חתונה ראשונה עם החופה של אורי אנסבכר הי"ד

החתונה הראשונה עם החופה שנרקמה לזכרה של הנערה אורי אנסבכר הי"ד שנרצחה על ידי מחבל ביער בירושלים, נערכה אמש. בני הזוג שזכו לחנוך את היצירה המיוחדת הם נדב ונעה קולמן


אמש (ראשון) נערכה החתונה הראשונה עם החופה שנרקמה לזכרה של הנערה אורי אנסבכר הי"ד שנרצחה על ידי מחבל ביער בירושלים. בני הזוג שזכו לחנוך את היצירה המיוחדת הם נדב ונעה קולמן.

אשת התקשורת סיון רהב מאיר, הביאה את סיפורה של החופה הייחודית וכתבה כי "מיד אחרי הרצח של הנערה אורי בחורשת עין-יעל שבירושלים, ביקשה בת-שבע סדן מנשים לשלוח לה יצירות שרקמו, לזכרה. למעלה מ-5,000 נשים מכל העולם שלחו אליה בדים רקומים, שהפכו לחופה אומנותית".

רהב מאיר סיפרה כי "הרבה מהבדים הם משמעותיים מאוד למי ששלחה אותן: ממדים של בן חייל, דרך בובות ילדוּת ומזכרות אישיות. זה הזכיר לבת-שבע במשהו את מלאכת הנשים במשכן, במדבר. גם שם מתוארת עבודת התפירה כמשימה רוחנית, כחיבור ליצירה נשית משותפת".

הרב אלי אדלר, מי שערך את טקס החופה, אמר: "זוהי התשובה שלנו לרצח האכזרי – להקים עוד בתים בישראל, מתוך קדושה ושמחה ועדינות. הסתכלתי קודם על מילות השיר שכתבה אורי הי"ד, שרקום גם הוא על החופה. היא כותבת על 'עולם של שלום' אבל לפני כן היא מבקשת: 'עשי לך שלום בתוכך'. כי לפני שמשכינים שלום אוניברסלי בכל העולם, צריך קודם כל עבודה פנימית – שלום בתוכנו, בתוך הנפש שלנו, ושלום בין אדם לחברו ובין איש לאשתו. זוהי העבודה שלנו. אנחנו יודעים שככה מתחיל שלום עולמי, במה שאנחנו עושים כאן הערב".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
עם ישראל חי
ס.חכם | 27-05-2019 11:34
מרגש. אבל הקברניטים שוכחים כעבור 5 דקות. הלאןמנות הערבית כאן. בכיכר עם הגנציאדה והיא מתחזקת מיום ליום. חוק הגיוס? חוק המוציא מחוץ לחוק את הארגונים הממומנים מהארץ ומחוצה לה. על זה הולכים לבחירות. קודם כל על זה