בש"ס התקפלו והסירו את הערר על חוק הישיבות הציוניות - סרוגים

בש"ס התקפלו והסירו את הערר על חוק הישיבות הציוניות

חוק הישיבות הציוניות, עלה היום שוב בפני ועדת השרים לחקיקה לאחר ששרי ש"ס ניסו לטרפד אותו בהגשת ערר על ההחלטה הקודמת, אך כשראו כי אין להם רוב משכו את הערר. כעת יפעלו בכנסת להשלמת החוק במהלך בזק, עוד לפני פגרת הכנסת.

בש"ס התקפלו והסירו את הערר על חוק הישיבות הציוניות
  החקיקה תמשך. ישיבות ציוניות (פלאש90)

שרי ש"ס הסירו את הערר על חוק הישיבות הציוניות.

בשבוע שעבר דיווחנו ב'סרוגים' על  הצעת החוק של חברי הכנסת זבולון אורלב, אורי אורבך (הבית היהודי) ויריב לוין (הליכוד), שבאה לתת פתרון לבעיה החוקתית שיצר בג"צ בביטול 'חוק טל'.

לאחר שבית המשפט העליון ביטל את חוק דחיית שירות לבני ישיבות שתורתם אומנותם ('חוק טל'), נוצר מצב בו גם מעמדן של הישיבות הציוניות, קרי ישיבות ההסדר והישיבות הגבוהות של הציונות הדתית בוטל.

בכך יוכלו תלמידי ישיבות ההסדר לדחות גיוס בשנה א' ותלמידי הישיבות הגבוהות הציוניות, כדוגמת מרכז הרב, בית אל, הר המור, שבי חברון ועוד, לדחות גיוס במשך שנים רבות ובלבד שרוב תלמידי הישיבה אכן מתגייסים לצבא במסגרת כלשהי (שירות רגיל, הסדר, 'הסדר מרכז').

יומיים לאחר אישור החוק בועדת השרים לחקיקה, הגישה ש"ס ערעור על החלטת ועדת השרים לחקיקה כשלמרבה האירוניה, את ההודעה על ההתנגדות לחוק, מסר בישיבת הקואליציה, יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ אברהם מיכאלי, בעצמו בוגר ישיבת נחלים ומסלול הסדר בישיבת 'הר עציון' כולל שירות צבאי במסגרת ההסדר.

היום התקיים הדיון על הערעור, כשיו"ר הבית היהודי, שר המדע והטכנולוגיה, הרב דניאל הרשקוביץ תקף בישיבת הממשלה את שרי ש"ס על הגשת הערעור.

השר נהרי מש"ס טען כי החוק מפלה בין לומדי תורה, ועל כך השיב השר הרשקוביץ כי החוק מבדיל בין לומדי תורה המשרתים בצבא ללומדי תורה שאינם משרתים בצבא.

לאחר דין ודברים הסירו שרי ש"ס את הערר, לאור העובדה שהסתמן רוב בקרב השרים לעמדת השר הרשקוביץ.

כעת משזכה החוק בתמיכת הממשלה, יבקשו חברי הכנסת אורבך, אורלב ולוין לפעול לחקיקת בזק שתעביר את התיקון לחוק בקריאה ראשונה, שנייה ושלישית, עוד לפני יציאת הכנסת לפגרת הקיץ ביום רביעי.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
אדם רב פעלים-כב' השר הרשקוביץ
צביקה | 22-07-2012 18:38
את הקרדיט על פעילותו מנסים אורלב ואורבך לקחת ולהבנות ממנו. בשבת האחרונה שמעתי הרצאות מאלפות מאיש האשכולות הזה כב' השר ,הבקיא בתורה מדע ודרך ארץ .איפה המועמדים המתחרים לפריימריז מולו???? בשבת קראתי את הראיון המתבכיין של אורבך ונדהמתי.זה מנהיג ????חברים יקרים שפע פרסומות מנקרות עיניים לא משפיעות עלינו-נהפוך הוא.
2
מרן הגאון הרב נצי"ב זצוק"ל
ירושלמי | 22-07-2012 20:32
מרן הגאון הרב נצי"ב זצוק"ל (תקע"ז-תרנ"ג) - תמך בהקמת המושבות של חלוצי העלייה הראשונה, אף שכמובן התנגד בכל התוקף לחילוניות. מדבריו: "ראה ראינו כי היה ה' את רוח עמו ישראל... להתיישב נחלות שוממות בארץ הקדושה ולכונן שם מושבות לנדחי ישראל, וקול ה' דופק על פתחי לבבנו לאמר: 'פתחו לי פתח בפעולתכם, כי הגיעה השעה אשר לא ייאמר עוד על ארץ ישראל עזובה ואין דורש אותה ועתה סרה מעליכם קללת ה' שתהיה הארץ שוממה' ובא דבר ה' בכריתת ברית לאמור: 'והארץ אזכור'." "וכמו שהיה בימי עזרא הסופר נישא נשים נוכריות... מורגלים בחילול שבת ולא ידעו את התורה כלל, כל אלה נתקבצו והכינו את יישוב הארץ בערים עד שאחרי כן נתמלאה הארץ בבניה, כך עלינו להתעורר לקול רצון ה'... בכל מקום אשר אחינו מפוזרים שם... ובכל סוגי ישראל."
3
השרים סרים לדברי השר הרשקוביץ
אבי | 22-07-2012 22:49
ה שר הרשקוביץ זוכה להערכה וכבוד רב בקרב השרים העמיתים ובמיוחד אצל רוה"מ. יישר כח לכב' השר על המאבק למען ישיבות ההסדר ולמען שיוויון בנטל.
4
שכר לימוד בישיבות ואולפנות
| 23-07-2012 10:07
הבעיה האמיתית היא שכר הלימוד המטורף לישיבות תיכוניות .משפחה שיש לה ב"ה שנים או שלושה ילדים בישיבה לא מסוגלת לממן את שכר הלימוד אמרו לנו ועדה שתבדוק . בפועל המחיר עלה. 1300 ש"ח לחודש לילד בכיתה ז' ?
5
ישיבות ? בטלה המונית באיצטלה תורנית
ירין עמדי | 23-07-2012 10:10
ישיבות הסדר הם אחלה סידור עבודה ל"רמי"ם" בוגרי תארים שניים מאוניברסיטאות חילוניות לאחר שפיטמו את מוחם בכל הכפירה שבעולם הם באים להנחיל את התורה במוסדות אלו (אגב, המדינה תומכת בהם מכף רגל ועד ראש על תרחמו עליהם)רמת הגמרא הנלמדת בישיבות הסדר רדודה עד אפסית, תלמידי ההסדר, בין מסע פאבים באילת לטיולים ומסעות בוודאיות ומעיינות בארצנו הקדושה, מוצאים זמן ללימוד פסיכומטרי וקריאת רומנים של מחברים גויים, וכן כן.. שיעור בגמרא שוטנשטיין מידי פעם.. פלא שהחרדים קורעים אותנו ברוחניות? סרוגים:אשמח אם לא תצנזרו תגובות
6
ל-5 ברוך הבא ממאדים
| 23-07-2012 13:35
עם כל הסרטים שיש בישיבות, אתה חי בסרט. נכון יש תופעה כמו שאתה מתאר, אבל אם תסתכל על התמונה הכוללת היא שולית לגמרי. הרמ"ים הם ת"ח גדולים שיכלו לעבוד בכל מקצוע שירצו ולא צריכים את המשרה בהסדר כדי להתפרנס לצערי בציבור החרדי זה לא תמיד ככה, שמעתי מתלמיד של ראש כולל גדול (מהגדולים ביותר בציבור החרדי) שהמלגות של האברכים אצלו הם לא "שכר בטלה" כי הם לא יכלו לעבוד בשום דבר אחר,
7
אמסלם לבית היהודי? חכו להתקפת ש"ס על המפד"ל בקרוב
ניסים אלמשעלי | 24-07-2012 11:53
אוי ואבוי למפד"ל ביום שילכו עם הרב אמסלם, קללות הרב עובדיה והתארגנות כל שרי ש"ס ליירוט של כל מוסדות המפד"ל בכנסת ובשטח. לא יגיעו תקציבים לשום מוסד של הציונות הדתית. מי שלא מבין את השנאה התהומית של ש"ס לאמסלם לא יבין את גודל הפגיעה העתידית במפד"ל