אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו בהודעת אבל: "עם ישראל איבד היום רב גדול"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר הודעת אבל בה הוא מביע צער עמוק על פטירתו של הרב יוסף שלום אלישיב ז"ל: "עם ישראל איבד היום רב גדול, פוסק חד וחריף, ואיש חכם משכמו ומעלה, שליח ציבור אשר יצג נאמנה את ערכי התורה, הידע והנתינה לאחר."

נתניהו בהודעת אבל: "עם ישראל איבד היום רב גדול"
  הלך מאיתנו רב גדול. נתניהו (פלאש90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר בצהריים (ד') הודעת אבל בעקבות פטירתו של הרב יוסף שלום אלישיב ז"ל.

בהודעתו סופד ראש הממשלה לרב: "בפסיקותיו הותיר הרב אלישיב חותם עמוק על העולם החרדי ועל כלל עם ישראל. במשנתו ובלימודו התווה הרב דרך לרבים, אשר שאבו כוחם מחוכמתו ומחריפות מחשבתו. דרכו של הרב הייתה דרך של אהבת התורה ואהבת האדם, צניעות ושמירה על קדושת החיים."

"עם ישראל איבד היום רב גדול, פוסק חד וחריף, ואיש חכם משכמו ומעלה, שליח ציבור אשר יצג נאמנה את ערכי התורה, הידע והנתינה לאחר. אנו דואבים את הליכתו".

סיעת האיחוד הלאומי שיגרה גם היא הודעת אבל בה נכתב: "מפלגת האיחוד הלאומי אבלה על פטירת שר התורה מרן גאון ישראל הרב יוסף שלום אלישיב זצוק"ל, סמל ההתמדה ההתמסרות והשקידה על התורה."

"כחמיו הצדיק הרב אריה לוין זצוק"ל הרביץ תורה וחסד ודמותו מהווה מופת לעם ישראל לדורותיו."

חבר הכנסת עתניאל שנלר (קדימה) פרסם הודעה בה נאמר: "נגדע אחד מארזי הלבנון ואדירי התורה. עם ישראל כולו, ללא הבדל השקפה רעיונית או דתית, איבד את אחד מהמשענות הרוחניות שלו.

"מחויב הצדיק לקבל באהבה ייסורים שנזדמנו לתועלת דורו" (רמח"ל). פטירת הצדיק בימי בין המיצרים ובאווירה של היעדר הסכמות- מסמלת את הצו הקורא לאחדות ולאהבת חינם. נתפלל כולנו שציווי זה יהפוך את האבל של תשעה באב מאבל ליום טוב".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו