שריפת ענק בבית חגי; 30 בתי תושבים פונו; 4 נפגעים

שריפת ענק בישוב בית חג"י בהר חברון. בהוראת כוחות הכיבוי 30 בתי תושבים (מתוך כ-110) פונו, וזרם החשמל לישוב נותק. ראש המועצה דורש הגעת מטוסי כיבוי.

שריפת ענק בבית חגי; 30 בתי תושבים פונו; 4 נפגעים
  השריפה בבית חגי (צילומסך)

גל חום קיצוני ושריפות ברחבי הארץ. בבית חג"י בהר חברון פונו בתי בישוב בשל שריפת ענק המתקרבת לקו הבתים הראשון. לאחר כמה שעות, ושינוי כיוון הרוח, הצליחו הכבאים להשתלט על הלהבות.

הכבאים הצליחו להשתלט על הלהבות שנבלמו לפני בתי הישוב. כעשרה בני אדם נפגעו משאיפת עשן, 4 פונו להמשך טיפול בבית החולים סורוקה – מצבם קל.

כוחות הכיבוי וההצלה הורו על פינוי בתים ועל הפסקת זרם החשמל לבתי התושבים באופן ייזום, השריפה שהחלה בשעה האחרונה הגיעה מכיון צידו הדרום מערבי של היישוב. מוקדם עדיין לקבוע האם מדובר בהצתה, בהתפשטות מדורה של ל"ג בעומר שיצא משליטה או מגורם אחר.

באדיבות: דוברות מועצה אזורית דרום הר חברון

בשלב זה פונו 30 בתים של תושבים מתוך כ-110 בסך הכל. ראש המועצה האזורית דרום הר חברון, יוחאי דמרי, ביקש מכוחות הכיבוי להזניק מסוקי כיבוי לאזור. מיכליות של צה"ל סייעו במאמצי הכיבוי. מכיבוי האש עדכנו כי הופעל גיוס כלל לוחמי האש בתחנה אזורית יהודה, לוחמי האש פועלים לבלום את הדליקה בצמוד לקו הבתים. הרוח שינתה כיוון ומפנה את הדליקה לצד הנגדי, מה שמועיל לכיבוי.

השריפה מאתמול כובתה

יצוין כי כבר אתמול התרחשה במרחב שריפה גדולה שלאחר מספר שעות כובתה. האירוע כעת מנוהל על ידי אגף הביטחון של המועצה בסיוע משטרה וכוחות צבא.

באזור בית שמש כביש 44 נחסם לתנועה מצומת שמשון לצומת אשתאול בשני הכיוונים בעקבות שריפת חורש. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומכווינים את התנועה

בעקבות שריפת נוספת באיזור אלעד חורש סמוך לגשר עוזי נרקיס ועשן כבד המקשה על ראות הנהגים, הכביש נחסם לתנועה ע"י השוטרים עד לסיום פעולות הכיבוי להבטחת שלום ציבור משתמשי הדרך

מחר ירידה בטמפרטורות

החום הקיצוני של הימים האחרונים צפוי להמשך עד מחר (שישי) בערב כשבשבת צפויה לחול ירידה בטמפרטורות. היום צפויה עלייה משמעותית של 2-6 מעלות שילווו בעומסי חום קיצוניים.

מידות החום החזויות להיום: תל אביב וחיפה 39, ירושלים 38, בכנרת 44, בצפת 36, בבאר שבע 44 ובאילת 45.

מחר צפויה בחלק מהאזורים עוד התחממות, ויימשכו עומסי החום הקיצוניים. רק לקראת ערב יתחיל לחדור אוויר קר, והשרב יישבר בהדרגה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מענין ששם ראש המועצה 'יוחאי'. האם
שמעון | 23-05-2019 14:21
השם רומז למדורה שגרמה לשריפה? הגיע הזמן להפסיק את המנהג הנחמד שבסופו לגרום הרבה צרות. ועם כל הכבוד שאין משנים מנהגים, צר לי לקבוע כי עת לעשות לה' - שרפו תורתך.
התורה לא אומרת לעשות מדורות
רחל | 23-05-2019 21:39
ובכלל הרבנים ביקשו שלא לעשות מדורות זה לא קשור לתורה.
2
אש הגיהנום על ממשלת השחיתות
ובערת את הרע | 23-05-2019 14:30
שרשרת אסונות עתידה לבוא עלינו עקב השחיתות הפושה המובלת על ידי ביבי דרעי וביטן בגיבוי של פרץ וסמוטריץ
3
כניראה הצתה של מתנחלים שיצאה משליטה
אבוי | 23-05-2019 14:32
מי שמשחק באש עלול להשרף
וישלח בהם חרון אפו!
אל נקמות | 23-05-2019 14:56
עברה וזעם!