דרמה בבריטניה: ראש הממשלה התפטרה

תרזה מיי הודיעה כי היא מתפטרת מתפקידה כראש ממשלת בריטניה. היא תסיים את תפקידה בתחילת חודש יוני, אז יתקיימו בחירות במדינה לראש ממשלה חדש שיושם במקומה

דרמה בבריטניה: ראש הממשלה התפטרה
  הולכת הביתה (צילום: שאטרסטוק)

תרזה מיי הודיעה כי היא מתפטרת מתפקידה כראש ממשלת בריטניה. היא תסיים את תפקידה בתחילת חודש יוני, אז יתקיימו בחירות במדינה לראש ממשלה חדש שיושם במקומה.

הצעד בדרמטי של מיי מגיעה בעקבות דרישות חוזרות ונשנות ממנה במדינה להתפטר, וכי אם אל תעשה זאת סביר להניח שהייתה מודחת מתפקידה. לאחר שהציגה השבוע הצעת פשרה נוספת בניסיון להביא לאישור הסכם הברקזיט שגיבשה עם האיחוד האירופי, אך הוא נדחה ברוב מוחץ על ידי הפרלמנט הבריטי, כשגם חברים רבים במפלגתה של מיי הצביעו נגד ההצעה.

לאור זאת, ההתפטרות הייתה צפוייה כשכבר ביום רביעי האחרון דיווחו ברשת "סקיי ניוז" הבריטית על המהלך המסתמן. גם בעיתון "דיילי מייל" דיווחו על ההתפטרות האפשרית של מיי: "יש שמועות – שלא אומתו, אך גם לא הוכחשו – ולפיהן ראש הממשלה מתכוונת לשאת  הצהרה במעונה. למיטב הבנתנו, עוזריה הבכירים של מיי מקבלים עכשיו את העובדה שהמשחק נגמר- וכל מה שנשאר הוא שגם היא תגיע למסקנה הזו".

בהמשך ה-BBC הצטרף לדיווחים וטען כי חברי המפלגה מפעילים לחץ על מיי להתפטר.

המועמדים הבולטים לראשות הממשלה

המחליפים במקומה של מיי הם סגנה דיוויד לידינגטון נחשב כאחד המועמדים הבולטים להחליף אותה כראש ממשלה זמני עד לקיום בחירות. עם זאת, חלק מחברי הפרלמנט דוחפים למינויו של השר לאיכות הסביבה מייקל גוב או של שר החוץ ג'רמי האנט במקומו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
סערה בכוס תה
שטויות | 24-05-2019 13:35
שראש ממשלת ישראל המלך ביבי הראשון יכנס לכלא, זאת תהיה דרמה. דרמה כה גדולה עד שיאיר הבטלן יצטרך להפשיל שרוולים ולחפש עבודה.
2
תקח דוגמה ביבי, כך מתנהגים ראשי ממשלות...
הלנה | 24-05-2019 20:17
אם מרגישים שלא מצליחים, לא ממצאים חוקים קדי להישאר, לא מזייפים בחירות, לא משנים קונסטיטוציה כמה חבר שלך פוטין... במדינה דמוקרטית באמת ראש ממשלה מפנה מקום לאחר אולי מוצלח יותר מימנו... ואתה כול כך הרבה שנים בשילטון, שי התחלתה להאמין, שירק אתה יכול להיות שליט של מדינת ישראל ולא אף אחד אחר...שי אנחנו לא נסתדר, לא נשרוד, כולנו נמות... בעצם בכלל לא אכפת לך מיאף אחד חוץ מיעצמך ! וזה כול האמת שלך. ..