש, וכמובן-כדור הארץ הוא עגול.

עד כאן הכל טוב ויפה. אבל מתן גורודיש, יוכיח לכם שכל מה שהאמנתם עד היום הוא קונספירציה של המדענים והאמת היא כמעט הפוכה לגמרי: כדור הארץ הוא שטוח ומוקף בחומות קרח שמונעות מהאוקיינוסים להישפך לחלל, אין כזה דבר כוח כבידה, הכוכבים המנצנצים בשמיים הם פנסים, אי אפשר לצאת מכדור הארץ כי יש רקיע שחוסם אותנו, ולכן כל צילומי החלליות הם זיוף, כמו גם התמונות של כדור הארץ מהחלל. לדבריו, האמריקאים גילו את זה כבר בשנת ה-50' בקוטב הדרומי – והבינו שישנן חומות של קרח סביב כדור הארץ והם מסתירים את האמת.

מאות אלפים בארה"ב כבר משוכנעים שהעולם שטוח, ובארץ כמה אלפים כבר נחשפו לתאוריה לעומקה, ומי יודע, אולי יבוא יום וכולנו נבין בטעותנו. אז למה כל התאוריה החדשה לא אמורה להתריע אותנו? איך מוכיחים שלא הייתה נחיתה על הירח,  ואיך כל זה דווקא מחזק את האמונה?

תורת היחסות זה פייק, איינשטיין ידע את האמת והסתיר אותה

מתן גורודיש מסתיר אצלו בפנים סוד גדול: הוא מהמומחים בארץ לתאוריית העולם השטוח שסותרת את כל מה שהמדע מאמין בו בקשר למודל כדור הארץ והיקום. גורודיש הוא לא מה שאתם מתארים לעצמכם: בן 42, נשוי עם 3 ילדים ומתגורר באלקנה, סמג"ד לשעבר בשריון בשירותו בסדיר, והיום משקיע ויזם נדל"ן. אז איך מגיעים לזה?

לפני שנתיים וחצי הפתיע קיירי אירווינג כוכב ה-NBA כשטען בפודקסאט עם חבריו לקבוצת הכדורסל קליבלנד כי העולם שטוח ולדבריו זו אפילו לא תיאוריית קונספרצייה: "אני אומר לכם, הם משקרים לנו. הם מכוונים אותך למה להאמין ולמה לא". כשנשאל ארווינג הוא יכול להאמין לתאוריה שהמדע הפריך: "ראיתי הרבה דברים שמערכת החינוך אמרה שהם אמתיים והתגלו כשקריים לחלוטין".

ההשפעה של דבריו הייתה כמעט מיידית. מאות אלפי מעריציו שנחשפו לדבריו החלו לשאול את עצמם על מה הוא מדבר. לאחר תקופה ארוכה הוא כבר התנצל על דבריו ואמר שאינו בהכרח תומך בקונספירציה: "מורים למדעים האשימו אותי שבגללי הם צריכים לשנות מחדש את כל מערכת הלימודים". אגב, גם סטף קרי, כוכב הגולדן סטייט העלה מחדש את השיח שאמר הוא לא חושב שבני אדם נחתו על הירח.

קיירי אירווינג. פרץ את השיח על התאוריה. צילום: שאטרסטוק

"אחרי שהמשכתי לחקור הבנתי שמשהו לא כשורה"

גורודיש שמע את דבריו של אירווינג לפני למעלה משנתיים, וכאחד שחובב פיזיקה ואסטרונומיה החליט לחקור את הנושא. אמנם הוא למד במגמת פיזיקה בתיכון אך בהשכלתו האקדמאית הוא עם תואר ראשון בהיסטוריה צבאית ותואר שני במנהל עסקים.

"שמעתי במקרה את שחקן ה-NBA קיירי אירווינג שאמר: 'עובדים עלינו, העולם שטוח, תבדקו'. בתור אחד שמאוד אוהב את התחום, אמרתי לעצמי: מה זה השטויות האלה. התחלתי לבדוק על מה הוא מדבר שכל מה שלמדנו וכל מה שאנחנו מכירים הוא לא אמתי.

"ישבתי כל יום 3-4 שעות על כל ההוכחות שהעולם עגול, וכל הנושאים המדעיים והפיזיקליים של המודל ההליוצנטרי ולאחר מספר חודשים של חקירה שמתי לב שלא הייתה אף הוכחה מדעית מדידה למודל הההליוצנטרי".

"אין שום הוכחה של מהירות כדור הארץ, שאנחנו עגולים, שום מדידה של כוח הכבידה של ניוטון, אין הוכחה לגרעין כדור הארץ. המשכתי לחקור והבנתי שמשהו לא כשורה. התחלתי לערב את החברים והמשפחה והגעתי למסקנה שהעולם הוא לא עגול".

אלברט איינשטיין היה מהבודדים שידעו את האמת והסתירו אותה. צילום: שאטרסטוק

למה זה חשוב לך לשכנע אנשים אחרים? מה אכפת לך? "אני לא רואה את עצמי כמיסיונר", אומר גורודיש, "האמת הכי חשובה לי גם אם אני מקריב 'קרבנות חברתיים' – חושבים אולי הוא לא שפוי, איזה שד נכנס בו, אבל אכפת לי מהאמת שהיא נר לרגליי ולכן אני הולך הולך וממשיך את המסע הזה".

מסע לאן? "המסע לספר את האמת, שכמה שיותר ייחשפו ויחקרו בעצמם, אני מדגיש את זה. מי שהגיע להכרה שהעולם שטוח זה אחרי תהליך של חודשים. בהתחלה פקפקו, ולאט לאט חוקרים וחוקרים, ואז פתאום בלילה נופל האסימון ומבינים שוואלה, עובדים עלינו והעולם שטוח. זה תהליך פנימי שאתה עובר עם עצמך אחרי חקירה ממושכת".

עובדים עלינו? עד כדי כך? "כן, המדע מטעה במכוון. אני תוחם את כל מה שאני אומר: הוא מטעה אותנו בכל מה שקשור למודל ההליוצנטרי בלבד".

המדע עבר הרבה מאז ימי הביניים, עברנו את איינשטיין ותורת היחסות ומהירות האור: "תורת היחסות זה פייק, כל מה שהוא איינשטיין אמר על מהירות האור זה ניסוי מחשבתי-תאורטי. אי אפשר להוכיח את תורת היחסות".

אין כזה דבר כוח המשיכה

אוקיי, תביא כמה דוגמאות לסבר את האוזן במונחים שגם מי שלא מומחה לפיזיקה יכול להבין:

"נתחיל עם כוח המשיכה, עליו נשען המודל הההליוצנטרי – וחשוב להגיד שבמודל הזה ישנם הרבה סעיפים שכל אחד קשור בשני, לכן אם אתה 'מפיל' כביכול משהו אחד במודל אז כל הבניין מתמוטט".

מתן גורודיש (משמאל) עם רוב סקיבה בכנס של העולם השטוח בנובמבר 2018 בדנבר קולורדו. רוב סקיבה הוא אחד הגדולים בחקר העולם השטוח

בשנת 1667 המציא ניוטון את משוואת הכבידה, וכולם מכירים את הסיפור עם התפוח שנפל עלה ראש שלו. המשוואה שלו עשתה אז סדר בכוחות שמופעלים. אבל רק לאחר 111 שנה מצאו כמה שווה 'הקבוע האוניברסלי' – אחד הרכיבים במשוואה של ניוטון. ואני שואל באמת: איך אתה יכול להמציא משוואה שמשנה את האנושות – שאין לך את הקבוע המרכזי שיכול להוכיח את זה.

בסופו של דבר, הטענה שלי היא שאין כזה דבר כוח משיכה. לא משנה כמה מרכיבים יש במשוואה של ניוטון, ולא משנה איך תהפוך את זה, בסוף יש רק משתנה מרכזי אחד שחשוב והוא צפיפות החומר. מה שיותר כבד מהאוויר יורד למטה, אבל מה שקל מהאוויר עולה למעלה. אתה יכול לראות את זה בקלות אם תיקח בלון הליום שפשוט עולה למעלה. איך כוח המשיכה הגדול שמחזיק אוקיינוסים ואת הירח לא מצליח להוריד בלון הליום? התשובה היא פשוטה: אין כזה דבר כוח משיכה. רק בגלל שבבלון הליום הצפיפות שלו קטנה מהאוויר לכן הוא עולה למעלה. זה מה שחשוב.

דבר נוסף למה כוח המשיכה הוא פייק – אף פעם לא מדדו אותו. הרי כוח משיכה לפי המדע לא פועל רק למטה אלא יש גם כוח משיכה אופקי בין שני גופים. לפי המדע יש 200 ניוטון (הכוח שאתה מרגיש שאתה מחזיק שקית של 20 ק"ג) בין שני מגדלי עזריאלי. ביקשתי במשך שנה מפיזיקאים: בואו תמדדו את הכוח המשיכה האופקי בין שני מגדלי עזריאלי, ואף אחד לא הצליח למדוד או להראות אפילו מכשיר מדידה שיכול למדוד את כוח המשיכה. אני אומר: הכוח לא קיים ולכן כל מכשיר מדידה – אם הוא ישנו – יראה תוצאה אפס. אם אתם אומרים שיש כוח משיכה אז תראו. אבל אין שום מכשיר מדידה כזה ואף פעם לא מדדו את כוח המשיכה.

עוד משהו על כוח הכבידה: החומר האפל. המדע שואל איך זה שביקום יש מסה ענקית שלא תצליח להחזיק את משוואת הכבידה של ניוטון, ולכן היקום היה צריך לקרוס. אבל בגלל שהוא לא קורס אז המדענים המציאו את החומר האפל – מסה שאינה נראית, אינה מדידה ואינה מורגשת, שאם מכניסים אותה למשוואת הכבידה של ניוטון אז יש מספיק מסה להחזיק את היקום במקומו. אבל אף אחד לא מדד או הרגיש את החומר האפל, ובלי החומר האפל אין כוח כבידה, ובלי כוח הכבידה אין את המודל ההליוצנטרי – כי כמו שאמרתי: אם מרכיב אחד לא נכון אז כל המודל קורס.

אם הוכחתי שאין כוח כבידה אז כדור הארץ לא סובב סביב השמש, ואם אני מוכיח שאין גרעין כדוה"א אז הוא לא כדורי ועוד. זה היופי, אני לוקח הרבה נושאים ומראה ספק סביר בכל נושא ונושא, וברגע שמשהו אחד נופל – כל מגדל הקלפים אמור לקרוס.

ניוטון והתפוח. יש כוח משיכה? צילום: שאטרסטוק

המדע מסתיר את קיומו של אלוהים

המדע אומר: העולם כדורי ומסתובב סביב השמש, אתה אומר: צלח שטוחה והשמש והירח מסתובבים סביב העולם. מה הנפקא מינה? למה שהמדע של ימינו ישקר?

"למדע יש שתי סיבות מרכזיות לשקר: האחת היא להסתיר את קיומו של אלוהים והשנייה היא לשלוט בהמון".

בעולם עגול יש מפץ גדול, הכוכבים הם צבירי ענני כוכבים וכולנו נוצרנו מאבולוציה דרך מיליוני שנים. ישנם עוד טריליוני כוכבים ויכול להיות שיש אדם במקום אחר, או מציאות של חייזרים.

בעולם שטוח לעומת זאת אנחנו קבועים, מערכת סגורה עם רקיע שעוף אותנו ושסוגר אותנו. אין יוצא ואין בא וכל מה שמראים לנו עם החלליות לא יכול לקרות. אנחנו פשוט כלואים. השמש והירח מסתובבים סביבנו פעם אחת ביום.  אנחנו קבועים ולא נעים, ולכן מישהו חייב לשים אותך פה ויש בורא ליקום – זה לא הטבע.

מישהו שם אותך במערכת סגורה. לכן גם אין אבולוציה ולכן אין חייזרים. למה אין חייזרים? כי הכוכבים הם לא מוצקים שניתן לדרוך עליהם. הם סוג של פנסים, מאירים, וגם הירח מאיר מעצמו ולא רק מקבל את אורו מהשמש, כמ שכתוב בתורה: המאור הגדול והמאור הקטן. שאר הכוכבים מנצנצים והם פנסים קטנים לעומת הירח והשמש.

הכוכבים לא נמצאים טריליון שנות אור מאיתנו אלא נמצאים אלפי ק"מ בלבד בשמיים, והכוכבים לא עם קוטר ענק של מיליוני ק"מ אלא קטנים מאוד: עשרות ק"מ בלבד של קוטר, הם קרובים אלינו וקטנים, וגם היקום שלנו יחסית קטן.

העולם שלנו הוא צלחת עם רקיע מעליו, ואף אחד לא יודע מה יש מתחתינו. השתוממתי שלמדתי על גרעין כדור הארץ ומתברר שאין הוכחה. היה לי ויכוח עם אחד האסטרונומים הגדולים במשך יומיים באתר רוטר, ובסוף הוא הודה שגרעין כדור הארץ הוא מודל פיזיקלי ומתמטי בלבד. ברוסיה חפרו 12 ק"מ והמכונות נתקעו, וגם רעידות האדמה הגדולות בדרום מזרח אסיה הגיעו עד לעומק של 30 ק"מ בלבד. לכן שמדברים על ליבה וגרעין זו תאוריה, וזה חשוב כי טוענים שגם השמש פועלת על ידי גרעין – אבל אם אין הוכחה לגרעין כדור הארץ אז מי אמר שיש הוכחה לגרעין השמש.

המדע מנסה לשלוט בהמון

סיבה נוספת של המדע לשקר הוא הכוח לשלוט בהמון. ישנן הרבה מציאויות שמספרים לנו שהם אינן נכונות. מלמדים על המודל ההליוצנטרי – שרק הבכירים ביותר של המדע יודעים שזה לא נכון ומשקרים. איינשטיין ידע את האמת ושיקר.

כפי שאמרתי ישנן מציאויות רבות שאנחנו מכירים שהן שקריות, טכנולוגיות ופוליטיות. ישנן טכנולוגיות שמשקרים לנו שהן עובדות כמו חלליות, לוויינים וטילים מסויימים. הרבה אירועים מההיסטוריה שאנחנו מכירים שהם שקריים וחלק מההיסטוריה לא קרתה כמו שאנחנו חושבים. אחת מהסיבות לשקר היא נתינת תקוות פיקטיביות לאנושות.

האמריקאים גילו שיש רקיע שסוגר אותנו בשנות ה-50 במבצעי deepfreeze באנטרקטיקה, והמציאו את נאס"א בשנת 1958. בגלל שיש רקיע המשמעות היא שאין יוצא ואין בא, לכן כל החלליות, המעבורות חלל, הלווינים ודברים כאלה – הכל פייק. גם חללית בראשית שישראל ניסתה להנחית על הירח. הרקיע הוא דבר מוצק שפיזית עצר אותך ואני לא יודע ממה הוא עשוי. אבל זו הסיבה שאף בן אדם לא יכול לקחת סירה או מטוס ולעבור את קו 60 דרום באנטרקטיקה, ויש אמנה של 46 מדינות משנת 1959 שמונעת מכל בן אדם להגיע לשם. הסיבה: שם הרקיע מתחבר, בשוליים של אנטרקטיקה. חומות של קרח שעוצרות את האוקיינוסים מלהישפך.

רקיע שסוגר עלינו זה לא מדכא? אולי זה מובן למה מסתירים את זה: "מי שמגלה את הרקיע חי כמו הסרט 'המופע של טרומן' שכל החיים שלו הם זיוף והכל פייק. אני חי כמו טרומן אחרי שהוא מגיע לקצה ומגלה שיש משהו אחר. השאלה היא אם עדיף לחיות ככה.

ממה שאמרת שהמדע מסתיר את קיומו של אלוהים, זו גם סיבה שמניעה אותך כאדם דתי? "אני מאמין שיש אלוהים, אבל התאורייה והמודל של עולם שטוח מגיעה אליי בהיבט הפיזיקלי והמדעי, ריאות והוכחות. אבל ברור שזה מחזק את מה שחז"ל דיברו עליו, על ארץ שטוחה ושיש רקיעים, וזה נותן לי גושפנקה ותומך. אבל לא נכנסתי למסע הזה בגלל האמונה, רק בעקבות כך שזה תומך במה שחז"ל דיברו עליו זה תורם ומגביר את האמונה".

אמרת שכל אחד צריך לחקור בעצמו, איזו שאלות תוכל להביא שצריכות עיון בקשר למדע של ימינו?

הסיבה הראשונה להתחיל להאמין בעולם שטוח זה כי מים לא מתמקרים. אין אף הוכחה שאנחנו עגולים. גם שאתה טס במטוס הכל נראה לך שטוח. אף בן אדם לא ראה גם בגובה 12 ק"מ שמשהו עגול בעולם שלנו. גם אם תהיה בלב ים ותראה למרחקים של עשרות ק"מ לא תראה עקמומיות.

עוד: אנחנו לא מרגישים בתנועה. לפי המדע אנחנו מסתובבים על פני העולם 1600 קמ"ש סביב עצמו (כדהו"א מסתובב סביב צירו), ועוד 107,000 קמ"ש סביב השמש, ו-850,000 קמ"ש עם השמש אנחנו מסתובבים מסביב לשביל החלב, ושביל החלב עצמו מסתובב במהירות של 2 מיליון קמ"ש מסביב ליקום. כל התנועה העצומה הזאת ואף אחד לא מרגיש כלום. בנוסף: אין מדידה לכך שאנחנו נעים בכלל.

שאלה שלישית היא מה דיברנו בהתחלה על צפיפות החומר ובלון ההליום שמצליח להילחם לבדו בכוח הכבידה שמשאיר את האוקיינוסים והירח דבוקים אבל דווקא הוא עולה למעלה.

המופע של טרומן: כמה באמת יודעים את האמת?

אז למה באמת אנחנו ככה? למה בני אדם לא עפים בחלל? "ככה האדם תוכנת. כמו שיש 2 כליון ו-2 ריאות אבל לב אחד, ולא יודעים למה, כי ככה. אז הרבה דברים לא יודעים למה האדם תוכנת ככה".

המשפחה והחברים תומכים בכך? האמינו? "אשתי עדיין אתי, היא לא בהכרח מאמינה אבל לא פוסלת. רק אומרת שאני משקיע בזה יותר מדי זמן. מאאז שפרסמתי לפני חצי שנה חומרים, לפחות 100 איש שלחו לי באי-מייל הודעות שאמרו שהם השתכנעו. לפני שנתיים וחצי שהתחלתי את המסע היו בודדים, היום הרבה מכירים וכבר לא מבטלים כמו שלפני שנתיים הם צחקו וביטלו".

"עוד נתון מעניין: ההבדל בקהל היעד. מי שמעל גיל 30 – רוב הסיכויים שלא ישתכנע. דווקא בני 15, 20, צעירים, כמו כל דור ה-Z ששואלים שאלות ולא מאמינים לכל פייק ניוז, הם אלו שיותר מאמינים ופתוחים לחקור עצמאית והם יעשו את השינוי עוד 10 שנים".

"המסר המרכזי שלי הוא: אל תאמין לא לי, ולא לאף אחד אחר, תחקור כל דבר. תבדוק. אני הגעתי למסקנות בגלל החושים שלי ובגלל הפיזיקה הפשוטה ומדע של כיתה ד' שמצליח לנפץ את כל המודל ההליוצנטרי שאין לו אף הוכחה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
54 תגובות - 35 דיונים מיין לפי
1
למה לפרסם שטויות כאלה?
איש אחד | 31-05-2019 13:43
ניסוי פשוט של כיתה ד' מראה שהוא מדבר שטויות: קח בלון הליום. שים אותו במיכל ותשאב את האוויר. הבלון יפול לרצפה. את רדיוס כדור הארץ ידעו כבר ביוון העתיקה. לדעתי כל העניין של הארץ השטוחה הוא קונספירציה שמפיצים הרוסים כדי לגרום למערב לזנוח את המדע...
מה ההבדל בינו לבין צי שמאמין בניסים כמו
אז מה | 01-06-2019 21:09
חציית ים סוף, גן עדן ושאר מעשיות?
בלון הליום ינחת בוואקום? הוא יתנפח ויתפוצץ!!!
רון בלון | 31-05-2019 17:37
אם תכניס בלון הליום לתוך מיכל ותשאב מהמיכל את האוויר הבלון יתנפח ויימתח עד שהגומי לא יוכל לעמוד עוד במתח והבלון יתפוצץ. זה מה שקורה לבלוני הליום שממריאים אל על עד שמגיעים לגובה בו הלחץ האטמוספרי כל כך נמוך עד שהפרש הלחצים בין פנים הבלון והחוץ גורם לניפוחו עד להתפוצצות.
2
הוא צודק תמיד הרגשתי שהעולם שטוח בעיקר
וולוולה שוורצפיש | 31-05-2019 13:59
בגלל שבתורה לא כתוב שהעולם עגול ולא יכול להיות שהתורה התעלמה מדבר כל כך חשוב.
גם לא כתוב בתורה שצריך לנשום. אתה מוזמן להפסי
נדב | 01-06-2019 22:12
-
משמע שהתורה שיקרית
א | 01-06-2019 0:30
תאוריות מוכחות רבות לא קיימות בתורה. זה שהיהדות שיקרית זה לא כ''כ ייחודי - כל הדתות שיקריות.
3
עולם שטוח?
עילן ראמון | 31-05-2019 14:04
תתנדב לטוס במעבורת חלל של נאסא, הרוסים או הסינים ולראות במו עיניך שהכדור עגול, או שגם אז תגיד שמה שאתה רואה בעיניים זה פייק?!
אין חלל
ניר | 31-05-2019 17:37
הייתי שמח להצטרף למעבורת חלל לירח... אבל אין באמת חלל ואף פעם לא היינו בירח... הכל פייק אחד גדול...
4
עולם שטוח
אמנון | 31-05-2019 14:09
בזכות מתן אני נוטה להאמין בעולם שטוח, בייחוד בגלל המים, מן גרם לנו לחשוב ולא להאמין למשטר השקרן. מתן, כל הכבוד.
5
גם הראש של ליברמן שטוח
אהרן דרעי | 31-05-2019 14:26
כולם חשבו שהראש של ליברמן עגול.וזקנה חכמה אחת אמרה שהראש שלו שטוח.ומסתבר שהיא צדקה.בניגוד לדעתם של פובלציסטים.עיתונאים קטנים.וגם חכים ידועים.ופרפסורים מכובדים יות ומכובדים פחות.ככה זה תמיד תהיה אשה מסכנה וחכמה.שתאמר בצניעות ובענוה את דעתה וכולם יבוזו לה והיא תצדק.וזה לא אגדה אורבנית.כי אם אמת לאמיתה.שבת שלום
6
העולם בצורת גליל בכלל
גלילאו | 31-05-2019 15:29
בקטבים יש חומות קרח אבל מה קורה במזרח ובמערב?!!
7
הטבע לא סותר את קיומו של הבורא ,
סתם מישהי | 31-05-2019 15:34
עולם מלשון העלם הבורא ברא את החוקיות בטבע על מנת שתהיה לנו זכות בחירה
8
להאמין לעולם שטוח? זה לא נורמלי!
מאן דהו | 31-05-2019 15:56
דוגמה מצוינת לכך שלכל תאוריה – הזויה ככל שתהיה – אפשר להתרגל. לפני שלוש שנים לא היו נותנים מקום לדעות כאלו להישמע, בטח שלא להסתכל עליהן כלגיטימיות. מזכיר לכם משהו? רמז: חזון.
9
בעיקר לרחם על אנשים כאלה
אבי | 31-05-2019 16:07
עצוב
10
פוסט מודרניזם במיטבו
משה | 31-05-2019 16:34
דביל אחד שאינו בקיא מתיימר ללמוד נושא ומגיע למסקנות הכי הזויות שיש. דבר פשוט: אם העולם שטוח, מה גבולותיו? למה מאירופה אתה מגיע לסין כשנוסעים מזרחה ומאמריקה שהיא מערבית לאירופה מגיעים לסין כשנוסעים מערבה? (עצוב שצריך להוכיח דברים פשוטים) אבל אני שמח שהוא אומר שטויות בפיזיקה ולא בתורה, אבל לצערנו היום הפוסט מודרניזם השתלט גם על התורה, שכל בעל בית וכל בחור ישיבה מתחיל מביע דעתו בכל עניין וחולק על גדולי ישראל הבקיאים בכל חדרי התורה...
פשוט מאוד
איינשטיין | 02-06-2019 15:52
מיכוון שהקוטב הצפוני במרכז, כשאתה הולך ישר אתה הולך במעגלים סביבו ולכן אתה חוזר לאותה נקודה לא כי העולם כדורי אלא כי הוא עדול בצורת צלחת ואת ההולך המעגל. ראה מפת העולם השטוח
11
העולם הוא בכלל סימולציית מחשב.
מיסטר סמית' | 31-05-2019 16:40
אין שום משמעות לשאלה אם הארץ כדור, צלחת שטוחה, בייגלה, קוביה, גליל, בטאון החמאס או ביביתון. אנחנו חיים בהדמיית מחשב והארץ וגם אנחנו איננו קיימים במציאות בכלל. חבל על כל הויכוחים העקרים האלה. סתם בלבולי מוח של אנשים לא קיימים שמחפשים פרסום בכל מחיר. ולמתן גורודיש המצחיקול, עשה לעצמך טובה, תפסיק לעשות מעצמך בדיחה ותוריד את סדרת ההרצאות המביכות והילדותיות שלך מהיוטיוב, או שלפחות תספק טיעונים פחות אינפנטיליים ומופרכים להוכחת התיאוריות שלך ותציג אותם על שקפים פחות מגוחכים. יש ביוטיוב אינסוף דוגמאות לסרטוני חובבים שנעשים בצורה מקצוענית. אין שום הצדקה לכך שדוקא הסרטונים המבישים שלך ברמה של גנון.
עוד פרדוקס...
א | 01-06-2019 15:10
אז איך נוצרו אלה שלטענתך יצרו אותנו?
12
קמפיין "הארץ השטוחה" = ניסוי חברתי מטופש
הארכיטקט הגדול | 31-05-2019 16:47
כל הסיפור הזה של הארץ השטוחה הוא רק עוד ניסוי חברתי, אחד מיני רבים, שמטרתו להוכיח כמה קל לשכנע את הצי-בור בשטויות אם חוזרים על השטויות האלה די פעמים. הנה, יש ניסוי כזה שהצליח כבר בגדול. הרבה ישראלים מאמינים באמת ובתמים שישראל שלחה חללית שניסתה לנחות על הירח. מי שיקרא את הראיונות עם המהנדסים והמנהלים של הפרויקט חללית בראשית באתרי משרד המדע וסוכנות החלל הישראלית יבין מיד שצוחקים עלינו בפרצוף ולא מנסים אפילו להסתיר את זה. אכן חציר העם, יבש היה כעץ, אכן חלל העם, חלל כבד אין קץ;
13
פששש יש לך אמירה
חיים | 31-05-2019 16:51
מה אם הוא צודק באמת שמדעי החלל ילכו לעזאזל
14
עולם שטוח - טענה נוצרית ידועה מאד
יהודי | 31-05-2019 17:21
וכל הסרטונים ביוטיוב על זה נובעים מהנצרות. זה אחד משורשי המאבק בין נצרות למדע. בניגוד ליהדות שאין בינה לבין המדע שום מאבק.
תמצא את המאמר "דמות השמים והארץ על פי חז"ל"
מתן גורודיש | 02-06-2019 13:57
המאמר דמות השמים והארץ על פי חזל באתר יהדות. (אי אפשר לצרף קישור) חזל של היהודים (לא של הנוצרים) דיברו על עולם שטוח ורקיעים ראשי פרקים: תוכן העניינים פתח דבר א. דמות השמים והארץ על פי חזל ב. מסלול השמש במשך הלילה ב]א[. מלמעלה או מלמטה: מחלוקת חכמי ישראל וחכמי אומות העולם ב]ב[. מלמעלה או מסביב: מחלוקת רבי אליעזר ורבי יהושע ב]ג[. מלמעלה או מסביב: מחלוקת רבי יהודה בר אלעאי וחכמים ב]ד[. מלמעלה )בתיק( או מלמטה )במחילה(: מחלוקת רבי יהודה וחכמים לפי מדרש הלל ב]ה[. השמש כבה מידי ערב ג. הזריחה והשקיעה ועובי הרקיע ג]ב[. מפני מה השמש אינה שוקעת באמצע הרקיע? ג]ג[. זמני הזריחה, השקיעה וחצות היום הם אחידים בכל העולם ד. גודל העולם ה. צורת העולם ה]א[. צורת העולם כמרובע או כעיגול ה]ב[. העולם ככדור ה]ג[. הארץ והשמים ככדור חלול 2 חקרי יהדות ה]ד[. כדורם של השמים ה]ה[. העולם דומה לעין ה]ו[. העולם המלאכותי של חירם מלך צור ה]ז[. העולם כעטרה או כאפי קבאי ה]ח[. ספרות הזוהר נספח א - שיעור המיל והפרסה נספח ב - שיעור הליכת מיל נספח ג - שיטת רבינו תם בעניין 'בין השמשות' נספח ד – עדי הנוסח למחלוקת חכמי ישראל וחכמי אומות העולם )פסחים צד עב(
15
בעזרת החישובים של חוקי ניוטון מטוסים ממריאים
פופו | 31-05-2019 18:43
רכבים נוסעים, וכו' ולגבי הקישקוש עם הבלון: על פי חוקי ניוטון כוח המשיכה שווה ל9.8 כפול המסה ולכן המסה (משקל) של הבלון כלכך נמוכה עד שזה יעלה למעלה
אהה... נחמד אבל לא
מישהי | 01-06-2019 22:11
בקשר לבלון- על הירח הוא היה נופל. המסה שלו צריכה להיות מינוס כדי שהוא יעלה במקום לרדת במשוואה של ניוטון. הקטע הוא שהאוויר תופס את מקומו של הבלון כי הוא צפוף יותר
16
זה מטומתם
בן אדם | 31-05-2019 18:51
נו באמת אתם רציניים. כאילו באמת . יש מלא הוכחות שלא משנה מה אפשר להוכיח בעזרתם שכדור הארץ עגול. והסיבה שהכי משכנעת זה העובדה של הטיסות בין יבשות, קיום של אזורי זמן והים.לדוגמא כאשר סירה מתקרבת ליבשה רואים קודם כל את התורן שלה ולא את כולה ישר.
17
כדורי. שטוח. מה זה חשוב
קתינקא | 31-05-2019 20:31
העיקר שאדוני רצח 6 מליון יהודים ע'י שליח
18
למה?
אילן | 01-06-2019 7:25
למה אתם מרגישים צורך לפרסם דברי הבל שכאלה? גיבוב של שטויות במסווה של תיאוריה. לבן אדם אין מושג, הוא משתמש במילים ובטיעונים בהקשר הלא נכון שלהם, מייחס אפס חשיבות לתרבות מדעית אנושית בת אלפי שנים והדבר הגרוע מכל הוא שאתם נותנים לזה במה.
19
פיזיקה על קצה המזלג
ח | 01-06-2019 9:54
קבוע נעלם שנמצא אחרי 111 שנה ? ניוטון ניסח את המשוואה F=MxA כאשר A הקבוע הנעלם שאתה מדבר עליו (תאוצת כדוהא 9.81 m^2/2) נמדד מאוחר יותר עקב הצורך במאות ניסויים (דוגמאת ניסוי עזריאלי שציינת) בכדי לקבוע באופן סטטיסטי את תאוצת כדוהא בעת העתיקה. נקודה נוספת, ניוטון היה נוצרי מאמין אדוק, זה לא כל כך מתיישב עם הרצון שלו למחוק את האמונה ולשלוט באנשים..... נקודה אחרונה, לקחת אוסף של מונחים בפיזיקה ועשית סלט, בערך כמו שחילוני אומר איש איש באומנתו יחיה, כל מה שאתה רואה סביבך מבוסס על מכניקה ניוטונית, הבית שאתה גר בו, האוטו שאתה נוסע בו, הכביש אתה נוסע עליו, אפילו אורתופדים ופיזותרפיסטים לומדים ומשתמשים במכניקה ניוטונית, רוצה לעשות מחקר אמיתי בנושא, אל תתעצל, לך ולמד תואר בפיזיקה, אם גם אחרי זה תחשוב שהעולם שטוח, נדבר....
אתה טועה. G קבוע אוניברסלי הוא לא g תאוצה
מ. ג. | 01-06-2019 21:24
אתה טועה. G קבוע אוניברסלי הוא 6.67 כפול 10 בחזקת מינוס 11. מספר מאד מאד קטן זה לא g תאוצה של 9.81
20
ערמות וגיבובים של קשקושים "מלומדים"
גיא | 01-06-2019 10:26
קראתי בעיון, ואני חייב לומר שמדובר בערימה של שטויות. למרות שהוא טוען שלא ניתן להוכיח את שהמדע חושב כיום (לווינים זה שטויות?? זו פשוט טענה של כסילים), אין הוא יכול להוכיח את טענותיו? ארהב גילו בשנות ה 50.... , מאיפה הוא יודע זאת בדיוק? קרא באינטרנט?! אי אפשר לעבור את קו 60.... , איך הוא יודע? האם חתר בעצמו בסירה ונתקע בקיר?! כמובן שלא, סביר להניח שקרא באינטרנט. ולקינוח, המדע מסתיר את האמת ורק רוצה לשלוט בהמונים? הרי המדע בדיוק טוען את ההיפך על הדתות... בקיצור, איש באמונתו יחיה. אבל המרחק בין זה לטענות מרחיקות לכת ולא מבוססות, הוא כאלפי שנות אור (אהה סליחה, היקום שטוח. המושג שנות אור גם אינו קיים)
יש אמנה שאי אפשר לעבור דרומה. דו שיח עם הפקיד
מתן גורודיש | 02-06-2019 11:57
איך אני אוהב את המזלזלים, אבל הנה אענה לך הייתי בקשר עם הפקיד האמרקאי שאחראי על אכיפת האמנה האנטרקטית שאסור לעבור את קו 60 דרום ללא אישור. הוא הסביר לי את כל התהליך הארוך והמייגע מה צריך לעשות, ואז שאלתי אותו ונניח אני לא מקבל אישור ועובר את 60 דרום, מה יקרה לי. ראה את תשובתו: Set: Wedesday, April 4, 2018 1:01 PM To: Subject: Re: Departmet of State Advace Notificatio: Gorodish Expeditio to 68 Degrees south to see the 24 hour su First thaks! WOW - to orgaize a voyouge to Mars it much easier.... I will follow your istructios of course, but what happes to someoe that passes 60 S without permit ad without courdiate with the authorities? Do the authorities stop him by airplae or by ship before Atartica? Thaks Mata Dear Mr. Gorodish: Thak you for your email. I suspect that you will fid the process more straightforward tha it may first appear (yes, it will take some time to complete). If you still fid the process dautig, there are cosultats who ca assist you with these matters. If you so desire, you could cotact the Iteratioal Associatio of Atarctic Tour Operators (IAATO) ad ask them for a referral. As to your hypothetical voyage without a permit, I am sure you posig such a questio i jest as I kow you would ot wish to ru afoul of U.S. crimial or civil law that gover such matters. If you are so iclied, you may wish to review the Atarctic Coservatio Act (ACA) of 1978 as ameded by the Atarctic Sciece, Tourism, ad Coservatio Act of 1996. The ACA prescribes both civil ad crimial pealties for violatios at 16 U.S.C. Sectios 2407 ad 2408. Sicerely, תרגום גוגל לתשובתו: מר גורודיש היקר: תודה על האימייל שלך. אני חושד שתמצא את התהליך פשוט יותר ממה שהוא עשוי להופיע לראשונה (כן, זה ייקח קצת זמן כדי להשלים). אם אתה עדיין מוצא את התהליך dautig, ישנם יועצים שיכולים לסייע לך עם עניינים אלה. אם אתה רוצה כל כך, אתה יכול ליצור קשר עם האיגוד הבינלאומי של מפעילי תיירות אנטארקטיקה (IAATO) ולבקש מהם הפניה. אשר למסע ההיפותטי שלך ללא היתר, אני בטוח שאתה מציג שאלה כזאת בצחוק, כפי שאני יודע שאתה לא רוצה לרוץ afoul של ארהב פלילי או החוק האזרחי השולטים בעניינים כאלה. אם אתה כזה נוטה, ייתכן שתרצה לבדוק את חוק שימור אנטארקטיקה (ACA) של 1978 כפי שתוקן על ידי חוק אנטארקטיקה מדע, תיירות, שימור של 1996. ACA קובע עונשים אזרחיים פליליים על הפרות ב 16 U.S.C. סעיפים 2407 ו -2408. אז לא, הדבר הזה אמיתי ולא מסרטון ביוטיוב....
21
חחחח
אני | 01-06-2019 15:01
כל זה כבר כתוב ביטיוב הרבה זמן מה אתה עכשיו בא ואומר כך וכך אתה גונב מה שכתוב ביטיוב לא אתה הראשון וחוץ מזה הכל שקר על החלליות ועל הירח ואף לא יודע על כדור הארץ כלום
22
אבל יש כמה הוכחות
א | 01-06-2019 15:02
בנוגע לרעידות האדמה ולזה שאין ליבה, איך זה שיש הרי געש בעולם? הרי המגמה מגיעה מהליבה! בנוגע לצפיפות החומר וכוח הכבידה, צפיפות החומר מושפעת מכוח הכבידה. אחרת איך אסטרונאוטים לא שוקלים כלום בחלל ועל הקרקע הם כן? בנוגע לחלל, תשאל כל טייס מטוס U2 מה הוא רואה. הרי לו אין את האינטרסים שאתה מדבר עליהם. הרי למה שיהיו לו? תפנה גם לחברות שיכולות להראות לך מול העיניים שהתמונות והסרטונים לא זויפו. שאלת מישהו כזה? לא, נכון? בנוגע לקו 60 דרום, לא רוצים שיקפאו שם! הרי אין לנו ציוד טוב מספיק בשביל לשרוד עמוק בפנים היבשת! בנוגע לחומות הקרח, קרח צף על מים! אז למה הוא לא יצוף עליהם שם? ובנוגע לבורא, אם הוא ברא אותנו, אז מי ברא אותו?! זה פשוט פרדוקס, שיוצר מעגל אין סופי של בריאה...‍♀️
23
בדיחה
חחח | 01-06-2019 17:52
הכתבה שטוחה מאוד העולם עגול.לא רוצה להוסיף ולכתוב יותר מפאת כבודם של אנשים הזויים.
24
העולם שטוח בישבלך ובשבילי הוא עגול
די | 01-06-2019 20:58
עגול ?מרובע ?משולש ? מלבן ? שקוף ?העולם זה אנחנו זה יותר חשוב ואנחנו צריכים לשמור עליו
25
גם מות אילן רמון זה פייק ניוז?
משה | 01-06-2019 21:18
רפואה שלמה
ואולי אילן רמון לא היה בכלל ? גם הוא פייק .
שלומית | 02-06-2019 9:20
סתם בצחוק .
26
אתם רציניים?!
בת 14 שטרחה לחשוב | 01-06-2019 22:05
אני ילדה בת 14 שאת רוב הפיזיקה שהיא יודעת היא למדה מהאינטרנט, אבל באמת שלא צריך לחשוב הרבה כדי לענות על מה שאומרים כאן. צריך רק לצאת מהסרט ולקלוט שהממשלה והממסד מלאים באנשים כמונו עם מצפון ושלא ממש רוצים בעיות מאנשים שפתאום הבינו את המציאות כביכול. הוכחות לזה שכדור הארץ עגול: זה מסתדר מעולה עם כל חוקי הפיזיקה שמסדרים מעולה עם הנתונים; צילמו אותו מהחלל- עגול לגמרי, הספינות נראות כיורדות שהן מתרחקות; בשלב מסוים אי אפשר לראות דברים גם עם טלסקופ; הצל על הירח עגול. זה מה שקפץ לי לראש כרגע (בערך.... חמש עשרה שניות?) בעניין כדור הארץ עגול. ואגב, השדה המגנטי של כדהא הוא ביסוס לא רע לגרעין כדור הארץ. לא צריך הוכחות חד משמעיות כשהן מסתדרות מעולה בתוך מודל עם כמות גדולה של נתונים. קוראים לזה פיזיקה. למי יש אינטרס לעבוד עלינו?!?! המדע מורכב מכמות גדולה של אנשי דת שמן הסתם לא רוצים להסתיר את קיומו של אלוהים. וממתי במדע יש בכירים?! יש מוצלחים ובעלי שם וחכמים ויש שלא. לגבי הצפיפות של הדברים- זו בדיוק המשמעות של כוח משיכה. כוח המשיכה רוצה לקרב אליו כמה שיותר כמה שיותר חומר, ולכן חומרים מסויימים (כמו אוקיינוסים) עדיפים מהאוויר כי יש בהם יותר חומר לפחות מקום וישקעו- משמע יפלו, ודברים אחרים (כמו הליום) הם פחות משתלמים מהאוויר והוא דוחק אותם למעלה. ואם אין לווינים- איך פועל ה-GPS? וכל התמונות צוירו או נערכו בהדמיה ממוחשבת או בפוטושופ? ומה יגרום לאוקיינוסים להשפך? מה יגרום לי להתאמץ לעלות בעלייה ולרדת בירידה במהירות? מה יגרום לדברים מסיביים יותר להיות קשים יותר להרמה? ככה העולם תוכנת זו לא תשובה. זה כמו שישאלו אותי לאן את הולכת? ואני אומר למקום שהחלטתי ללכת אליו ולעניין שבו לא מרגישים תנועה- זה כי הכל זז, ובמהירות קבועה. אתה מרגיש תנועה רק כשהיא משתנה פתאום או כשאתה רואה משהו שזז במהירות אחרת. יחסיות. אפילו ניוטון דיבר על זה בזמנו כששאלו אותו את השאלה הזאת בדיוק. וצפייה בתנועות הכוכבים בשמיים היא ביסוס לא רע בכלל לכמה ואיך אנחנו זזים. ואגב, כל זה היה לחלוטין מדע של כיתה ד'. רק צריך לטרוח לחשוב.
ילדה חכמה זאת ועוד באמצעות כוח קוריוליוס
אברהם | 08-07-2019 23:45
ומטוטלת פוקו ניתן להוכיח לא רק שכדור הארץ עגול אלא גם מסתובב סביב צירו. טיפשים הדתיים האלה חבל על הזמן . החינוך הדתי אי נו אלא שתיפת מוח מגיל 3 שמוציאה את האדם אהבל זאמאני. את האמונה שלי ביהדות איבדתי עקב כך וכעת אני שוקל להכריז על היהדות כרת ו ל ה י ת נ צ ר.
ילדה טיפשה
מאמי של מאמי | 03-06-2019 10:15
מטופשת
אצלי הפיזיקה זה לא דברים נסיבתיים אלא מדידים
מתן גורודיש | 02-06-2019 13:45
שלום אני בן 42 ועד גיל 39.5 הייתי חשבתי בדיוק כמו שרשמת. אבל כל הדברים שציינת זה דברים נסיבתיים ללא מדידה אמיתית. שום כלום. ללא הוכחה מדידה. כל הדברים שציינת תיכנתו אותנו מגיל 0 לחשוב ככה, ולכן את חושבת ככה. לכן אני חשבתי ככה עד לפני שנתיים וחצי. עכשיו בואי נדבר על מדידות, בסדר? מדידות זה משהו כזה קצת חשוב בעולם הפיזיקה. 1. האם תוכלו למדוד במכשיר מדידה את כוח המשיכה האופקי שיש בין 2 מגדלי עזריאלי המשולש והעגול? אני חישבתי שיש כ-200 ניוטון כוח (אוכל לשלוח את החישוב אם תרצו). 2. האם תוכלו למדוד במכשיר מדידה את החומר האפל? מזכיר כי ללא מסתו של החומר האפל, היקום אמור לקרוס בגלל שאין מספיק מסה ביקום להחזיק את משואות הכבידה של ניוטון. 3. האם תוכלו למדוד במכשיר מדידה את גרעין כדור הארץ? להוכיח כי יש מספר שכבות, ושיש גרעין חיצוני וגרעין פנימי? 4. האם תוכלו למדוד את עקמומיות כדור הארץ לפי הנוסחה המדעית X קמ בריבוע כפול 8 סמ? 5. האם תוכלו להראות בניסוי מדעי שמים במנוחה לא שומרים על קו ישר אלא מתקמרים? 6. האם תוכלו במכשיר מדידה פה על גבי הארץ למדוד את מהירות סיבוב העצמי של כדור הארץ שהיא 1,600 קמש? 7. האם תוכלו במכשיר מדידה פה על גבי הארץ למדוד את מהירות תנועתו של כדור הארץ מסביב לשמש שהיא 107,000 קמש? 8. האם תוכלו במכשיר מדידה פה על גבי הארץ למדוד את מהירות תנועתו של כדור הארץ עם השמש מסביב לשביל החלב שהיא 850,000 קמש? 9. האם תוכלו במכשיר מדידה פה על גבי הארץ למדוד את מהירות תנועתו של כדור הארץ עם שביל החלב מסביב ליקום שהיא 2,000,000+ קמש? לכל השאלות הללו התשובה היא אחת - אין מדידה. כלום. כל המודל ההליוצנטרי השקרי הוא ללא הוכחה מדידה! כלום. ורק אתן לך דוגמה על GPS ולווינים, כי רשמת זאת: תוכנתנו אותנו לחשוב שה GPS הוא מלווינים, אז בואי אתן לך עובדות, לא דברים נסיבתיים אלא עובדות: 1. בשנות ה-40 ו-50 מערכת LORAN של אנטנות קרקעיות ידעה למצוא מיקומי מטוסים וסירות עד דיוק של כמה קמ. 2. בשנות ה-70 מערכת OMEGA של 8 אנטנות קרקעיות בלבד בכל העולם (!) ידעה למצוא מיקומי מטוסים וספינות עד דיוק של 1 קמ. 3. בשנות ה-80 מערכת LORAN-C של 75 אנטנות קרקעיות בלבד בכל העולם (!) ידעה למצוא מיקומי מטוסים וספינות עד דיוק של עשרות מטרים בלבד! 4. בשנות ה-2010 ואילך מערכת eLORAN של אנטנות קרקעיות בלבד יודעת למצוא מיקומי מטוסים וספינות עד דיוק מושלם! בדיוק כמו בסלולרי שלנו. היום יש מאות אלפים או מיליונים של אנטנות הפרוסות בעולם שלנו. בנוסף, שהמשטרה רוצה לאכן פושע, האם היא משתמשת ב-3 לווינים? לא! היא משתמשת ב....3 אנטנות סלולריות. כל הדברים הנל הם הוכחה ש GPS עובד על אנטנות קרקעיות. האם נראה לך הגיוני לשגר לווינים של מילארדי מליארדי דולרים, שטכנולוגיה של אנטנות קרקעיות שכבר פרוסות 70 שנים עובדות מעולה? וזולה פי אלפים? לווינים זה פייק. מתן גורודיש
חמודה , אם את בת 14, אל תבזבזי זמן בתיכון
אמא לילד מחונן | 02-06-2019 9:25
לכי לתוכנית מיוחדת שמאפשרת לילדים ללמוד לתואר ראשון מגיל 15 , חבל לך על הזמן בתיכון , תשלבי לימודי תיכון עם הוצאת תואר . נראה לי שאת יכולה .
את מקסימה. אלופה
ללוש | 02-06-2019 1:28
מותק
27
אז מה קרה לאילן רמון
מתעניינת | 02-06-2019 1:09
ולחבריו במעבורת קולומביה? לאן הם נעלמו?
הם הגיעו לחלל, גילו שהעולם שטוח
נרקיס | 02-06-2019 8:39
ותכננו לספר את זה לכולם, אז לא היתה ברירה לנאסא אלא להשמיד אותם...
28
העולם עגול. זו לא השאלה. ולא העניין.
ללוש | 02-06-2019 1:32
העולם עגול וסובב סביב השמש. יש חלל אבל אבל אבל גדול אין עוד יקומים. יש רק יקום אחד. כל השאר קשקוש.
29
על השיגעון הזה כבר אמרו חז"ל...
מאיר | 02-06-2019 12:15
יומא עה עא: כל הנותן עינו בכוסו - כל העולם כולו דומה עליו כמישור.
30
גורודיש
חיים | 02-06-2019 13:07
הגורודיש הזה אידיוט גמור.
והא היה סמג"ד שיריון!
ירחמיאל קלאפהולץ | 12-06-2019 9:17
צריך לקוות שלא קוראים לו לשירות מילואים.
31
שטויות שטויות ואנשים הזויים לא יאומן כמה
רמי קינן | 02-06-2019 21:20
טיפשים יכולים להיות לא להאמין שיש טיפשים כאלה.מדהים.
32
אחלה הוכחה!
שלום | 03-06-2019 13:44
בדקה 14:48 (חידה שנייה) הבחור מספק הוכחה נחמדה שהעולם... עגול!
33
כדור הארץ שטוח? נראה לי ש ה ש כ ל
אוראור | 30-06-2019 20:24
שלהם שטוח אם כבר - והמבין יבין. חחחחחחחחחחחחחחחחחחח!
34
התורה אינה ספר מדע אלא ספר עבודת השם ולכן אין
אברהם | 08-07-2019 23:39
בינה לבין מדע דבר . אבל אם אתה טוען ש: 1. כדור הארץ שטוח 2. השמש והירח מקיפפים את הארץ 3. תורת האבולוציה אינה נכונה 4. תורת היחסות אינה נכונה 5. תורת הקוונטים אינה נכונה וכל זה על פי דעת תורה - אזי אני ועוד מיליויני יהודים מתנצרים - לא יהא חלקינו עם מטומטמים שכמוך לא יתחתנו ילדינו עם ילדיך המטומטמים והמפגרים . ושתהיה בריא
35
חחחחחחחחחחחחחחחחחחח - אנשים כל כך
אוראור | 18-07-2019 11:53
משועממים ומשעשעים היום - בחיי , הלוואי רק שתמיד אלה יהיו הבעיות שלנו - חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח!