אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המסע בוטל, לגרעין החדש בעזרא עדיין אין שם

מבוכה בתנועת הנוער עזרא. בגלל החמסין וגל השריפות בוטל מסע הגרעין המסורתי שנערך בל"ג בעומר, ובעקבות בוטלה גם הכרזת שם הגרעין של חניכי כיתות ט'. בשלב זה לא ידוע מתי יתפרסם השם

המסע בוטל, לגרעין החדש בעזרא עדיין אין שם
  צילום ארכיון: תנועת עזרא

מבוכה בתנועת הנוער עזרא. בגלל החמסין וגל השריפות בוטל מסע הגרעין המסורתי של ל"ג בעומר, ולכן חניכי כיתות ט' לא קיבלו את השם החדש.

בשונה מבני עקיבא בה מקבלים את שם השבט החדש בשבת הארגון בחודש חשון, בתנועת עזרא נעשית עליית הקבוצה במנותק משבת ארכון ונערכת בימים הסמוכים לל"ג בעומר, כשקבוצת אורות (חניכי כיתה ט') מקבלים שם לגרעין שילווה אותם לכל החיים, ושאר הקבוצות עולות גם הן כיתה.

בעבר היה 'מסע הגרעין' נערך במצדה, לאחר סימנריון, בסיום ההעפלה של החניכים והחניכות, היה נערך מסדר מיוחד ובשיאו היה נחשף שם הגרעין. בשנים האחרונות נערך המסע באזור המרכז, ביער שעלבים – בסמוך ללטרון ולישובים הותיקים שהקימה התנועה בין תל אביב לירושלים.

אלא שאז הגיעה תחזית מזג האוויר, שסימנה על שרב כבד, ועומס חום קיצוני. בתנועה הוציאו הודעה להורים, כי המסע יקוצר, ובמקום יומיים, הוא יקוצר ליום אחד:

"המסע לא יחל ברביעי בערב אלא ביום חמישי בשעות הערב,ההליכה תחל לאחר חשכה וירידת הטמפרטורות. המסע יימשך לתוך הלילה שבין חמישי לשישי ויסתיים בטקס קבלת שם הגרעין החדש לפנות בוקר ביום שישי."

אלא שאז החל גל השריפות בעיקר באזור יער בן-שמן, בסמיכות למקום המסע. מה שהוביל לביטול המסע לחלוטין. ביום חמישי, מול המראות של הבתים השרופים במבוא מודיעים, הוציאה התנועה עדכון נוסף: "לילה טוב חברים, היום, בעקבות השריפות המשתוללות ברחבי הארץ, בוטל מסע הגרעין המיועד לחניכי אורות היקרים, בו היו אמורים לקבל את שמם החדש."

להורים נמסר: "הורים יקרים, בעקבות שתי שריפות המתחוללות כעת באזור המסע, ולאחר שיחה עם חדר מצב, אנו נאלצים להודיע על ביטול המסע. האוטובוסים יחזירו את החניכים לסניפים. נמשיך לעדכן במידת הצורך בהמשך הערב. הודעה בדבר חלופה למסע תצא בהקדם."

אין עדיין שם

בעקבות ביטול המסע, בוטל גם מסדר הענקת השם לגרעין החדש. בתנועה החליטו כי ימתינו עם פרסום השם – שבניגוד לבני עקיבא, נשמר בסוד מוחלט עד לרגע האחרון – וזאת למורת רוחם של החניכים נבוכים.

בתנועה לא יודעים עדיין להגיד מתי יקבלו החניכים את השם החדש של הגרעין, ובאיזה אופן ייערך המסע, אם בכלל. ההורים גם הם לא קיבלו עדכון מהתנועה – האם יוחזר להם הכסף ששילמו על המסע.

שוקדים על מציאת חלופה עבור החניכים המצפים

מתנועת עזרא נמסר: "כבכל שנה, גם השנה מסע גרעין היה אמור להתקיים בל"ג בעומר. כבר בתחילת שבוע שעבר, כשהתבררו עומסי החום הצפויים בסוף השבוע, קיימנו הערכת מצב ושינינו את מתווה המסע כך שההליכה כולה תהיה בשעות הלילה שבין חמישי לשישי. ביום חמישי במהלך היום, כבר התמקמו הצוותים הטכניים וההדרכתיים בשטח לקראת תחילת המסע.

בעוד האוטובוסים כבר יצאו לדרכם, הגיעו אלינו לשטח צוותי משטרה וכיבוי אש והורו לנו לצאת מהשטח עקב השריפה המתקרבת לאזור. במקביל קיימנו הערכת מצב ביחד עם חדר מצב משרד החינוך והוחלט לבטל את המסע בעת הזאת. בימים אלו אנחנו שוקדים על מציאת חלופה עבור החניכים המצפים כל כך למסע הזה, ונמשיך לעדכן לכשזו תימצא בהקדם."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
"מבוכה"
אחד העם | 26-05-2019 7:49
לא נסחפתם בכלל
2
הם פעלו בשיקול דעת ובאחריות
אחד שיודע | 26-05-2019 16:41
בדיעבד השריפה, הייתה ממש בתוואי המסע. לגבי הכסף, מאמין שיחזירו להורים. לגבי מה יהיה, מנסים לחשוב מה הדרך הנכונה ביותר להעניק את השם..
3
להוזיל עלויות
רועי | 27-05-2019 10:29
אפשר ללכת על מסע פשוט יותר ולא בעלות של 300 שח לחניך. להקל את נטל הוצאות ההורים זה גם ערך חשוב.
4
כל הכבוד!
מעריץ | 27-05-2019 11:47
מדובר בצעד אמיץ מאוד! להחליט לבטל למרות גישת הסמוך והיהיה בסדר. אין לנו שום צורך בעוד אסון. החניכים יקבלו שם. אל דאגה.